Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
;)
Мені особисто не потрібно іноземної мови, а на диво не написали нічого за географію, яку я маю здавати. Хай той Шкарлет сам складе НМТ з 5 (п’яти) предметів. І ще до того, як вивчити німецьку мову, яку я майже не знаю, за пів року?
Валерія
Підпишіть петицію про скасування англ мови як обов’язкового предмета в 2023, надіюсь мон зверне увагу
Hello
Английский это уже слишком. Этот ещё пару тысяч на подготовку. Ребёнок 4 предмет выбрал географию и ее готовил. Почему не дать выбор выпускнику, как было раньше? Сейчас война, зачем такое придумывать? Для чего? Петицию подписала.
Sophi
Для Hello: для кого написано, що предметами з додаткового блоку можна замінити бал з історії України або іноземної мови.
Коментувати
.
Чому МОН просто знущається над випускниками кожного року все більше і більше, чому вони взагалі вирішили не давати учням вибір між предметами, чому ніхто не дбає про психологічний стан дітей. Ви говорите, що розумієте всю тяжкість у навчанні в цей час і додаєте обов’язковим предметом іноземну. Для наших дітей зараз навчання через ваші витівки стало, як каторга, у дітей немає часу просто відпочити, уроки, додаткові, курси, домашнє завдання. Ці експерименти вибивають будь яке бажання вчитись, і такими рішеннями як це Ви просто вдарили їм ножем у спину.
Наталія
Добрий день. Можливо хтось знає який термін буде діяти НМТ. 1 рік чи так як ЗНО - 3 роки? Де дізнатися таку інформацію?
Громадянин
Для Наталія: Такої інформації нема і ніхто не зможе Вам дати таку відповідь. Усе залежить від обставин, від воєнного стану, від того, коли буде закінчена клята війна. МОН іде на поступки і спрощення процедури (хоча не все влаштовує випускників і батьківську громаду). Після Перемоги, я думаю, знову повернемось до ЗНО. Тому, що тільки на основі ЗНО можна забезпечити ПРАВО учня на вільний доступ до вищої освіти. І ніякі усні (корупційні) екзамени не зможуть показати об’єктивний рівень знань вступника!
Абітура
Після перемоги ніякого повернення до ЗНО не буле, МОН керується ідіотом і він все поламає і так і залишить. Мультитест це пародія на ЗНО, що заважає калічам зробити нормальне ЗНО в укриттях, невідомо.
Коментувати
Абітурієнт
Для Марини: https://petition.president.gov.ua/petition/171242 Підписуйте петицію
Василь
Друзі, створена петиція на сайті, щоб у зв‘язку з війною відмінити обов‘язкову здачу англійської мови, прошу всім не байдужим підписати її, все залежить від нас
Марина
Для Василь: можете скинути ссилку на петицію
Василь
тримайте - https://petition.president.gov.ua/petition/171242
Коментувати
Якось так
Уряд сьогодні схвалив та подасть до парламенту законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року». Серед іншого, очікувано, пропонується звільнити випускників 11 класів від складання ДПА.
Батько
Для Якось так: Якщо відмінять ДПА,то проблем немає і все залежатиме від умов вступу,відпрацював перший блок на основній сесії і після перерви не пішов,якщо для вступу не потрібно ні історії,ні англійської,а здав біологію.Напевно так і задумано просто не говорять про механізм.
Коментувати
Ірина
Чому,одразу не зробити четвертий предмет на вибір? Навіщо наражати дітей на небезпеку і збирати ще раз в інший день.
Анастасія
https://petition.president.gov.ua/petition/171242 Підписуйте петицію
Мама дитини війни.
Дайте посилання на петицію. І створіть ще петицію: геть розігнати МОН після такого рішення. Розженемо мільйонами. Хай попробують не послухати.
Випускник
Називається не спростили ,а ускладнили ,хтось готувався до історії України ,хтось до іноземної мови .А як дітям взагалі ,які готуються до біології чи хімії для вступу на медичні спеціальності ,їм взагалі розірватись .Я вважаю,що доцільно зробити так: Обов’язковий блок -українська ,математика, історія України або іноземна (на вибір) Додатковий :Біологія чи хімія чи фізика.Майте совість.
