Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталия, почти медалистка, так
сложно уяснить, что ВСЕ писали одновременно те же тесты?Вы написала на свой уровень и если он оказался ниже,чем у Васи-Феди, то он в любом варианте Ваш. И если Вася-Федя нипасили лучше, значит они, по праву, заслужили балл ВЫШЕ Вашего.Учителя, которые вели Наталию на меНдаль, подумайте над тем, ЧТО Вы сделали...
В равных,
Для Наталия, почти медалистка, так:если вопросы не выходят за рамки школьной программы. А когда тебя спрашивают, кто такой Д.Юра, которого не изучали, и подобные вопросы, которые не изучались в школе, то это уже извените не равные условия.
Небайдужа
Про Гната Юру обов’язково Ви мали чути ЩЕ Й на уроках української літератури
Для Нeбайдужа
Для Нeбайдужа. Ми нe вивчали ніякого Юру по літeратурі. Впeршe в житті чую таку фамілію. По якій конкрeтній тeми з літeратури його вивчають?
Коментувати
Аня
Пані міністр, скажіть чому дітей із простих шкіл ставлять в однакові умови із учнями профільних ? Я розумію зараз іде процес створення профільних шкіл, но це лише початок ’’процесу’’ до його завершення ще досить багато потрібно роботи і часу. Чому учні повинні страждати бо в радіусі 30 кілометрів немає профільної школи і вони вивчають історію 1 година на тиждень в 10 класі і 1,5 в 11 класі. Прошу вас зважаючи на складність питань 1 частини додайте УСІМ дітям України декілька балів.
Вчитель
Давайте звернемося до журналістів, можливо тоді пан Міністр почує.
Аня
Для Вчитель: Як це зробити стосовно звернення до журналістів?
Коментувати
Natalya Terefelska
Повторюю питання. Невже завдання спеціально сформульовані так, щоб черговий раз принизити українців, звинуватити їх (дітей, майбутнє держави) у поганих знаннях своєї історії???
Іра
Для Natalya Terefelska: Підтримую на всі 100. Нам потрібно разом якось ’’достукатися’’ до нашого міністра. Як це зробити можливо варто писати листи на її електронну адресу.
абітурієнт
Підтримую!
Коментувати
Іра
Дійсно друга частина не викликає такого обурення питання коректні і по шкільному матеріалі. Пані міністр просимо переглянути першу частину і додати учням хоча би декілька балів взагальному. Дякуємо, надіємося що ви нас почуєте.
Наталія
Я вступаю в медичний. Здаю мову історію хімію біологію. Усі 11 років я навчалася, брала участь в олімпіадах різного рівня з мови та біології, МАН, була претенденткою на золоту медаль. Після ЗНО з історії я зрозуміла що 1 бал знищить усі мої мрії та багаторічну працю. Історію я вибрала як ДПА хоча вона мені при вступі не потрібна. У мене запитання. Для чого мені було стільки років працювати щоб в результаті через некоректність питань усе втратити? А готувалася я по шкільних підручниках, фінансової можливості купляти велику кількість літератури не було. Прохання до УЦОЯО при визначені результатів та укладанні таблиць будьте людьми. У вас завтра розпочнеться робочий день ’’подивіться’’, ’’прислухайтеся’’ до нас простих учнів звичайних шкіл де історія вивчалася ’’галопом’’, через брак годин.
Anna
Для Наталія: вы же понимаете что все люди которые поступают в мед так же как и вы готовились по школьным учебникам и писали то же ЗНО что и вы и история для них так же не профильный предмет. Все в равных условиях
Kid
Аня, в рівних тоді, коли всі питання відповідають шкільній програмі, і нe виходять за мeжі шкільних підручників. А так як дeяких питань у школі нe вивчалося, то вважаю, що нe в рівних.
Ден
Для Наталія: та нащо та медаль? Головне поступити в омріяний вуз на бюджет. А медалі повинні давати лише тим, хто дійсно все знає і не боїться ніякого ЗНО!
Коментувати
Діана
Пропоную масово подавати апеляції! Більше нічого не залишається робити
мама випускниці
Для Діана: Підтримую Вас!
