Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Прибічник
Безумовно, фінансовий інструмент - самий дієвий, в тому числі і для того, щоб заморозити реформи. Та все ж хочу сказати, що не все вирішується грішми. У ході змін можна багато зробити хороших і правильних зрушень і в рамких тих повноважень і можливостей, які має сьогодні МОН. Крім того, вступаючи на шлях змін потрібно уміти володіти фінансами, ведучи гру на випередження з Мінфіном, а не плеститися у хвості подій і його рішень. Тут - маса резервів, які ми просто зобов’язані самі вирішувати сьогодні, не очікуючи "обрізання" Мінфіном. Я маю на увазі методичні кабінети, ІППО, НАПН, управлінські органи. Хотілося ще раз зауважити опонентові: величина педагогічного стажу (хоч 40 років!) зовсім не свідчить про спроможність шановного вчителя до кардинальних змін, а навіть не гарантує, що ця людина бачить проблеми великої галузевої системи в комплексі, системно. Тому це не є аргументом у дискусії. Часто молоді, не заангажовані люди бачать проблеми більш прозоро. Отже, найперша наша проблема - кадрова.
Прибічнику
Ваша точка зрения естественна.Но... Не будет финансирования-не будет НИЧЕГО.НИКТО не способен создать что бы о ни было БЕЗ денег.Это абсурд.Пока НЕ видно реальных шагов ни у кого, кто берётся предлагать, как это всё воплотить БЕЗ денег.Все,кто что-то говорит,все ИЗЫМАЮТ деньги то у родителей как плату за обучение (царская Россия,и оно бы ничего, но это ВОЗВРАТ даже не в союз),то у коллег,утверждая,что 5 человек в классе-плохо,но 45-нормально,это вместо того,чтобы дать в пользование таким школам(где 5 детей в классе) АВТОБУС В ШКОЛУ в руководство дитектору,и ФИНАНСИРОВАТЬ этот автобус,чтобы детей можно было ВЫВОЗИТЬв люди.НИЧЕГО не предлагается такого,что реально возможно БЕЗ дополнительніх поборов с родителей-коллег(которых все проэктировщики предлагают уволить).Пан Виктор в своё время,как историк,НЕ увидел в выходе громады села защищать СВОЮ школу ростков того нового,которое следует ПРИВЕТСТВОВАТЬ.А это означает,что следует очень внимательно читать его мысли.
Прибічник
Хочу в усьому підтримати В. Громового. Цей фахівець, єдиний мені відомий, має системний і стратегічний погляд на проблеми шкільної освіти. У цій замітці абсолютно точно, виважено, далекоглядно викладено проблеми і принципи побудови національної системи освіти. Така людина з невеликою групою однодумців могла б "перевернути" нашу школу. Бо в них є головне - твереза оцінка стану шкілної освіти і бачення шляхів розвитку. Для цього потрібна лише одна умова: щоб вище керівництво держави дозволило їм це зробити. Щодо відгуків на замітку. Сумно стає, читаючи рядки "досвідчених" педагогів. Вони не піднімаються вище свого "носа": зарплата, спробуйте самі, ми маємо великий досвід тощо. Такі люди нічого не вдіють, хоча б тому, що на реформи спроможні лише ті, хто здатний оцінити систему збоку, ззовні. Мені здається, що нинішній стан освіти дійсно в катастрофічному стані і тут ліберальний, демократичний шлях змін уже не допоможе, потрібна евтаназія.