Ольга
Для ВипусНе бачу жодної проблеми. Мій син збирається до медичного. Які проблеми здати ще й історію з англійською? Дивіться, я ще можу зрозуміти обурення деяких батьків, діти яких, наприклад, вирішили вступати до творчих вишів. Але у медичний... Туди вступають кращі, то ж для цих дітей не бачу жодних проблем.
просто вчитель
Для Ольга: Якщо ваш син навчався у школі з поглибленим вивченням іноземної мови або вивчав з репетитором, то звичайно проблем не буде. А як тим дітям.які вичали англійську два рази на тиждень і у переповненому класіі? А судячи із завдань ЗНО минулих років вони відповідають рівню В1, В2, тобто рівню поглиблених класів, а не звичайних.
Коментувати
Сергій
Більшість учнів не знають жодного предмету, то взагалі би ніякий і не здавали, бо вважають вони, а ще й їхні батьки часто, що непотрібно нічого ні вчити, ні здавати, або, може, тільки одне щось трохи повчити. А в школі 10 предметів, які потрібно було вчити на протязі кількох років. А ті, хто не вчили, ті тепер догралися. Іноземна мова з першого класу зараз, і хто хотів чи хоч щось вчив, ті легко справляться і з нею, і з історією, і з математикою. Оце помилка МОН в тому, що не вводили обов’язкове оцінювання з усіх предметів, бо в школі все вчиться лише для загального розвитку, а конкретно чимсь людина сама може цікавитися,чи ні, то її справа. Профільне навчання починається після школи. А ті предмети, що на них виділяється найбільше годин, виносять на перевірку, як основні, і саме ці предмети створюють базу знань, що не заважає потім здобувати будь- яку професію. Це просто перевіряють рівень здібностей, і щоб вчили нормально всі предмети, а не один, і то багато взагалі не вчать нічого.
Світлана
Для Сергій: Ви мабуть дуже далекі від освітнього процесу... Поцікавтесь, при нагоді... Ваша думка зміниться. Діти, які знають іноземну - то заслуга їх особиста та їх батьків, які вкладають в розвиток своєї дитини кошти та час з дуже раннього віку! Єдине виключення, заклади з поглибленням вивченням іноземних мов., але таких % дуже невеликий.
Аліна
Для Сергій: Яка освіта такі і знання. В школі вчителі пенсіонери або по-знайомству взяли на роботу. Перші фізично не в змозі, другим не треба напрягатись, аби зарплата йшла. ПОМИЛКА МОН в тому, що потрібно вчителям щороку здавати НМТ по профільному предмету і мова, математика, історія України, іноземна мова обов’язково.Просто перевірить рівень здібностей, щоб знали нормально всі предмети, а не один.
Абітурієнт01
Шановний!Мені здається,якби Ви спробували написати НМТ,яке складається з 5(!)предметів,то Ви б цього не зробили!Чи ,можливо,вашим дітям буде це легко зробити?Шкода,що ви не розумієте,як це складно.Особливо,якщо взяти до уваги події,які зараз відбуваються.Як я маю вивчити 5 предметів,у яких ще й ОБОВ‘ЯЗКОВОЮ є іноземна мова,якщо більше доби не було ні світла,ні зв‘язку,ні інтернету?!Перед тим,як висловлювати саою думку-подумайте разів 10,а вже потім щось кажіть.Тому,що балакати кожен розумний,а виконати ні) До того ж,Ви навіть не знаєте,яка зараз освіта чи викладання матеріалів.Звісно,є вчителі які неймовірно викладають,але таких,на жаль,мало.Складені іспити-це заслуга не вчителів та школи,а лише дітей,які витрачають свої нерви і гроші батьків,тому що по-іношу ніяк!Тож,перед тим як щось казати про те,що ми не знаємо жодного предмету й взагалі,навіщо нам те навчання-добре подумайте!
Коментувати
Абітурієнт
Внесли оптимальну пропозицію: І варіант: перший предмет - українська мова - обов’язковий, другий - математика, (або історія, або іноземна), третій - за вибором учня (біологія, фізика, хімія, географія) ІІ варіант: третій предмет - історія України, або іноземна, четвертий - за вибором учня.
