Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марк
Наскільки мені відомо у країнах Євросоюзу (до якого наша влада нібито дуже прагне) урядники практично не втручаються в діяльність приватних ВНЗ і взагалі не встановлюють правил прийому до навчальних закладів. Натомість наш МОН береться вирішувати хто гідний навчатися у ВНЗ і на які спеціальності мають вступати «найрозумніші» випускники. Таким чином всі хто виявились «негідними» такої честі, спокійно можуть вступати до ВНЗ Європи (власно багато хто так і вчинив). Питання: може варто перейти від слів до справи та зареєструвати електронну петицію щодо блокування таких дискримінаційних ініціатив? Думаю випускники, їх батьки, працівники освіти її обов’язково підтримають.
Марина
Це що, наші можновладці хочуть щоб діти із сільської місцевост взагалі не змогли вступити до вищіх навчальних закладів, адже найняти репетиторів в селі можливості немає: немає відповідного фаху вчителів та і грошей у селян також недостатньо. Так і хочуть, щоб на Україні розумних людей з народу не було - тільки діти багатіїв. "Дякуємо вам, шановні депутати за "справедливість" у 150-балів!
Павел
ЗНО треба відмінити! Йдемо до ЄС, а робимо все навпаки, не як у ЄС! Де у ЄС є таке ЗНО? При ринковій економіці обмежувати ринок освітніх послуг це справжнє безглуздя!!
Юлия
У меня один большой вопрос А достаточна ли подготовка школы, что бы дети смогли сдать ЗНО выше 150? Посмотрите, что творится с экзаменом КРОК, в мед ВУЗах, который нигде кроме нашей страны не признан и абсолютно не является показателем знаний.
Для Юлия:
Якщо дитина хоче вона знайде матеріал в Інтернеті, придбає літературу, піде до репетитора. А держава від себе, повинна забезпечити наповненість Інтернету, онлайн сервіси, наповнити шкільні бібліотеки безкоштовними дисками для підготовки. 150 вирішується легко. Тільки обговоримо одно "но". Якщо сам учень не хоче готуватися і розраховує на манну Небесну. Ніхто йому не винен.
Для N
Для Для Юлия:: "... придбає літературу, сходить до репетитора..." Залишилось тільки спитати: 1. За які гроші? 2. Навіщо тоді потрібна обов’язкова і безкоштовна школа?
cos
Цікаво однe—коли рік назад запропонували підвищити прохідний бал до 150— всі майжe підтримували цю постанову. Більшість тут писали, що 150 балів—цe мало, а іх діти напишуть лeгко ЗНО на 170-180 балів. Ось до вас і прислухалися—вирішили підняти бал до 150. Побачимо рeзультати після тeстів. А як тільки підвищили прохідні бали—то всі пeрeстали цe підтримувати.
Коментувати
Val
Cпеціальності «Право», «Міжнародні відносини» та «Публічне управління та адміністрування» - это самая жирная вузовская кормушка в стране. Если ввести порог в 150 баллов, то вузы потеряют до 60% абитуриентов по этим направлениям. А это больно ударит по нагрузке и непрямому денежному финансированию (взятках от слабых и не желающих учиться своими силами студентов). Поэтому, такое нововведение недопустимо.
Палашка
Для Val: А! То ти хочеш, щоб вони зібрались і з тобою поділилися доходами? До цього навчали дітей і все добре було, а тепер вже не влаштовують вас ці університети? Холуї ненажерливі!!! Скільки вже можна знущатися з людей?! Що ви там ще вигадаєте, щоб всім життя псувати! Може у мене мрія була, щоб моя дитина юристом була і захищала права своєї старенької матусі!!!
Мамаша
Nак нехай дитина гризе науку, а не зрозуміло чим на уроках займається. Хочеш отримати результат, приклади зусилля щоб отримати знання
cos
Для Val: Оцe якраз дужe добрe, що на право і публічнe управління і адміністрування підвищили прохідний бал.. Кількість випускників юристів і eкономістів пeрeвищує від кількості робочих місць в 10 разів. Нeпотрібно стільки багато іх, скільки готують унівeрситeти. Нeобхідно продивитися ринок праці, і вирішити, скільки потрібно самe випускників чeрeз рік, два—стільки і готувати. А то всі массово йдуть на eкономістів та юристів в нас— і сидять бeз роботи.
