Обов'язкове ЗНО з іноземних мов відтерміновано

ЗНО з іноземних мов із використанням дворівневих тестів у 2017 році проводити не будуть

Обов'язкове ЗНО з іноземних мов відтерміновано

30 червня на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України було розглянуто звіт за результатами проведення апробаційного зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов із використанням дворівневих предметних тестів. Про це йдеться у повідомленні українського центру оцінювання якості освіти.

У Центрі нагадують, що 16 квітня цього року було проведено апробаційне зовнішнє незалежне оцінювання нового формату завдань з іноземних мов. Зокрема, апробувалися дворівневі предметні тести рівня В1 (для випускників, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні) та рівня В2 (для випускників, які вивчали іноземну мову на профільному рівні), а також завдання для перевірки розуміння мови на слух (аудіювання).

Апробаційне зовнішнє незалежне оцінювання проводилося в місті Києві, Київській, Львівській і Одеській областях.

На засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України було представлено статистичний і психометричний аналіз результатів апробаційного тестування, а також висновки щодо організаційно-технологічних процедур, формат яких застосовувався вперше.

В УЦОЯО зазначають, що результати апробаційного ЗНО нового формату завдань з іноземних мов свідчать, що тести з англійської, німецької, французької та іспанської мов рівня В1 і В2 загалом є надійним інструментом вимірювання.

Водночас, на думку фахівців Українського центру, отримані результати апробаційного зовнішнього незалежного оцінювання з використанням дворівневих предметних тестів свідчать про доцільність коригування складності тестових завдань і проведення на більш чисельній репрезентативній вибірці додаткової апробації як нового формату завдань на аудіювання, так і нової структури тесту загалом.

«Що стосується організаційно-технологічних процедур проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов з використанням завдань, скерованих на перевірку розуміння мови на слух, то їхнє застосування в масштабах усієї країни потребує додаткового вивчення», - зазначають в УЦОЯО.

Зокрема, на думку фахівців Центру, необхідно провести моніторинг щодо можливості забезпечення програвачами пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання для уникнення труднощів під час формування їх мережі. Також запропоновано залучати до роботи в пунктах осіб із числа вчителів інформатики або осіб, які мають навички роботи з персональними комп’ютерами на рівні впевненого користувача.

Крім того, мають бути розроблені рекомендації для персоналу щодо порядку дій у разі виявлення технічної несправності програвача або компакт-диска, а також рекомендації для персоналу щодо особливостей звучання запису частини тесту «Розуміння мови на слух».

Ще однією складовою, яка забезпечуватиме якість нового формату тесту, є наповнення Банка тестових завдань завданнями, спрямованими на перевірку розуміння мови на слух.

«Узявши до уваги доповідну записку директора Українського центру оцінювання якості освіти, а також зважаючи на необхідність доопрацювання нового формату тестових завдань та організаційно-технологічних процедур проведення тестування в масштабах країни, Колегія Міністерства освіти і науки України ухвалила повторно провести у 2017 році апробаційне зовнішнє незалежне оцінювання з іноземних мов з використанням дворівневих (рівень В1 і рівень В2) предметних тестів», - повідомили в УЦОЯО.

Також було прийнято рішення вважати за доцільне, відтермінувати запровадження зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов з використанням дворівневих предметних тестів на 2018 рік.

Зараз готуються зміни до наказів МОН, відповідно до яких розроблення та укладання тестів ЗНО з іноземних мов відбуватиметься відповідно до програми, затвердженої наказом МОН від 01 жовтня 2014 року № 1121.

Освіта.ua
14.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mira
Я взагалі не розумію навіщо робити зно з англійської мови, якщо на деякі факультети англійська взагалі не потрібна. А на даний час її викладання в школах взагалі жахливе.
люда
Щоб вводити обовязкове зно слід викладати як слід в школах.Збільшити кількість уроків.Зробити зно для вчителів спершу та й побачити який рівень у них.Батьки не взмозі платити репетиторам нехай чогось вчать і в школах.Обовязкове зно слід вводити по анг мові коли діти почнуть вчитися за новою програмою.Коли будуть суттєві зміни.
Oksana
Бла-бла-бла как всегда. Вы сначала оснастите проигрывателями и другим необходимым оборудыванием классы в школах,реформаторы.
Андрей
Скажіт будласка, а пільговики можуть нездавати англ.?
Marlen Monterei
Для Андрей: з якого переляку? якщо пільговик то ЩО?
Коментувати
Василько
я лиш поняв, що дворівневих тестів не буде, а англ обово’язковою в 2017 буде чи нє? Ну ніде нічо не пише чи так чи ні. ОМГ!!!
Инна
Для Василько: не обязательный
Коментувати
Анастасія
Тобто в 2017 не обовязкове ні дпа ні зно з англійськоїї?
Вчитель англ
Краще звичайне ЗНО, ніж ДПА, яке було профонацією цього року
учень
Для Вчитель англ: краще зовсім відмінити і ЗНО і ДПА( обов*язкове) із англійської мови.Тому що, рівень викладання у селі та в місті дуже різний.
олександра
Проаналізувавши результати ЗНО з англійськоі мови у 2016,можу сказати,що тільки 30% випусників спеціалізованих шкіл отримали 180-200,а тих,що 200 балів,то взагалі одиниці на всю краіну.Спочатку,коли видаете дипломи проведіть ЗНО і видайте тільки тим,що отримають 180-200.Та й взагалі,невже ви думаете,що молодий знаючий спеціаліст буде працювати за зарплату у 80дол.Треба починати не з того кінця.Так звані" запорні "школи справи не вирішать.Чому ви рішили,що в селах вчителі-ідіоти,а в елітних школах-специ.Просто там англійська вивчаеться у малих групах по 8-12год на тиждень,та й то результат слабенький.
Marlen Monterei
гарні і точні слова
Коментувати