У 5-9 класах збільшать кількість уроків з декількох предметів

Нова типова освітня програма вводитиметься в дію поетапно з 2022 до 2026 року

У 5-9 класах збільшать кількість уроків з декількох предметів

Типовими навчальними планами нової типової освітньої програми для 5-9 класів передбачено збільшення кількості навчальних годин на вивчення декількох шкільних предметів – української мови, іноземної мови, математики, природничих предметів та інформатики.

Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства освіти і науки щодо положень нової Типової освітньої програми для 5-9 класів.

Зокрема, у Міністерстві освіти повідомляють, що порівняно з чинною типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою в 2018 році, типовими навчальними планами нової типової освітньої програми для 5-9 класів передбачено збільшення кількості навчальних годин на вивчення таких предметів впродовж періоду здобуття базової освіти, зокрема:

  • з української мови – на 3,5 години (з 13,5 до 17);
  • з іноземної мови – на 2,5 години (з 15 до 17,5);
  • з математики – на 5 годин (з 20 до 25);
  • з природничих предметів – на 2 години (з 30 до 32);
  • з інформатики – на 1,5 години (з 7 до 8,5).

Як відомо, Державний стандарт базової середньої освіти буде застосовуватися з 1 вересня 2022 року для учнів Нової української школи.

Типова освітня програма вводитиметься в дію поетапно, впродовж 5 років, починаючи з 2022/23 навчального року, коли за нею розпочнуть навчання учні 5-х класів Нової української школи.

Водночас у Міносвіти нагадують, що відповідно до типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти навчальне навантаження учнів не збільшується, а заклад освіти може самостійно схвалювати рішення щодо предметів етичного спрямування.

Школи самостійно розроблятимуть навчальні плани.

Освіта.ua
23.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Rinai
Такое ощущение, будто там, "наверху", все дипломы покупали. А как же свободное время, хобби, отдых? Они из детей кого хотят сделать, зомби? Чтобы дети по 8 уроков сидели учились, когда там уже после 5-6 урока концентрация внимания, усидчивость, способность усваивать приближается к 0.. Ех, Оптимизация...
Nataliya Nataliya
А деякі з них зменшили або об’єднали чи скасували у початковій школі, цікаво що в старшій школі буде?,????
Мать
А навіщо? І так по 7-8 уроків кожен день. Від того що буде більша кількість годин краще навряд чи стане. Я не вчитель, але роблячи ці уроки з дітьми бачу, що сама програма навчання розрахована "галопом" по всім темам. Краще хай передивляться програму. І, вибачте, по-дебільному написані підручники. Бо з деяких предметів ще потрібні підручники з поясненнями до підручників.
Батько
Правильно,математики більше!.Нахрен компютери і калькулятори.Палочки і щоти дітям і нехай баранів рахують 24 години на добу !!!21 століття на дворі.а вони цифри малюють і трикутники у зошитах
Елена
У нас по 8 уроков каждый день и так! Нахера?.
224466
Треба збільшити години естетичного виховання, а саме музичного мистецтва та мистецтва в цілому. Це покращує.поведінку учнів. Учні стають спокійніші і вихованіші.
Правда
Для 224466: вы смеётесь? Вы видели как по хамски они ведут себя на музыке? Пожалейте учителя.
Елена
Ничего подобного! Если урок интересный- бегом на него бегут и очень хорошо слушают. Сама учитель, и знаю о чем говорю.
Тарас
Для Елена: механический апельсин
Коментувати
123
А що зменшать? Фізкультуру? Щоб дауни з великими головами ходили і аптеки озолочували?
Олександр
Для 123: варіативну складову фактично прибрали
FreQl
Для 123: ніхто не зменьшувал фізкультуру, все одно займаючись лише у школі фізично здоровим не будеш. А ось вчитися корисно, ми не у Кам’яному віці, щоб всі були амбалами
Коментувати