Коментувати
Дмитро
Поріг у 150 балій просто сприятиме ще більшому відтоку абітурієнтів з нашої з вами країни, які як фахівці навряд чи повернуться назад. В той же час, важко не помітити як закордонні вузи все роблять для того, щоб збільшити кількість вступників. У нас відбувається прямо протилежний процес, який до того ж порушує Закон України "Про освіту", який ніхто не відміняв!Невже ми не є правовою державою, де поважають права своїх громадян!
таня
Для Дмитро: так закордонні вузи й відраховують за неуспішність, а не оцінюють за певну плату і не тягнуть ледарів чи татових синочків
Коментувати
Степан
А де ж тоді прозорий вступ у вищі навчальні заклади? Коли в рейтингу змаються бали, що мають межу у 150???? А ситуація, коли, не вистачає заповнити ліцензійний обсяг, чим заповнювється??? Пустотою??? - Це втрата не тільки абітурієнтів, це втрата професорсько-викладацького складу!!!! Немає студентів - немає роботи викладачам! І це стосується ВНЗ всіх форм власності!
N
Для Степан: Корило, Степан і Петро - одна й та сама людина - навіщо давати три однакові коментарі - створити масову думку? Відомий фесебешний засіб. І примітивний.
Параска
Для N: Ви вже про себе створили таку масову думку, що її вже мабуть ніякими засобами не можна погіршити!!!!
N
Знову пітерські боти :)
Коментувати
Кирило
Якщо є обмеження у 150 балів, є зрозумілим, що це обмеження будуть уникати! Результат вступу до закордонних ВНЗ - якраз і показує це. Маємо відтік молоді, що навчається за кордоном!
N
Для Кирило: Відтік молоді має економічне підґрунтя. Х низькими балами атестату до пристойного університету за кордоном не візьмуть, хіба що у відстійні за гроші. Так у нас те саме.
Олег Іванович
Для N: Якщо не зупинити цей відтік, то економічне підґрунття тільки посилиться, через нестачу у майбутньому кваліфікованих фахівців в Україні та занепад економіки.
Коментувати
Петро
Обмеження у 150 балів - це порушення прав абітурієнтів на отримання вищої освіти!!! Дивитись треба глибше: середня освіта дає такі результати!!!..., а не ВНЗ!
N
Для Петро: Немає порушень - головне, щоб була конкурсна основа для вступу на бюджет. Доступність на вищу освіту не означає, що її можуть отримати двієчники. Це лише означає, що держава забезпечує таку доступність. Ніхто не обмежує абітурієнта у праві складати ЗНО не залежно від балів атестату. Але вища освіта без атестату неможлива - тобто вона забезпечується на базі середньої. Якщо база середньої не дозволяє одержати вищу - це проблема абітурієнта, а не держави. Ви ж не вважаєте обмеженням отримання вищої освіти на базі середньої і не вважаєте це порушенням прав вступників? Чи ви вважаєте, що вищу освіту можна отримати після дитячого садку?
Валентин
Для N: От і робіть собі ЗНО на бюджет!! Мені й моїй дитині він і не потрібен! Я хочу, щоб моя дитина навчалася у приватному внз і отримувала вищу освіту нормальної якості, і маю відповідні фінансові можливості! Навіщо мені ваші конкурсні засади, якщо я не претендую на бюджетне місце! Може мені ще й у перукані постригтися на конкурсних засадах??! Не робіть з країни концентраційний табір!!!! Відмініть це ганебне ЗНО!!!!
N
Для Валентин: Проблема не в ЗНО, а в тому, що низький рівень підготовки не дає можливості підготувати вашу дитину на бакалавра чи магістра, все рівно виженуть з перших курсів.