совесть
Для Прибічник: Вважаю, що всі, хто висловилися щодо допису п.Громового, є глибокими прибічниками РЕАЛЬНИХ РЕФОРМ в освіті, оскільки не байдужі до майбутнього країни. Розлогих міркувань тут і не потрібно. Розумний вловить ідеї й настрої... Переконувати всіх вчителів у недалекоглядності, неосвіченості й обмеженості - як завершити спір фразою "сам дурак". Та й для проведення реформ потрібні харизматичні люди, а не письменники-фантасти, хоч і дуже талановиті... Трохи інший жанр! Потрібна команда КРУТИХ людей, здатних на ПЕРЕМОГУ у війні з "болотом", бо воно затягує все дужче! Але без підтримки людей, вчителів нічого не вийде! 100 років тому спрацювали геніальні лозунги:"Земля - крестьянам, фабрики - рабочим!" Так віднайдіть реальні НОВІ, щоб ЛЮДИ ПОВІРИЛИ! Наразі - боротьба з бідністю, бо боротьбу з корупцією програли! Тому й уряд (владу) народ просить "на вихід"...
Михайло Чиж
Для Прибічник: "на реформи спроможні лише ті, хто здатний оцінити систему збоку, ззовні" - в ролі реформаторів можуть бути ТІЛЬКИ фахівці своєї справи (в галузі освіти: педагоги з великим досвідом, управлінці, що пройшли тернистий шлях від рядового вчителя та класного керівника до директора школи чи департамету освіти, кваліфіклвані правники та економісти), а не сьогоднішні т.з. реХформатори, що із студентської лави "за розподілом" отримали посаду в МОН і зараз розказують нам, вчителям з 25-річним педагогічним стажем, що школа, бачте, "відірвана від життя". А інші, вважають сучасну освіту взагалі не сучасною, а застарілою (от тільки попит за кордоном на наших випускників шкіл та ВУЗів зростає з року в рік....). Так от: щоб реформувати щось, потрібно заглибитись в це "щось", побачити і відчути на собі недоліки, знайти в собі сили та запропонувати реальні шляхи виправлення цих недоліків. Ось тоді це буде реформою, і її підтримає більшість.
Тётя Мотя
Цілком згодна з Вами!
Коментувати
Вчителька
У мене таке враження, що освіті евтаназію роблять з кожним приходом нового кабінету міністрів. Якби не чіпали її взагалі, толку було б набагато більше! Хоч би не заважали педагогам, а якби ще і прислухалися до порад простих учителів, система освіти була б на кілька порядків якіснішою і ефективнішою! Але ж треба створювати видимість діяльності, своєї важливості, треба придумувати "реформи", щоб появилась можливість ще щось вкрасти...
вчитель
...готові знищити українську націю". З неповагою до вас. Хоча колись подавав надії.
вчитель
Це ж треба скільки мати ненависті до вчителів і школи, щоб написати страшне слово, яке засуджує православ’ я. Громовий, може ви від лукавого, як і наша влада? А може ньюкар’єрист та ледащо, який покинув роботу в школі, з’ їздивши в Америку, набрався шаленного досвіду.Верне вже від політиків і їх шакаліа, які дивляться на закордон (бо придумати своє не можуть-для цього треба хоча б геніальність та любов до України та її стражденного народу, які, за доляри не купиш), які під шумок реформ та АТО набивають кармани та дешеві рейтинги. Громовий і іже с ним ніяк не вилізуть із радянодинозавра-обивателя, який втратив розум, потрапивши за кордон, розкрив рота та й забув його закрити. Треба було лишитись в США і працювати в тому раю чи мізків не вистачило. А тут можна піаритися, обс...раючи безсовісно всіх і вся. Дешево, дуже дешево, навіть Титанік (чужа ідея) вам не допоміг.Якщо сверблять мізки і руки, пишіть краще поради мону і депутатам щось на кшалт "Як зіскочити політикам із голки наркомана, який за доляри...
kseniya
Для вчитель: Дякую Вам за Ваші розумні і глибокі думки. Щоб оцінити професійний рівень Громового, треба його послухати на семінарах та тренінгах, що він проводить. Водичка..... І нічого конкретного.... Набір "розумних" фраз... людини, яка вже давно відійшла від практики і тихо "ненавидить" нашу освіту. Але бачите, виявляється, в нього ще є багато однодумців, які вважають його думки геніальними! Чому не подає свою кандидатуру в число реформаторів? Може нарешті "не словом, а ділом..... допомогти рідній країні? Якщо вона, звичайно, для нього ще рідна?
