Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николь
Дброго вечора. В мене питання щодо кільксті предметів на ЗНО.В статті вказано, що обов’язкових преметів 4: укр мова, мат, історія, і на вибір.У 2022 році я вступаю в художню академію на сайті закладу вказано, що мені потрібно скласти математику, укр мову і літературу. Чи потрібно мені додатково складати іспит з Історії і Английської , щоб закінччити серредню освіту.
Галина
Для Николь: Ви плутаєте 2 різних поняття ДПА та ЗНО. 4 обов’язкові предмети предмети - це заме ДПА для отримання свідоцтва про повну середню освіту. А 2 предмети - ЗНО для вступу. Якщо Ви випускник 2022 року, то Вам доведеться здавати 4 предмети незалежно від того чи будете Ви взагалі кудись вступати. Якщо Ви школу закінчили раніше, то достатньо здати ЗНО з 2 предметів, які потрібні для вступу на обрану спеціальність.
Коментувати
Галина
Привіт. Закінчила навчальний заклад 10 років тому, хочу спробувати свої сили в ЗНО для вступу на другу вищу освіту. Які умови для мене в складанні іспитів? Чи можливо це взгалі?
Галина
Для Галина: на ІІ вищу можна вступати без ЗНО. Достатньо вступних іспитів. Обираєте варіант вступу на бакалавра на базі бакалавра. Якщо ж хочете саме на 1 курс з 11-класниками (в мед тільки такий варіант і можливий), то здаєте як всі ЗНО, які потрібні саме для цієї спеціальності, і вступаєте на базі повної середньої освіти за результатами ЗНО
Андрей
Для Галина: Вы не указали: а по первому высшему образованию у вас есть диплом бакалавра или специалиста? Если диплом специалиста есть - то поступить на магистратуру по другой специальности без здачи ЗНО (единого вступ. экз. по иностр. языку) у вас ЕСТЬ ШАНС до конца текущей недели - сдать нужно только внутренние экзамены в вузе. 3-я волна набора длится до 20 ноября 2021 г. (но не во всех вузах). Так что нужно поторопиться.
Коментувати
Віра
Добрий день. Прошу підказати, моя донька, студентка 2го курсу коледжу повинна здавати ДПА в формі ЗНО в кінці навчального року. Як взагалі вирішується питання, якщо ДПА здати на 2 бали? Чи студент в такому разі отримає свідоцтво про середню освіту? Чи студент буде відрахований? Чи студент має право перездачу після 3го курсу? Дайте будь ласка роз’яснення і бажано посилання на закон. Дякую.
Галина
Для Віра: навіть якщо вона отримає 1 бал, то все одно отримає свідоцтво. просто в свідоцтво проти дпа з цього предмету буде стояти 1. щодо перездачі питання двояке, бо положення про ДПА (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0008-19#Text) не містить змін щодо кваліфікаційних рівнів. там сказано про те, що мають право на перездачу ті, хто отримують кваліфікацію молодшого спеціаліста. Але наразі, ці особи вже навчаються на 4 курсі. А ті хто навчається на 2 курсі вступали вже на рівень "фахового молодшого бакалавра", а про цей рівень в положенні нічого не сказано
Віра
Дякую за інформацію. Все ж залишилось питання, чи коледж може відрахувати студента , після 2 курсу, якщо ДПА здати на 1? (Навчання на фахового молодшого бакалавра). В законі цього не бачу.
Галина
Для Віра: фаховий молодший бакалавр не відноситься до вищої освіти. коледжі керуються ЗУ "Про фахову передвищу освіту". https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2745-19#Text в передвищій освіті немає вимоги щодо зно.
Коментувати
Наталія
Доброго дня! Моя донька навчається у 10класі (2021-2022 навчальний рік, випускається у 2023році). Чи може вона зареєструватись на "пробне" та "звичайне" ЗНО у цьому навчальному році. Хоче спробувати здати (відчути атмосферу)?
Галина
Для Наталія: на пробне може. а на "звичайне" ні. там реєструє школа, якщо випускаєшся в цьому році, а якщо випустився раніше, то треба подавати документи про раніше отриману середню освіту. а взагалі, атмосфера та сама, що при олімпіадах.
