Гроші на НУШ витрачались абияк, - голова РП

Чиновників більше цікавить те, як швидше використати кошти, але не аналіз поставлених завдань

Гроші на НУШ витрачались абияк, - голова РП

Для чиновників, які використовують гроші освітньої субвенції для закупівлі шкільних меблів та навчальних матеріалів, головним було їх якнайшвидше використати. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан за результатами проведення аудиту ефективності використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

За його словами, щоб купити нові сучасні меблі для всіх школярів знадобиться щонайменше 5 років, тобто в цей час більшість дітей вчитиметься в неналежних умовах.

«Для дітей перших класів не створені рівні умови щодо забезпечення їх сучасними меблями, комп’ютерною технікою, мультимедійним контентом. Одні школи придбали, інші – ні. Одні діти мають можливість вчитися у комфортних умовах, інші – ні. Це несправедливо. Фактично гроші субвенції витрачалися абияк. Для чиновників головне було їх якнайшвидше використати, але чи досягли вони поставлених завдань – ніхто не аналізував», - наголошує голова Рахункової палати.

Він також додав, що за результатами аудиту виявлено майже 46 млн грн збитків державі та місцевим громадам внаслідок закупівлі технічних засобів навчання; 32 млн грн використано з порушеннями законодавства; 8 млн грн – непродуктивно, неекономно та нерезультативно.

Окрім того, встановлено 24 випадки використання коштів субвенції з ознаками кримінальних правопорушень. Інформацію про це буде спрямовано до Генеральної прокуратури України.

«І це, наголошую, ми фізично перевірили лише 9 регіонів, 127 шкіл. Наші діти заслуговують на найкраще. Для цього має ефективно використовуватися кожна державна гривня, спрямована на освіту», - підкреслив Пацкан.

Освіта.ua
04.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
George George
ты смотри, ай ай ай! ты смотри, ай ай ай! https://www.youtube.com/watch?v=QASvns8ZoF8
Василь
А хто контролює ефективність витрат? У нас в школі на одну кімнату для дітей з особливими потребами стільки коштів витратили, що вистачило би два сучасних кабінети інформатики обладнати. А на інформатиці в той самий час навчають дітвору на комп’ютерах п’ятнадцятирічної давнини з електро-променевими трубками. Псують зір в учнів, роблячи зі здорових дітей - дітей з особливими потребами. :( !!! Я не проти НУШ, чи інклюзії, але треба ж якось узгоджувати між собою потреби усіх дітей, і, як кажуть "протягивать ножки по одёжке".
Olga
Для Василь: А у нашій міській школі - інтернаті для дітей з розумовими вадами за останні 5 років роблять вже другий капремонт.Здирають ще гарні навісні стелі, обдирають стіни і опоряджують по - новому.Шкільні кабінети гарно обладнані, є вся необхідна оргтехніка, чудові кабінети хімії та фізики. А школи для нормальних дітей обладнуються за рахунок батьків. Невже ці діти будуть корисніші державі, ніж нормальні?
Володимир
для Olga: Это - фашизм.
Коментувати
unforgiven 2
Місцеві феодали (мери, голови ОТГ) використали кошти на будівництво своїх дач. А школам кинули мізер у вигляді неякісних меблів і "плазмових" телевізорів. Ні комп’ютерів, ні принтерів, ні ламінторів в цьому навчальному році не передбачалося.
Motivator
Для unforgiven 2: Верно! Если бы был нормальный контроль или аудит всех этих серий,а особенно ОТГ,- наверняка бы нашлось ооочень много бюджетных денег. Одни только тендеры чего стоят! Когда,например, многое закупается в магазине мера( оформленного на подставное лицо) по суперзавышенным ценам. И никто не проверяет, и никто не замечает)
Коментувати
Марія
Парти купили як для садочка, вузенькі і без нахилу. Телевізор, килим, м’ячі, скакалки батьки купували за свої гроші.
Василь  Шминдрук
Так може і НУШ абищо? Ну за політичною класикою: хотіли як краще, а вийшло як завжди. Майбутнє покаже.
Sina Karasova
Називається- проаналізували. А меблі дійсно неякісні.Та й багато купувалось за гроші меценатів. Ось так!
Володимир
Корупція.
Іван
Ура!!! Ефективна робота Новосад!!! Пропоную підняти їй зарплату у 2 рази!!!! Тоді може надумає родити.
яя
Окрім того, встановлено 24 випадки використання коштів субвенції з ознаками кримінальних правопорушень. Інформацію про це буде спрямовано до Генеральної прокуратури України. Лише знову балачки. І ніхто, я впевнена не буде покараний
Сергей Лимонов
Оце та новина !Оце та новина !Оце та новина !Оце та новина !Оце та новина !Оце та новина !