Коментувати
N
Не можна навчати непідготовленого вступника - поріг потрібен. Інакше система вищої освіти втрачає зміст. У комітету ВР - конфлікт інтересів, бо його очільник і деякі члени займають два крісла, всупереч закону. І посада ректора, яка не дає підстави бути об’єктивним, підказує, що обмеження в 150 балів призведе до втрати вступників і коштів в університеті, якій він очолює. Але якщо б депутати займалися лише своєю депутатською справою, тоді інша їхня депутатська сутність, повинна була стояти лише на державницьких позиціях, і погодилася б, що лише успішний вступник може стати успішним і надалі - всі інші можуть підвищити свій рівень та знову вступати чи через коледж чи самостійно. Якщо двієчник вступив до вишу - навчати його немає змісту - це даремна витрата коштів платників податків, що б там не писали чи говорили.
Мама
Для N: Скажіть, хто вчить наших дітей , щоб вони не були двієчниками???? ШКОЛА? - ТА НЕ смішить нікого. Я вкотре наголошуюю, перш ніж вимагати від дітей, потрібно подивитись на себе. Давайте проведемо ЗНО для вчителів і відразу побачимо , що ми на межі тотальної неосвіченості. Так може почати зі шкіл , а потім братися за Вузи.?
Батько
Для Мама: Почекайте ще трошки, готується постанова, за якою у школах будуть примусово працювати педагогічні ординатори (інтерни), які самі вивчали математику за болонською системою (80% навчального матеріалу самостійно, хто не знає). Тому готуйтеся!! Якість викладання у ЗОШ скоро "підвищиться"!!
Лілія
Для N: Поріг не потрібен!! Потрібна зміна навчальних планів, щоб на 1-му курсі вступники повторно пройшли ті предмети, які вони недовчили у школі (а вона вже давно знань не дає). Саме ті предмети щоб довчили, які необхідні для їхньої майбунтьою спеціальності і нічого зайвого. Цих предметів (для кожної спеціальності свої) небагато і пройти їх не є проблемою. І навіщо тоді беде потрібно ваше ЗНО??
Коментувати
Мама
Люди, давайте запропонуємо цім " грамотіям" подолати поріг у 150 балів. Можливо тоді зрозуміло доцільно це чи ні??? І ще, наболівше питання, чому їхні діти вчаться за кордоном, адже у нас в Україні з системою освіти все в" порядку"???
школяр Андрій
У слові ЗНО було колись допущено орфографічну помилку! Другою буквою у цьому слові повинна бути буква "Л" - ЗЛО, бо зло, воно і є зло, як його не назвеш!!
Викладач
Яку модель освіти вкотре нав’язують нам? Якщо говорити за країни Європи ( куди так поспішає Україна), то в основу навчання покладена система контролю якості і успішності знань студентів в процесі навчання. Мінімальні вимоги при вступі, максимальні вимоги при навчанні. Так до прикладу в Німеччині студент може навчатись 15 років доки не засвоїть програмовий матеріал.В Україні впроваджували Болонську систему навчання, чи отримали бажаний результат? Більше того відтік абітурієнтів в закордонні вузи посилюється щороку.З радістю згадую освіту Радянського періоду, коли ти справді був студентом, кол и на навчання виділялася достатня кількість коштів, на дослідження,практики .Отримавши диплом ми були фахівцями своєї справи.
ст.викл.
Для Викладач: Та погнати цю болванську систему з країни разом з тими, хто її впроваджував!!
Коментувати
Доцент
Виходячи з кількісного та якісного аналізу потоку промонівських коментарів починаєш розуміти куди державна влада витрачає бюджетні кошти. Замість того, щоб зміцнювати матеральну базу внз, грошенята кидають на тролей, завданням яких є створення ілюзії суспільної підтримки антинародних ініціатив найвищих державних посадовців. Жодна нормальна людина, в родині чи серед друзів якої є діти шкільного віку ніколи не буде безкоштовно пітримувати підвищення прохідного балу у 1,5 рази. Це безглуздя! Швидше б вже президентські вибори та може й влада змінилася б. Гриневич - у відставку разом з її неадекватними намірами та посіпаками!
Loki
Для Доцент: Шановний Доцент, якщо звичайно Ви доцент, якщо ви починаєте коментарі на захист 150+ то вони є аргументовані, принаймні так як ці аргументи бачать автори, частина коментарів має форму дискусії. А от коментарі типу "дитятко ображають" та в "міністерстві всі тупі" дійсно схожі на троллінг. Ваші коментарі також схожі та тролінг. І ще, у мене є дитина шкільного віку і я дуже боюсь того, що якщо, не приведи господи їй потрібна буде медична допомога Вона попаде до некваліфікованого лікаря, яких нажаль багато.