Коментувати
совесть
Прикро, що ОСВІТА нікого у владі не цікавить так, як прихватизація землі, Одеського припортового, розвиток власних бізнесів і РЕЙТИНГИ... Затверджені й ще не затверджені закони про освіту - папірці, бо на виконання їхнього змісту немає ні грошей, ні контролю, ні куражу! Залишається просто надія на покликання й талант справжніх ВЧИТЕЛІВ, для яких діти й школа - реальний вічний двигун. Найвідданіші залишаться в професії, але найкращу молодь важко уявити в сучасній звичайній школі... Саме тому дописи п.Громового й багатьох інших експертів все більше не так надихають, як ДРАТУЮТЬ! За розмовами, за різними переліками пунктів в документах - ПОРОЖНЕЧА реалізації...
можливо
Для совесть: когда-то очень давно попали мне на глаза работы Ш.Амонашвили. Прошло много лет, и эти работы,прожитые во время чтения почти ребёнком,частично, но в изменённом состоянии,были применениы на практике.То же самое и с книгами Макаренко,Белых-Пантелеева("республика Шкид") и много-много разного и интересного.К чему веду.Да к тому,что лучшее из написанного - СОБСТВЕННАЯ практика человека.Почему?Да потому что своё человек расскажет другим так,что другие это увидят иЗАПОМНЯТ(просто оно отложится в голове).Почему не работают СЕГОДНЯ мысли и идеи людей,далёких от "школы сегодня"?просто потому что они ДАЛЕКИ.У них своя жизнь,свои измерения,свои взгляды.А жизнь-вот она,тут,рядом.И она намного сложнее,нежели это представляется людям,далёким от реальности.А реальность такова-финансы у даже довольно обеспеченных,готовых просто платить,чтобы спокойно жить,родителей,поют романсы.А посему и они тоже начинают ремствовать-учителям всё сложнее вымагательством получать дополнительное,и далее ...
вчитель
а кому треба грамотний українець? Може яресько, яка робить кар’ єру для подальшої праці в мвф (туди беруть бувших прем’єрів та глав нацбанку), чи яйценюка, який має ознаки паранойї, чи квіта-боягуза і сірого кардинала, який працює в команді "убий українське". Їх треба відправити всіх в США на пмж, щоб ми еволюційно розвивалися, а не на відживших ідеях закордону. Чомусь ніхто із мону не захоплюється освітою Японії. Цікаво, чому? Може тому, що не знають японської??? Кляті вискочки і довбаки.
Коментувати
Pasha23
Боже, позбав нас від лукавого! Як українська школа втомилась від екзальтованих Громових, від їх порожніх пустодзвінких гучних словес, вибачте за термін "випердвздрючників". Нічого доброго ці людці не принесуть у школу та й в освіту загалом. Такі здатні лише руйнувати, так "до основанья". Опісля реалізації цього дзвінкого маразму постане руїна, яку опише черговий Пантелеймон Куліш. Вчителі не матимуть роботи, діти - школи, людність - України. Бійтесь данайців - плоди приносящих!
учитель
Пане Вікторе! Пропонуйте нарешті щось конкретно, а то балаканини у нас в державі і без вас вистачає. Дайте на кожну школу хоча б по одній смарт-дошці і проведіть інтернет.А ми,вчителі, і без вас "оновлюємося".крокуємо поруч із новим часом.
