В столиці більше половини шкіл мають статус спеціалізованих

В Державній інспекції навчальних закладів звернуть увагу на діяльність столичних спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій та колегіумів щодо їх відповідності заявленому статусу

В столиці більше половини шкіл мають статус спеціалізованих

Про це, під час проведення наради керівників київських шкіл заявив голова Державної інспекції навчальних закладів України Михайло Гончаренко.

Однією з тем засідання було обговорення проблем, пов’язаних з діяльністю "закладів нового типу" – спеціалізованих шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів, кількість яких в Києві становить близько 54% від загальної кількості шкіл міста.

"Забезпечення відповідності заявленому статусу, дотримання вимог чинного законодавства щодо структури, відбору та прийому дітей на навчання, дотримання державного стандарту – те, на що першочергово слід звернути увагу", - зазначив Гончаренко.

"Державна інспекція навчальних закладів приділятиме особливу увагу дотриманню навчальними закладами необхідних освітніх норм. Завданням інспекції є не лише виявити порушення, а й запобігти їхньому виникненню", – наголосив голова Держінспекції навчальних закладів.

Нагадаємо, у одному з нещодавніх інтерв’ю Михайло Гончаренко вже звертав увагу на проблему якості навчання в спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладах.

"Процес масового перейменування загальноосвітніх навчальних закладів розпочався не сьогодні. Сьогодні ми вже "пожинаємо" його врожай, адже в багатьох випадках маємо ситуацію, коли гімназія чи ліцей нічим не відрізняються від звичайної школи. А так не повинно бути", - повідомив він.

"Але через це маємо проблему: кілька шкіл, які знаходяться в межах одного мікрорайону, отримують статус ліцею, гімназії, і лише одна школа залишається звичайним загальноосвітнім закладом. Дітей, які живуть біля школи, яка вже стала гімназією, навчатися туди просто так уже не візьмуть. Відповідно, та одна–єдина школа, яка бере на навчання, так би мовити, всіх, є переповненою. Хоча якість навчання там може бути й не гіршою", - підкреслив Гончаренко.

Він зазначив, що школі необхідно виконати певні умови, аби називатися гімназією чи ліцеєм.

Нагадаємо, положення про Державну інспекцію навчальних закладів України затверджено Указом Президента у квітні 2011 року. Основним завданням інспекції є реалізація державної політики у сфері освіти шляхом здійснення державного нагляду за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування і форм власності.

Освіта.ua
08.12.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
макс
хм..в моєму місті (Житомир) 2 ліцея в яких сворідні класи( кожен зі своїм профілем) до яких не легко вступити.примочу вступ після 7 або 8 класу..так є 2-3 школи з англ мовою і математикою поглибленою але 80% це прості школи...а Київ прям місто "мажорів" всі хочуть пови...