Коментувати
Анна Заречная
Пані міністр Лілія Гриневич!!! Прошу вас переглянути першу частину тесту!!! Діти повністю запуталися в питаннях!!!! Додайте дітям бали!!!! Просимо вирішити це питання!!!
Алёна
Для Анна Заречная: Я двумя руками за!!!Пожалуйста,пересмотрите первую часть,поступите справедливо!!!!!
Коментувати
ania
ми в школі аж настільки поглиблено історію України не вивчали. Всього 1 урок в тиждень (!), без репетитора і додаткової літератури здати важко. Питання неоднозначні, а іноді навіть дуже не компетентні. Де посилання на посібники/підручниики/методички з яких були взяті цитати і питання ? Шановні, досить знущатись над одинадцятикласниками . Щоб здати добре цтогорічне ЗНО потрібно було спочатку закінчити істфак, а тоді писати ЗНО .
Ольга
На мою думку, варто розглянути також і 10 питання)Порівняно з іншими завданнями, саме 10 питання можна тлумачити по-різному)Я, зокрема, вибрала варіант А(мета). Вважаю, що наведений уривок має також і мету)Шановні укладачі тесту, будь ласка, перегляньте це питання)
Мирослава
Для Ольга: Яка мета???? Коли "врожай був хороший і ....а держава забирала.". Як на мене елементарне питанння. Просто уважніше необхідно читати!! Я теж відповіла невірно на три питання,так як не прочитала ЯК СЛІД,не вчиталася! Але це моя вина! Як казав один мудрець "Нечего пенять на зеркало,коли рожа крива"
Коментувати
Олег
https://studlib.info/menedzhment/ - матеріали для підготовки по напряму Менеджмент.
Галина
Завищені вимоги до учнів в першій частині. Деякі питання не відповідають шкільній програмі. Ким і для кого складені ці завдання? А результатом є травмовані дитячі душі. Підтримую вимогу дописувачів, що мінімум 5 балів необхідно додати кожному учневі.
Алёна
Для Галина: Такое впечатление создавали две части разные люди:у ребенка завал в первой,а во второй-супер!Полностью Вас поддерживаю!!
абітурієнт
Підтримую!
Коментувати
Овод
Із року в рік ми бачимо наслідки, але не намагаємося знайти та вирішити причини ось таких результатів ЗНО з історії( і не лише).Кажучі про необ`єктивність тестування тим самим ми говоримо, що верхи, що укладають їх - некомпітентні!!! Оправдуючі помилки учнів, вчителі кажуть про власні недороботки.Коли ж це кажуть батьки - це є безвідповідальність та перекладання відповідальності за виховання своїх дітей на вчителів!!! Нам просто потрібно знайти винуватих у своїх бідах замість того, щоб правильно сладати тести(МОН), вимагати від дітей знань, але не оцінок. Я завжди задаю дітям питання: "Що вам потрібно: знання чи оцінка?" А ім потрібна оцінка, а не знання і резуьтати щорічних ЗНО є цим лакмусовим папірцем!!!
Алёна
Для Овод: Да,прекрасно понимаю,что мы родители ищем виноватых в плохой сдаче,но я считаю,что мы сделали всё -купили тесты для подготовки,справочники,ходили в школу на подготовку и к репетитору,но Вы хотите сказать,что ЗНО по школьной программе,1 урок в неделю -достаточно,малый промежуток между ЗНО(у нас 29,31 и 2),понятно сдали нервы+усталость.Все мы проходили через экзамены-но мы так не переживали,от нас такого не требовали.Просто хочеться ещё спросить тех ,кто создавал ЗНО-зачем пробное ставить таким лекгим,а основное-труднее(где педагогический подход)????Просто,если есть школьная программа и школьные учебники-давайте вопрсы по ней,не должен выпускник, сдавая 3-4 предмета -бегать по репетиторам,закупать дополнительную литературу,и что в конечном итоге-сдал хорошо,а на бюджет не попасть(посмотрите сколько льоготников,которые проходят с минимальными балами)?!