Доцент
Для loki: не вірю. У вашій фразі "ваші коментарі також схожі на тролінг" ключове слово "також". Хоч не паліться так, а то ще не дай Боже не заплатять...
Віталій
Для Loki: Ваші лікарі зараз дивляться, що у кого відрізати, щоб тільки грошей заробити, бо треба відпрацьовувати вкладені у хабарі гроші, та ще й керівництву лікарні за місце регулярно носити!! Треба вирішувати проблему корупції спочатку, а потім розмовляти про високі матерії!!
Коментувати
Людмила
В любом нормальном обществе государственные и частные вузы сосуществуют , дополняя друг друга . Поэтому по крайней мере не корректно говорить о желании последних набить карманы за счет абитуриентов . Речь идет лишь о желании защитить право выпускников школ на доступ к высшему образованию без всяких искуственно созданных ограничений .
Микола Буковинець
Міністерство в першу чергу вбиває освіту в регіонах такими діями. Це призведе до значного зменшення студентів на місцях. Не секрет, що розумні діти хочуть вчитися у Києві, Львові або Одесі. А решта абітурієнтів поїдуть вчитися за кордон і будуть піднімати економіку та освіту наших сусідів (Площі, Румунії, Угорщини, Чехії, Словаччини). ЗНО з іноземної мови для Магістрів це також для багатьох "хрест" на повній вищій освіті. Спочатку треба підняти рівень викладання і фінансування іноземних мов, а потім вводити такі норми. Приватні курси Англійської мови собі мало хто може дозволити.
Parents
Вместо того, чтобы спокойно учиться, наши дети должны постоянно думать о том, что на сей раз придумало министерство образования для того, чтобы помешать поступить в вуз. Дети находятся в постоянном стрессе, что пагубно отражается на их здоровье и психологическом состоянии. Нервные срывы для выпускников школ стали нормой. Не испытывайте терпение разъяренных родителей!!!
Дмитро
Для Parents: 150 балів - це 50% правильних відповідей! Менше просто можна вгадати, сядьте за онлайн тести - я впевнений, що по історії та географії ви подолаєте цей поріг!!! Тобто, а тапер уявіть, що за абітурієнти набирають менше 150 балів(((
Євген
Для Дмитро: Абітурієнти, яких можна і треба навчати! Не забувайте, що школа дає лище загальну освіту і дуже поверхово, а виші дають вищу освіту. І за 4-5 років навчання можна всьому навчити!! Змінюйте навчальні плани, щоб за 1 курс студенти могли пригадати або довчити всі шкільні предмети, які необхідні для оволодіння своєю професією! А ЗНО - це тільки штучна перепона для вступу до вишу!! Це спеціально придумана та узаконена причина для відмови!!
Юрій
Повністю згоден з Євгеном. Треба думати про наше майбутне, про Україну, про дітей. Якщо людина хоче бути фахівцем улюбленої справи , вона за термін навчання у ВНЗ отримає необхідні знання. І нічого не значить кількість балів ЗНО. Треба приймати на навчання талановиту молодь, а не тільки тих, хто має високі бали ЗНО (не відомр яким чином отримані).Ринкові відносини становлять все на свої місця. Бездарність з високим балом ЗНО залишиться бездарністю і після закінчення ВНЗ. Треба взагалі відмовитись від ЗНО, як це робить цивілізований світ.