Не так важливо
Для Абітурієнт: Я вважаю що другий варіант найлішпший і повинен бути цього року.
Абітурієнт
Для Не так важливо: Підтримую, хоча, І варіант - готуємо ТРИ предмети - це було б дуже добре; ІІ варіант - готуємо ЧОТИРИ предмети - теж добре (більшість випускників готували чотири предмети). Було б чудово, якби до нас (до думки більшості) прислухалися!
Чепіль Світлана
Я вважаю,що математика не потрібна усім.Обов’язково здавати українську мову,історію України,а третій за вибором учнів.
Коментувати
Випускник
Дуже прошу, забрати обов’язкову англійську! Наведу, на мою думку, кільки переконливих аргументів, чому так потрібно зробити. По-перше, в більшості шкіл був «прекрасний» автор підручників з англійської мови О.Карп‘юк. Багато помилок в граматиці, немає чіткого початку та кінця теми, все ніби уривками. По-друге, на ЗНО вимагають рівень В1-В2, АЛЕ в школі з вчителем такого , точно не досягти, а тим більше, за пів року до екзаменів-це просто космос. По-третє, як можна готуватись до 4-х предметів під час війни? Коли нема світла по 8-16 годин, коли майже кожен день тривога, і тобі треба йти в підвал , бо боїшся за власне життя. Чи мені вчити цю англійську при свічках? Зробіть НМТ з 3-х предметів: укр.мова, матем, історія України/англійська. МОН, прислухайся, до думки вступників. Дякую.
Василь
Для Випускник: вам це потрібно писати в МОН або підписати петицію, яка вже є на сайті про скасування англійської
Коментувати
Василь
Зараз ситуація ще важча ніж на початку війни, так як світло виключають регулярно, в деяких регіонах може кілька діб його не бути, для чого добавляти крім 3 предметів нмт ще англійську? Чому її не можна замінити на географію, яка як на мене важливіше хімії
….
Якщо я планую поступати на психолога, то я зможу замінити англійську біологією?
Xighes
Для ….: Зможеш
Абітурієнт
Для ….: Так, але доведеться готувати і складати п’ять предметів (чотири - обов’язкові і біологію із додаткового блоку).
Коментувати
Громадянин
Якщо для вступу необхідно три сертифікати, то чому НМТ, враховуючи обставини воєнного стану, не складати теж із 3-х (трьох) предметів: два обов’язкові, а третій предмет за вибором абітурієнта. Тести НМТ, сесії не повинні повторюватися, але за якістю, змістом мають складатися і відповідати усім вимогам (у минулому році тести сесій повторювалися, то про який високий рівень знань учнів може іти мова).
Мама
Шановні держслужбовці МОН, депутати ВР, профільного комітету, чи усвідомлюєте ви і чи знаєте, як дитина готується до ЗНО??? Можливо, для ваших дітей інші форми навчання і умови складання ЗНО? Чи реально підготувати 5 (п’ять) предметів для здачі НМТ без світла, без тепла, під звуки повітряної тривоги ??? Чому англійську здавати обов‘язково, хто це придумав? Напевно ті, чиї діти навчались за кордоном, або у спецшколах. Так, іноземну необхідно знати, і наші діти іі знають ті, кому вона потрібна, але залиште на вибір учня, ЩО САМЕ і який предмет для нього більш важливий і необхідний! Чому не дати право вибору самим абітурієнтам. Учні не гуманітаріі, які не готували іноземну, мають більшу ймовірність здати на високий бал фізику, біологію, хімію, ніж англійську. Чому треба забирати ПРАВО дитини на вибір? Звертаюсь до людей, які на службі у народу і держави і отримують платню з податків, будь ласка, подумайте про простих українців і ЗАБЕЗПЕЧТЕ нашим дітям право на вільний доступ до вищої освіти, право вибору, право свободи.
Анастасія
Ні сорому, ні честі у нашого МОН. Так зробити дітям нашим під час війни за 6 місяців до тесту ввести обов’язковим іноземну. Та щоб ви. . Війни на вас нема!!!!.