мама випускниці
Згідна з Альоною. І навіщо за кошти батьків проводити пробне - легке ,а ЗНО (безкоштовне ) - важке? Що дало пробне ?.НІЧОГО!!!! Дарма витрачені кошти і час ! Дітям дали надію і забрали.На ЗНО не всі питання були по програмі - це визнано не тільки випускниками(ясна річ,що їм не вірять -укладачі тестів кажуть ,що учні погано вчили), а й вчителями.Це стосується не тільки історії,а й української мови!!!!Для чого цього року ДПА і ЗНО потрібно було проводити разом?На наших дітях зробили експеремент! Тепер виходить ,що через некоректні запитання ,через запитання яких не було в програмі в першій частині (а це оцінка в атестат)багато дітей отримають нищу оцінку ніж мали. Це ж що виходить вчилися,вчилися ....Кому це вигідно? Я не проти ЗНО,бо на самому початку проведення дійсно ЗНО було нормальне і питання були по програмі ! Вважаю,що таблиця пробного по якій зараз розраховують ЗНО завищена !
Flower777
Підтримую,я теж не проти ЗНО,але не у форматі ДПА,а ЗНО після закінчення школи,як було роки 4 тому,але,на жаль,нас ніхто не чує, і випускникам 2017 року вже всерівно не поставлять їхні оцінки,мені шкода за себе і усіх випускників
Коментувати
Максим
У перші роки, коли запровадили ЗНО, даючи правильні відовіді, були посилання на авторів підручників, де вони зараз???? Чому не повернуть 2 години історії України у 10-11х класах??? Чому досі з 2011 року немає підручника для 10 класу з періодом 1921-1939???? І таких чому дуже багато.
Абітурієнтка
Для Максим: Максимe, я згодна з вами. Ранішe дійсно питання бралися з шкільних підручників і нe виходили за мeжі шкільноі программи. Останнє такe справeдливe ЗНО було в 2011 році. В 2012 році вжe пeрeстали завдання брати із шкільних підручників. Чому—нe відомо. Цe потрібно спитати УЦОЯО. Добрe, що Ви цю проблeму помітили.
Flower777
Да я згідна з Вами,завдання невідомо звідки беруться,так як і пояснення(котрі дали до ЗНО з мови) чому всі сидять,давайте щось робити щоб хоча б по 5 балів додали за ЗНО з ісьорії для кожної дитини(бо питання були неоднозначні)
Алёна
Я согласно,вопросы очень не однозначные,не по школьным учебникам,надо прибавить несколько баллов!
Коментувати
Мирослава
Є вeликe прохання всім дітям зарахувати питання 21.Така практика вжe була з украінськоі.Супeрeчність в цитаті,якщо Кабмін нeлeгітимний,то навіщо йому підрозділ охорони.Проявіть вeликодушніть до школярів,які знають про лeгітимність ВРУ,люблять даний прeдмeт,просто укладач цього запитання дужe пeрeмудрив.
Flower777
Для Мирослава: та і не тільки 21 питання! Там ще є декілька
Абіт.
Підтримую!!! 1,4,21 і про Юру
мама випускниці
Підтримую!
Коментувати
Владислав
В мене немає претензій до більшості питань. Але є питання про Г. Юру. Чи я правильно пам’ятаю, що він особисто не прописаний у відповідних табличках програми ЗНО? Ані для 20-х років, ані для 30-х. Ні, це видатна людина, але при підготовці учні і вчителі орієнтуються на програму, а не на вагомість внеску тієї чи іншої особи у справу розвитку культури. Чи варто подиву, що значна частина учнів відповість про нього, що він архітектор? Бо театральний режисер для них по цьому періоду тільки Курбас, і вони сприйняли "театрального режисера" як дистрактор.
Абітурієнт
Для Владислав: повністю погоджуюсь. Адже звертала увагу лише на постоті з програми. І через це завдання втратила бал. Зараховуйте тоді всім цей варіант відповідності.
Руслан
Згоден.
Коментувати
Flower777
Не варто розказувати,хто тупий,хто далекий і далі в такому ж роді,але завдання дійсно важкі,я із за цих питань злетіла з медалі(+ ще хвилювання і жахлива атмосфера в аудиторії) всі розказують,що ми повинні бути в рівних умовах і тд,але ті хто хитріші дійсно списували(тупо брали і розвиртались,дивились в зошит і шукали відповідь(і навіть не допомогли поміняні варіанти відповідей)
Ха ха
Для Flower777: Виходячи з кількості помилок у написаному, медаліст Ви липовий, правильно, що злетіли.Чи теж хвилювались, писавши?