Коментувати
Тетяна
Добрий день Я б хотіла знати, чи можливо у цьому році не здавати математику. У МЕД УНІВЕРСИТЕТ ПОТРІБНО АБО МАТЕМАТИКА, АБО БІОЛОГІЯ
Якось так
Для Тетяна: не здавати математику для чого? Для отримання Свідоцтва про закінчення школи чи для вступу до ЗВО? "Шкільне" ДПА і "вступне" ЗНО це далеко не завжди одне й те ж. Розберіться у відмінностях, бо може бути потім запізно.
Коментувати
Андрій
Щодо обов’язкового ЗНО з математики для всіх, яке ще планують (для тих, хто хоче на журфак). Кажу як людина, яка вже здобула ступінь магістра без вашої математики. Ви хочете, щоб у вас був не 31% тих, хто не склав математику, а 50%? Так це незабаром буде! Бо ви демотивуєте людей тим, що вигадуєте для ЗНО особливі формати, умови та межі! Третина учнів не спромоглася скласти іспит із математики, а це хто? Кому була потрібна математика для вступу у вищі навчальні заклади. А тепер помножте цю кількість на ту групу людей, яку ви змусите складати іспити з математики в обов’язковому порядку! Це вийде набагато більше, ніж ви собі думаєте! І це я кажу не про ДПА у формі ЗНО, а обов’язкове ЗНО з математики для вступу на журфак! Якщо держава втопає від незнання математики, то не треба кусати всіх відразу. Це ж ваші особисті проблеми та драми, а не тих, кому ця вища математика ніяк не знадобиться для роботи за фахом.
Критик
Для Андрій: журналісти не будуть вивчати вищу математику. А ось базові (шкільні) знання математики їм знадобляться однозначно. Це я Вам як людина, яка три роки вивчала вищу математику і якій вона теж не знадобилася :) на відміну віз базових знань
Якось так
Для Критик: з базовими знаннями абітурієнт звичайно подолає поріг склав/не склав та отримає за ЗНО для вступу своїх 130-150 балів. Але ці бали однозначно не дадуть жодного шансу на вступ на бюджет. Принаймні на спеціальності журналістика, політологія, соціальна робота, психологія (2 роки тому), міжнародні відносини і т.д. Тому ставити обов’язковим предметом ДЛЯ ВСТУПУ ЗНО з математики на гуманітарні спеціальності це в кращому випадку глупство, якщо не спланована диверсія.
Критик
Для Якось так: а Ви дивилися те ЗНО з математики? Там дуже прості завдання, деякі навіть обчислювати не потрібно, а відповідь дається миттєво. Над відкритими потрібно дещо попрацювати звісно. Але! Якщо конкурс буде між такими ж гуманітаріями, то є припущення, що знизиться прохідний бал. Ну не підуть же айтішники вступати на журналістику? Як цього року гуманітарії поперлися на 12-ті спеціальності. Мені цікаво, як вони там навчаються :)
Коментувати
Світлана
Доброго дня. Я буду здавати ЗНО з української мови та літератури, а для поступу в вищий навчальний заклад потрібно ЗНО з української мови, чи можна розділити мову і літературу?
Якось так
Для Світлана: В Умовах вступу є фраза - Замість результатів ЗНО з української мови можна використати для вступу результати ЗНО з української мови і літератури. Минулої вступної кампанії така можливість також була.
Галина
Для Світлана: навіщо здавати мову і літературу якщо для вступу потрібна мова?
Коментувати
Дарина
Чому не розкладают четвертий предмет (хімія, фізика, географія, біологія) на два рівні?Там є задачі профільного рівня, а більшість дітей навчалася на ствндарті? Навіщо валите дітей?
КритикКритик
Для Дарина: рівні є ТІЛЬКИ у ДПА. ЗНО ніяких рівнів не має
Дарина
Для КритикКритик: Все вірно, нам лише ДПА і потрібно. В Україні поступать не плануємо
КритикКритик
Географія точно не складна. Що там профільного? Заради експерименту щойно її пройшла. 192 набрала. Лінь було карти роздивлятися. Вивчала в минулому сторіччі ще за часів срср. Інші предмети теж не виглядають складно як на мене.
Коментувати
Черкашин Р.
Ни в одной стране мира не возможно, чтобы в министерстве работали люди против страны. И их боялся министр. Речь о Шарове , который трощит высшее образование….
Катерина
№22/124690-еп Підтримайте петицію про скасування нових правил що до складання у 2022 році обов’язкового ЗНО з математики профільного рівня для деяких гуманітарних професій
Миша
Что такое широкий конкурс? Он влияет на возможность поступления?.
