Фінський досвід є взірцем для шкільної реформи, - Шкарлет

Фінський досвід є взірцем для реформи, з яким пов’язано багато елементів НУШ

Фінський досвід є взірцем для шкільної реформи, - Шкарлет

Фінський досвід є взірцем для шкільної реформи в Україні, з яким пов’язано багато елементів реформи Нової української школи.

Про це під час розмови з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Фінляндській Республіці сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, Фінляндія є ключовим партнером України в розвитку освітніх ініціатив.

«Фінський досвід є взірцем для шкільної реформи в Україні, з яким пов’язано багато елементів реформи Нової української школи. Станом на сьогодні це основна реформа Міністерства, яку ми, безперечно, маємо продовжувати», – зазначив  Шкарлет.

Також міністр наголосив, що саме проєкт «Фінська підтримка реформи української школи» надав експертну підтримку в розробленні нового Державного стандарту базової середньої освіти, що був затверджений у вересні 2020 року та є підґрунтям запуску НУШ у 5-9 класах з 2022 року.

Освіта.ua
14.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Горбань
Якби нашим педагогічним очільникам потрібен був взірець, то вони б звернулися до спадщини Сухомлинського, усе головне для прогресивного розвитку школи там є. Але їм не потрібні ні В. О. Сухомлинський, ні В. Ф. Шаталов, ні прекрасний досвід сучасних вчителів. Своїми "пошуками" нової педагогіки за кордоном вони лише імітують створення нової школи.
Микола
Опа, приїхали, ще один адепт фінської школи... Для адмінів цьго сайту. Якщо я буду писати в дописі більше 100 символів, то слово адепт перетвориться в інше - нецензурне.
Хватит разбазаривать бюджет!
Гриневич за госсчёт " показалась" по странам с целью " внедрения опыта". И что? Хотела и финский опыт внедрять, и польский. Где результат её поездок?? А государственные денежки- тютю. Так и сейчас. Покатаются по странам за счёт бюджета- и всё)
Andrew Brown
Просто у міністерстві не можуть збагнути одного: Україна та Фінляндія стоять перед різними викликами і розв’язують різні історичні завдання. Але про це ні з ким говорити: виконують вказівки з Європи, з фонду "Відродження" чи ще звідкись. Освіта у нашій країні помирає, а тому надії на створення повноцінної держави стають примарними. Євромафія доконає нашу освіту, а посіпаки Гриневич (здається, вони увійшли туди навіки, ці продажні та некваліфіковані, безпринципні та безідейні особи) будуть і надалі створювати шлейф бурхливої й ефективної діяльності. Шкода...
xyz
Для Andrew Brown: Все правильно! Єдина надія на Медведчука. Він міністр, а Бойко з Рабіновичем заступники. Це ті єдині люди, які спасуть освіту в Україні. Найбільш відданих патріотів України я не бачу.
Andrew Brown
Тай хай Бог милує! До чого тут Медведчук - ця потвора ще гірша!
Сандомир
Для А.Браун.А так травили Гриневич, як вона сміє фінську систему запроваджувати. А виявляється система має вартість і навіть п.Шкарлет це визнає. Головне,щоб дітям була користь, а не зручності для вчителів,от цього ви ніяк не можете зрозуміти. Для чого вигадувати колесо, якщо воно вже винайдене? Чи не краще спрямувати зусилля на користь дітям, а не ідеологічним догмам?
Коментувати
dxbntkm
ЕХх ви міністерські реформатори то опустіться з небес на багатостраждальну ниву Української освіти - чи свого немає чи розуму немає... І що знайшли в тій фінській освіті незрозуміло??? А у нас в перших класах по 30 учнів та один вчитель, як білка в колесі... а тепер ще й беретеся за 5-9 класи ...ВЕЛИКА ГАНЬБА реформаторам... "шановний пане міністр" то для чого ви стали міністром, щоб добити освіту України?