Класний керівник
Пане Громовий, поясніть мені, вчителю з 25 річним стажем роботи, як мені переконати дівчину-одинадцятикласницю ходити в школу? Вона ходить на уроки 1 день в тиждень, працює неофіційно офіціанткою. На мої неодноразові зауваження і просто в "неофіційній" розмові дитина запитала про мою зарплату. Діставши інформацію, дитина сказала: навіщо ж мені вчитися, я ваші 2,5 тисячі отримую за 2 тижні! Поки вчитель буде жебраком із зарплатою нижче найнижчого обслуговуючого персоналу - про ніяке покращення в освіті мови не може йти! Коли вчитель в учнів викликає не захоплення, не бажання рівнятися на нього, а викликає жалість своєю бідністю і безпорадністю - до того часу в учнів не виникне бажання вчитися. Чого? От вчителька розумна, начитана, обізнана - але ж вона "ніщая"!
соглашаюсь почти со всем,
http://kyky.org/life/post-dnya-stsena-mineta-u-sholohova-ne-spaset-sistemu-shkolnogo-obrazovaniya ,поскольку НЕ соглашаюсь с платностью старшей школы, поскольку подобное возвращает нас в начало прошлого века
1
"…Мы старый мир разрушим до основания, а затем, мы наш, мы новый мир построим…» Автор, вам не кажеться, что где-то это уже было. Добивали уже и не раз. Теперь пришла пора добить и школу?
Влад
Стаття на замовлення. Для людей нижче середнього рівня. Квіт оточив себе політологами, тому й маємо такі статті. А політологи в освіті - це як економісти в економіці. Передозування для неї смертельне.
где идея
Уважаемый Виктор! Школу губит многословие... Любим обсуждать закулисно, на педсоветах, в комиссиях по аттестации, также выступать с докладами на РМО, ШМО - типа " обмен опытом". А толку ? Если ВСЕ имеем по 1-2 учня- ВЫУЧЕННЫХ. Сами знаем низкие результаты свои и ВЫНУЖДЕНЫ приспосабливаться к админу. Вся Беда!!! - в людях. Пока хоть один директор аморален, никто не поможет. Ваши сравнения только отвлекают от СУТИ: гибель людей на Титанике - неудачное сравнение. Лучше вспомнить о велосипеде, когда нет денег на горючее.
ЗЗЗ
Чого на думку приходить: "Весь мир.... мы разрушим ДО ОСНОВАНЬЯ, а затем - мы наш, мы новый мир построим, кто был ничем. тот станет всем". Головне - вбити, зруйнувати.
Scheletro
Общая идея - правильная. Не стоит пытаться изменить то, что уже есть. Нужно строить что-то с нуля.
Profit
Пане Вікторе, коли Ваша ласка, поясніть, як Ви особисто "адОптуєтесь" до змін? Освітньому "експертов"і варто було б знати, що "адОптація" - це усиновлення, "адАптація" - пристосування.
Марта
п.Громовий! Я погоджуюся з вами,що школі необхідні зміни.Необхідна нова стратегія "ЧОМУ ВЧИТИ" але ніякі реформи,стратегії нічого не змінять якщо не буде державного,суспільного ЗАПИТУ на ОСВІТУ. До тих пір ,поки не буде усвідомлення це мені потрібно,змін чекати годі. І ще мене цікавить ,Де наші науковці ???Де результати їхньої роботи ??? ПРограми складні, розраховані на сильних учнів,і на додаткові заняття, підручники ще страшніші.
Ілля
Для Марта: Згідний з вами на всі 100% програми жахливі мій син у четвертому класі з англ.мови вчить те що я вчив у девятому , а молоді вчителя не вміють правильно пояснювати предмет тому що вчились за гроші ! Наших дітей хочуть зробити робочими і рабами , а вивчитись і добитись чогось зможуть тільки одиниці або ті в кого батьки мають можливість наймати репетиторів поза навчанням у школі !
Коментувати
Марина
По великому рахунку,справа не в реформах!!! Дійсно," поки в країні не буде можливості, отримавши ,професію, мати роботу, працювати і отримувати стільки, щоб жити, як людина, а не виживати, до тих пір всі освітні реформи до одного місця." Які б я не використовувала методи,як би я ,як вчитель ,не старалася,але,коли дитина не бачить мотивації - результат НУЛЬ! Це по -перше.По-друге,необхідно спростити програми,зробити їх посильними та більш приземленими до життя,Школа повинна розвивати здібності ,знання повинні бути більш практичнити.
