Як врятувати школу від закриття

На початку липня 2013 року Східноукраїнський центр громадських ініціатив випустив у світ брошуру, що покликана допомогти мешканцям малих громад запобігти ліквідації власних шкіл

Як врятувати школу від закриття

Видання створене у рамках проекту "Разом до збереження та розвитку освітніх послуг у малих громадах" і узагальнює досвід вдало впроваджених  адвокасі-ініціатив на користь збереження загальноосвітніх навчальних закладів.

Брошура містить історії успіху та практичні матеріали команд активістів, учасників проекту, Харківської, Донецької та Луганської областей. Вона описує приклади діяльності чотирьох громад Сходу України, що за декілька місяців змогли вберегти свої школи від закриття та посприяли їх подальшому розвитку. Описані як стратегічні плани, так і тактичні дії реалізаторів адвокасі-ініціатив.

Видання містить історії успіху ініціатив "Громада для освіти" (с. Златоустівка, Волноваський район, Донецька область), "Стартуємо впевнено разом!" (Пролетарський район, м. Донецьк), "Зміна ступеня школи або її ліквідація – тільки за результатами місцевого референдуму" (с. Денежникове, Новоайдарський район, Луганська область) та "Збережемо нашу школу" (с. Нова Чернещина, Сахновщинський район, Харківська область).

Брошура розповідає як домогтися бажаного результату, об’єднавши зусилля громад, залучившись підтримкою органу місцевого самоврядування, використовуючи у своїй роботі допомогу журналістів.

Нове видання буде цікавим менеджерам освіти, педагогам, батькам учнів, мешканцям територіальних громад, студентам, громадським лідерам.

За необхідності освітяни та представники громадських організацій з сільської місцевості та малих промислових міст, можуть замовити посібник, надіславши листа-заявку (зазначивши свої ПІБ, назву школи/організації, повну поштову адресу і у двох-трьох реченнях описати для чого потрібна ця брошура та як плануєте використовувати) на електронну адресу: saveschoolsua@gmail.com або поштою на адресу: СЦГІ, 30-й квартал 2/14, м. Луганськ, 91005.

Освіта.ua
02.07.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виталий Бабенко
самый простой способ спасти школы от закрытия - это проголосовать за предложенный комми мораторий на закрытие школ! но для этого нужно оппозиции отбросить в сторону все политические игры и поддержать эту инициативу!
Ирина Шульгина
Если власть решила закрыть школу, можно сколько угодно собирать подписи, школу закроют. Рыги хотят сэкономить деньги, не хватает уже на запросы. И, самое ужасное, все это делается при молчаливом согласии оппозиции. В статье не указано, но массово закрывают школы и в Франковской, и в Черновецкой областях. То, что пооткрывали в советское время, вдруг стало нерентабельным
Спостерігач
Для Ирина Шульгина: Ситуація - у школі навчається 24 дитини, 12 вчителів, 5 техперсоналу, 2 сторожи, 2 кочегари на опалювальний сезон. Поряд на відстані 3 км школа, в якій навчається 80 дітей. Чи варто залишати першу школу? 2 повних класи, в останніх індивідуальне навчання. За яку якість знань можна говорити? Фінансування на район - по кількості учнів, якви думаєте скільки коштує навчання дитини першій - 24 000 грн. Вартість навчання у другій біля 10 000. Ото і всяарифметика.
Коментувати