https://osvita.ua/test/51651/

Оприлюднений розподіл учасників ЗНО за рейтингом

Український центр оцінювання якості освіти опублікував дані розподілу учасників ЗНО, які подолали поріг «склав/не склав» з української мови і літератури, математики, історії України, російської мови, іспанської мови, англійської мови, німецької мови, французької мови, біології за результатами рейтингового оцінювання за шкалою 100-200 балів. Зазначена інформація оприлюднена для полегшення тлумачення рейтингових оцінок учасниками зовнішнього незалежного оцінювання, приймальними комісіями вищих навчальних закладів.

У таблицях подано детальну інформацію про те, яка кількість учасників (у відсотках від загальної кількості) отримала певну рейтингову оцінку від 100 до 200 балів.

В УЦОЯО також зазначають, що це допоможе учасникам зовнішнього незалежного оцінювання зорієнтуватися, наскільки конкурентним є їхній результат, а приймальним комісіям університетів спрогнозувати конкурс на спеціальності вищого навчального закладу.

«Звертаємо увагу, що у 2016 році Українським центром оцінювання якості освіти змінено методику трансформації (перерахунку, шкалювання) тестового бала в рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів. Це зумовлено тим, що методика, яка використовувалася в попередні роки та базується на засадах еквіпроцентильної нормалізації, є непридатною до використання в сукупності із критеріальним методом визначення порога «склав/не склав», - повідомили в УЦОЯО.

Також в Центрі повідомили, що директором Українського центру оцінювання якості освіти підписаний наказ "Про затвердження Методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100-200)".

Зокрема, методика трансформації передбачає, що:

Основні принципи визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання та переведення тестових балів в оцінки встановлено у «Порядку визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженим наказом МОН № 300 від 16 березня 2015 року.

В УЦОЯО повідомили, що аналогічні дані будуть оприлюднюватися після оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з кожного предмета.

За матеріалами: Освіта.ua
Дата публікації: 21.06.2016