Віктор Громовий
А змінюватись, адоптовуватись до реалій нового тисячоліття ми не будемо! Не говоріть дурниць про "вчителькуватість" і нашу професійну відсталість, а співайте "вчителько моя, зоре світова", ставтесь до кожного з нас за зразком мультика "Панда кунг-фу": УЧИТЕЛЬ!!!(три поклони до землі). А те, що діти патологічно ненавидять школу, так то винні не їх вчителі, а дяді і тьоті з МОН та горе-реформатори... Є афоризм, який приписують німецькому вченому Олександру фон Гумбольдту: «Будь-яка істина проходить в умах три стадії утвердження. Спочатку - « Яка нісенітниця!», потім -«У цьому щось є ... » і, нарешті, - « Ну хто ж цього не знає? ». Абсолютна більшість педагогічного загалу зараз на етапі "яка дурня!". Справжні реформи знизу почнуться, коли ми дійдемо до до етапу "хто ж цього не знає"...
N.
Для Віктор Громовий: Впевнена, що є вчителі, які хочуть працювати по-новому. Ми бачимо, що ми відстаємо від своїх учнів: вони рухаються вперед, а ми тупочимося на місці. Але донесіть ці геніальні думки до тих, хто керує нами, хто присилає до школи папірці, щоб ми брали участь у тисячі нікому непотрібних конкурсів тощо. Я мрію працювати по-новому, я хочу змінюватися, але система не пускає!
можливо
Для Віктор Громовий: Вот мне интересен вопрос истоков информации о том,что дети паталогически ненавидят школу.Откуда это?Наши дети не ненавидят школу.Все годы работы мне не встречались те, кто школу реально ненавидит.Именно школу.Мне встречались ленивые дети,неразвитые,не желающие РАБОТАТЬ над изучением материала,стремящиеся СПИСАТЬ,потому что "а нам разрешают пользоваться тетрадями на контрольных работах","это Вы считаете,что мы ничего не знаем, а другие предметы мы знаем"(и получают по предмету,оцененному в 10-12 на ЗНО 4-6)-ЭТО проблема.И ЭТО необходимо менять.То есть именно повальное нежелание работаьт,потому что кто-то там без знаний стал успешным человеком(ОГРАБИВ миллионы украинцев,которые не ведали,что их настолько кинут).А теперь дети родителей,которые выросли во времена повального разграбления,справедливо считают,что НЕЗАЧЕМ их детей нагружать "ненужными" знаниями.Их необходимо РАЗВЛЕКАТЬ,чтобы "интересно было".
можливо
Для можливо: НО и ленывые дети,дети,стремящиеся жить за счёт других,НЕ ненавидели школу никогда,поскольку с удовольствием шли по субботам готовится к единственному в году выходу в люди, с удовольствием принимали участие в интересном и увлекательном.А с каким удовольствием они приходили к ситуации,когда их НАПРЯЖЁННЫЙ ТРУД приносил плоды,определяемые нет,не высокими баллами, но даже баллом 6.Думаёте.И,да,действительно,проедьтесь по обычным школам,но на автобусе.Оставьте автомобиль, и сядьте на автобус,приедьте в обычную,не проплаченную, школу, пройдитесь по коридорам так,чтобы НИКТО не знал, что приехал Громовой, а как обычный дядька, которому тот 8-классник, пролетая, в пузо может уткнуться. Невзначай. На уроках пройдитесь, на переменках, под придуманным предлогом (да товары привезите, вроде как на продажу) зайдите в учительскую и просто понаблюдайте.Да и детям те же товары можно привезти (шпаргалки к экзаменам,к примеру).проиграйте и понаблюдайте
Коментувати