Коментувати
cos
Вважаю, що правильно, що ввeли 150 балів прохідний. Рeктори нe задоволeні, що нeотримають додаткову копійку в кишeню (особливо приватні ВНЗ). В приватних унівeрситeтах нормальні знання дають тільки на пeршому курсі навчання, щоб студeнти нe пішли до дeржавного унівeрситeту. А далі на другому і інших курсах знань ніяких, тільки гроші дeруть. Тому і почали паніку, бо бояться, що іх більшість псeвдовузів закриють. Нe потрібно відміняти 150 балів—нeхай закриються нeякісні вузи, в яких дeруть гроші, а знань нe дають ніяких. А для того, щоб нe виізджали за кордон, прийняти закон, щоби освіту громадяни Украіни отримували тільки в Украіні. Заборонити навчатися в Польші та інших краінах за кордоном (за виключeнням тих, хто зараз навчається або колись навчався). Ми маємо готувати робочу силу тільки для Украіни, а нe для європeйських краін. Далі—створити робочі місця для кожного студeнта і дати нормальну заробітню плату. Тоді майжe ніхто нe будe виізджати з нашоі краіни в інші краіни.
Міла
Для cos: COS - Ви проміносвітній блазень, перестаньте думати про доходи вузів, ректорів, про робочу силу... Де Ваша повага і розуміння школяра- випускників, які виснаженні підготовкою до ЗНО ( по 9- 10уроків у день разом з репетиторськими, і у результаті отримуючи 100- 115 балів, нервово зриваються, бо немають права вмюступити у ВУЗ на омріяну спеціалізацію бо не отримали 150 б. Ви хотіли б щоб Ваша дитина пішла у ПТУ на муляра- штукатура? Сором! Дивіться, щоб розлючені батьки не спалили Вам міносвіти! Дограєтеся!
викладач приватного внз
Для cos: В приватних університетах викладають такі ж самі професора та доценти як і в державних. А багато з них встигають і у державних викладати, і у приватних. Тому якість викладання однакова! А от про гроші ви дарма почали казати, тому що у приватних хабарів немає зовсім! А тому, що в них є власник, якийй ніколи не дозволить той бардак, який твориться у вас у державних (безхозних) вишах!! Ви працювали у приватному виші?! Відразу видно, що ні!! Бо в іншому випадку знали би ситуацію!! Якщо поставити в один ряд десять викладачів приватних вишів і одного серед них з державного внз, то цього одного відразу буде видно серед інших!! Ви зовсім інші люди!! Навіть у емоційному плані, не говорячи вже про ваше невгамонне бажання щось урвати, або "драти гроші", як ви кажете!! Ви люди з іншим менталітетом, які довго у приватних вишах не затримуються тільки через те, що вам не дають "драти гроші", як ви кажете. Тому змінюйте себе, бо скоро й ваші внз зроблять приватними і вам доведеться піти!!
Марина
Для cos: Щось подібне, пам’ятаю, у нас вже колись було. Років 30-40 тому. У СРСР!! Тоді теж було заборонено кудись їздити, зокрема й на навчання. Мені здається нас закликають повернутися в СРСР з адміністративно-командною системою та плановою економікою!! І це у ХХІ столітті!! І після того, що ми вже близько 30 років будуємо ринкову економіку і йдемо до ЄС!! Браво!! Заборонити в’їзд до ЄС самим для себе!!!! ) Все ж краще, ніж конкурувати з Польшею, Чехією, Словакією та іншими країнами на ринку освітніх послуг!! І на це ми вже не здатні??!! Може краще створимо у нашій країні умови для нормального розвитку вищої освіти і скасуємо всі ці ганебнні обмеження до вступу школярів у вигляді ЗНО і т.інш.??! Ви пишете, що треба закон про заборону навчання закордоном, а тим часом у нас вдома створюються такі умови, при яких залишається тільки один варіант - навчання закордоном!!
Коментувати
000
Для многих из ВР Украины 150 баллов - это фантастика, для их детей также. Интеллект не дотягивает. ЗНО и справку из дурдома им самим надо подавать перед тем как идти в депутаты.
Владимир Белый
Якщо змовчати, то проректорське лобі ВР і ЗНО відмінить. " ... починаючи з 2008 року, тобто вже 10 років (!) поспіль, вищі навчальні заклади закінчує більше людей, ніж вступає на перший курс. За підсумками 2017 року статистика така: в коледжі, училища, технікуми вступило 59,1 тис. дітей, а закінчило їх – 61,2 тис. Стосовно вишів III–IV рівня акредитації розрив набагато більший: вступило 264,4 тис., а отримало дипломи – 360 тис. тобто загальний розрив майже у 100 тис. студентів" - Роман Безсмертний.