Влад
Для Миша: подивіться відео Шарова про широкий конкурс. Звісно впливає
Коментувати
МаксиМ
Добрий день! Чи можу я до скласти зно з англійсьої та Математики в 2022,якщо я вже здавав зно в 2021 з історії україни,географії і української мови та літератури? Бо не підходять предмети для вступу на обрану мною спеціальнфсть.
Тарас
Для МаксиМ: Ви можете реєструватися на ЗНО з будь-яких предметів, з яких воно проводиться. На це ніяк не впливає те, ЗНО з яких предметів Ви складали в попередні роки. Крім того при вступі можна комбінувати результати ЗНО різних років.
Коментувати
Ольга
Добрий день. Чи можу я поступити в коледж, без здачі ЗНО? (закінчила школу в 2008 році. В 2013 закінчила ВНЗ)
Оксана
Доброго вечора. Скажіть будьласка як розрахувати середній бал атестату студентці 2 курсу коледжу? (Були вже предмети по спеціальності). Щоб поступати у ВНЗ потрібно ЗНО і середній бал. Дякую
Якось так
Для Оксана: середній бал Свідоцтва (Атестата) рахується виходячи з оцінок, які записані в Свідоцтво. Оскільки для подачі заяв через е-кабінет потрібно прикріпити фото додатку до Свідоцтва, то жодних додаткових Ваших оцінок додавати для визначення серднього балу не потрібно.
Коментувати
Галина
Добрий день. Після коледжу син планує поступати у вищий навчальний заклад на суміжну професію, на базі молодшого спеціаліста, чи потрібно здавати ЗНО з математики, минулого року після 2 курсу здав українську мову і історію України. Дякую.
Галина
Для Галина: для вступу потрібно здавати ті предмети, які вказані в умовах вступу на ту спеціальність на яку вступаєте. Як я розумію, вступати буде наступного року, а отже дивіться умови вступу на 2022 рік, які будуть прийняті у жовтні
399
Для Галина: після закінчення коледжу, маючи ступінь бакалавра він має здати ЗНО з іноземної мови та ЄВІ.
Андрей
Для 399: Если бы кое-кто для начала умел читать, а в дополнение пользоваться мозгами, то понял бы, что после "младшего специалиста", полученного в техникуме, надо сначала поступить, отучиться и защитить диплом бакалавра, итолько ещё спустя 2 года (для дневного и 3 для заочки) допустят к сдаче единого вступительного экзамена по иностранному языку.
Коментувати
Віка
Чи дійсне зно з англійської мови за 2020 рік при вступі у 2021.?? .
Галина
Для Віка: так
Коментувати
Наталя
Скажіть дочка закінчує2 курс монади.зно всі здала крім математики її не виженуть
989
Для Наталя: от просто цікаво: що таке "монада". Чому люди коли запитують щось, думають, що інші в темі їхніх термінів та назв?
Коментувати
Грицканюк Василь
Доброго дня , мій син не здав математику , але добре здав : історію , українську мову і літературу , географію . Чи може поступити ВНЗ.
Влад
Для Грицканюк Василь: туди, де підходять ці зно, може.
Андрій
Здається, це для гуманітарних наук. Звичайно. Покваптесь, доки не запровадили обов’язкове ЗНО з математики для всіх. Не загубіть сертифікат.
Коментувати
Ira
Моя дочка хоче навчатись в медінституті, вона здала ЗНО з укр мови, біології історії України, а матем не здала, бо наша репетитор сказала шо не потрібно. Чи є шанси в мед інститут?
Галина
Для Ira: звісно ж ні. Вона навіть заяву подати не зможе. Ви знайшли самого тупого репетитора в країні
Oksana Lutskiv
Для Ira: в цьому році - математика, АБО біологія -- другий предмет; фізика, АБО хімія - третій предмет. Тому треба ще або хімію, або фізику...
Коментувати
Оксана
Якщо я закінчила 2 курс коледжу. Здала Зно на прохідні бали. Як правильно: забрати атестат для вступу чи можна тільки сфотографувати атестат для подачі у ВНЗ, коли подаватиму в електронному кабінеті вступника? І якщо не пройду по конкурсному балу повернутись назад у коледж? Як розрахувати середній бал атестату, якщо на другому курсі вже були предмети по спеціальності? Дякую