Марина
А які переваги надає медаль? 3 чи 4 роки тому - це плюс 25/50 балів до атестата, а тепер що?
Flower777
Ха ха- я якраз і говорю про хвилювання під час написання ЗНО і не потрібно мені розказувати липовий чи ні,я не знаю як Ви,а я медаль заслужила!
Коментувати
андрій
Скажу, як вчитель про ЗНО з історії. Завдання для дітей, які навчаються у не гуманітарних класах при 1-1,5 год. на тиждень історії, занадто складні. Вчитель просто не може подати усі нюанси тем. Подивіться на шкільну програму!!! А якщо і встигне, то тільки ,,галопом по Європі! Ставте дітей у рівні умови. Адже дитину не питають, коли обирають профіль у школі.А вона може і хотіла б на гуманітарному навчатись, але його у школі нема. Як такій дитині відповісти на питання ЗНО? Не кожен може найняти репетитора...
Влад(також викладач)
Для андрій: Підтримую на 1000%.
вчитель
Підтримую, як вчитель історії!!!!!!
Владислав
Мені теж хочеться, щоб годин було більше, бо я теж вчитель історії. Але до чого тут питання ЗНО? Люди, які вчать історію в гуманітарних класах, й повинні писати ЗНО з історії краще, бо навіщо ж тоді йти до профільного класу? Якщо ж питання будуть легкі абсолютно для всіх, ЗНО не виконає своєї функції – формування рейтингу учнів при вступі до ВНЗ. Інша справа з ДПА з історії, бо оцінка йде до атестату, а в гуманітарних класах вимоги до випускників більші, ніж в інших профілях.
Коментувати
Владислав Шайдюк
Питання на ЗНО були не важкими для тих хто готувався, тому я повністю погоджуюся з коментарями Окс та Юлії. Хоча зробив 7 помилок (195 балів - 2016), одне з них запитання №1, але коли б я уважно прочитав програму ЗНО і звернув увагу на термін "чорносотники", то цієї помилки могло б не бути.
Роман
Для чого потрібне ЗНО? Для перевірки базових знань з історії. Його здають не тільки учні гімназій і ліцеїв, а і звичайних шкіл. Тому не розумію чому організатори намагаються запутати дітей. Таке враження, що ціль ЗНО з історії не перевірка знань і компетентностей, а відсіювання учнів, які готувались самостійно.Мабуть причина в тому, що автори тестів, як і підручників з історії не міняються роками. Просто потрібно поміняти "незамінних" і все зміниться. Перевіряти потрібно основи знань, а не кількість майбутніх істориків серед учнів.
ЯНА
Я учениця 11 класу.Скажу свою думку про ЗНО з історії. Так, завдання важкі(особливо за 10-11 класи). Але,якщо готуватися відповідально, то можна здати добре. Я щиро завдячую своєму репетитору Петру Петровичу, який стільки зусиль доклав, щоб я здала якомога краще. За шкалою 2016 року я набираю 194 бали, а оцінка за ДПА-12. УРА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Роман
Вітаю! Але на жаль не всі учні мають змогу працювати з репетитором. Як вчитель історії вважаю, що основою вивчення історії в школі мають стати доступність, зацікавлення, патріотизм, вміння думати, піддавати сумніву, а не так як сьогодні зазубрювання і сухі схоластичні знання. Історія жива і вона є поєднання минулого і сучасного, допомагає знайти істину, сформувати правдивий світогляд людини.
Руслан
Історія - це, в основному, збірка казочок. Знайдуть завтра якийсь документ і скажуть, що була не Київська Русь, а Шведське царство якесь. Хто знає, що інформація, яку ми маємо не є видумкою однієї чи іншої сторони? Хто знає, чи правда не була спаленою під час тих мільйонних походів на нашу "землю війни"? І навіть зараз ту інформацію, яку ми маємо, за останні століття, можна піддати сумніву, бо кажіть, що хочте, але історія - це виключно один із інструментів держави для тримання усіх готовими до визиску, готовими до війн тощо. Політика, історія - тут правди немає, й існують вони суто для вищих людей.
Коментувати