Уряд у 2012 році намагатиметься утримати зарплати освітян на належному рівні

Зростання посадових окладів педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших працівників галузі освіти, протягом наступного року планується здійснити 6 разів

Уряд у 2012 році намагатиметься утримати зарплати освітян на належному рівні

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" передбачена соціальна підтримка працівників галузі освіти.

"Соціальна політика держави в наступному році, як завжди, ґрунтуватиметься на можливостях Державного бюджету, на взаємодії прибуткової та видаткової частини бюджету", - зазначили в прес-службі профільного відомства.

У Міністерстві освіти повідомили, що за інформацією Мінфіна зростання посадових окладів у бюджетній сфері, зокрема педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших працівників галузі освіти, протягом наступного року планується здійснити 6 разів.

Зокрема, за наданими Міністерством освіти даними, посадовий оклад працівника І тарифного розряду з 1 січня становитиме 773 грн, і в результаті кількаразового підвищення 1 грудня 2012 року становитиме 839 грн.

"Протягом 2012 року урядом планується поступово вирішувати питання щодо зменшення грошового розриву між посадовим окладом працівника І тарифного розряду та мінімальною заробітною платою. При цьому забезпечуватимуться диференціація в оплаті праці працівників, посадові оклади яких мають установлюватися на рівні мінімальної заробітної плати (з 1-го по 5-й тарифний розряди)", - зазначили в Міносвіти.

У наступному році буде продовжено виплату 20-відсоткової надбавки педагогічним працівникам за престижність праці.

Також у Міністерстві освіти повідомили, що в бюджеті передбачені кошти на гарантовані державою виплати педагогічним та науково-педагогічним працівникам, зокрема, такі як надбавки за вислугу років, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, щорічні винагороди за сумлінну працю тощо.

"Уряд вживає всіх можливих заходів щодо утримання на належному рівні оплати праці та соціальної підтримки працівників галузі освіти", - ідеться в повідомлені, поширеному прес-службою Міністерства освіти і науки.

Зазначимо, що кінець 2011 року запам’ятався вчителям багатьох регіонів невчасною виплатою заробітної плати та "проханнями" йти у безоплатні відпустки, у зв’язку з нестачею коштів.

Наприкінці листопада прем’єр-міністр Микола Азаров спростував існування масових проблем із виплатою зарплат вчителям.

"Таких проблем немає і там, де вони можуть бути це результат того, що місцеві керівники недопрацьовують… Там, де є які-небудь затримки, але я у масовому порядку їх просто не бачу, - ці проблеми вирішуються. Де керівник вчасно помітив, що йому з якихось причин не вистачає фонду заробітної плати, він ставить до відома обласне керівництво, а обласне керівництво ставить до відома Кабмін і приймається рішення", - сказав прем’єр відповідаючи на запитання журналістів.

На початку грудня урядом було ухвалено рішення про направлення близько 2 млрд грн в ті регіони, де місцеві бюджети не впоралися з фінансуванням соціальних виплат та зарплат.

Освіта.ua
28.12.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
наталі
Де ж цей належний рівень, якщо за грудень зарплату не отримали, а звіти, плани, кипу бумаг - здай своєчасно!!
зірочка
"...щорічні винагороди за сумлінну працю тощо." То що? Про що це?
Lina
Уважаемые, коллеги! Нам готовят "грандиозный" сюрприз: зарплата таже, а ставка не 18 часов , а 24!! Во экономия!
Ковшун Микола
Брехня!
Vlad
Ребята! С наступающим Новым Годом! Не забудьте в новогоднюю ночь написать все работы: для МАН, на ярмарку педагогических идей и технологий, разработки уроков, мероприятий и т.д. И вам это зачтется: на каком-нибудь очередном "ревищі" может быть назовут вашу фамилию с высокой, ну очччень высокой трибуны.
фызик
Получила зарплату, смотрю и думаю на Канары поехать или Буковель дней на 10.... или ..., ладно хлеба куплю и на зрелище потрачу....
fla
Я так розумію, що буде як завжди - 20% збільшать і ті ж 20% знімуть (маю на увазі добавку за "престиж"). А потім знову скажуть, що 5 разів підвищували зарплату вчителям
Учитель
Тільки наші люди такі стійкі: можеть платно вчитися, платно лікуватися і безплатно працювати)))
Сільський директор
Реально зарплпта освітянина зросте за рік наступний на 19%. Премія - 1%. щоб ніхто не казав, що її не було. На школи: ремонт, канцелярія, курси підвищення, інтернет у школі - ні копійки; варіативна обговорюється (читай: планується до знищенн). Але тішать (дурять) виставленим дефіцитом
cерый учитель
Еще 2012 не начался, а нам уже сообщили, что в следующем году мы должны 14 дней отбыть за свой счет отпуск. Предложили по 1-2 дня в месяц, но на работу ходить нужно.
Учитель
Для cерый учитель: Работа за свой счет – это ноу-хау по-украински! Надо бы запатентовать….
fla
Для cерый учитель: Це дійсно суперноухау. Деякі начальники від освіти вже не знають чим намилитися, щоб залізти у відповідний отвір пана міністра
666
Для Учитель: запатентовали уже. Забыли, как ГОДАМИ за свой счёт работали? И ничего никого это не научило.
Коментувати
Azarov
Крім того мінімальна заробітна плата, разом з прожитковим мінімумом все ще ЗНАЧНО перевищують посадовий оклад (тарифну ставки) працівника 1 тарифного розряду Стаття 13 Закону про Держбюджет України на 2012 рік Установити на 2012 рік мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня - 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні Джерело:http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=4282-17
Azarov
з 1 грудня 2011 704 гр а з 1 січня 2012 773 ? Щось не дуже віриться в таке значне підвищення (69 гривень - майже 10%) на початку року. Притому, що відповідно до задекларованого підвищення протягом року складає всього 66 гривень - менше як в абсолютних одиницях та і у відсотках. І де постанова КМУ, що встановлює такі значення посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду на 2012 рік?
Маша
Покажите, как жить на эту ставку? Чтобы обеспечивать ребенка, учителю приходится иметь полторы ставки. А на ваши 20% на горнолыжный курорт не съездишь! Разве это - престиж? Стыд и позор!
саша
Все с нас дураков делаете?
wq
Про яке підвищення можете говорити.Ви хоча б віддали за грудень 2011 року.Аванс віддали, щодо зарплати навіть ніхто і не говорить коли буде.
наталі
Для wq: Вам хоть аванс дали!! а нам 18 декабря дали зарплату за ноябрь, а за декабрь сказали не спрашивать!!! Луганская обл
Маруська
Для наталі: Приезжайте работать в Свердловск!!! Благодаря меру нам уже неделя как выдали зарплату за декабрь!!!!
наталі
Для Маруська: Да, мы живем рядом - в Краснодоне, но такое впечатление, что в другой области и в другой стране.
Коментувати