В освітній профспілці теж згадали про безоплатні відпустки вчителів

ЦК Профспілки працівників освіти відреагував на звернення членів профспілки з приводу примусового відправлення педпрацівників у відпустки без збереження заробітної плати

В освітній профспілці теж згадали про безоплатні відпустки вчителів

У повідомленні правової служби Профспілки нагадали, що Законом України "Про відпустки" заборонено надавати відпустку без збереження заробітної плати без згоди працівника.

Також у ЦК профспілки, посилаючись на лист Міністерства освіти датований 22 березня цього року повідомили, що цю позицію підтримує освітнє відомство, яке також висловлює занепокоєння з цього приводу і наголошує, що роботодавець не має права відправляти співробітника в неоплачувану відпустку без його згоди.

У Правовій службі ЦК Профспілки не повідомили про правові механізми для реального захисту педагогічних працівників від тиску адміністрацій різних рівнів щодо "добровільного" виходу у неоплачувані відпустки, що відбувається в більшості регіонів.

Як повідомлялося раніше, у зв’язку з нестачею коштів на виплату заробітних плат, учителів загальноосвітніх закладів у багатьох регіонах країни відправляють у неоплачувані відпустки.

На початку листопада, після відповідних публікацій в ЗМІ, народний депутат Лілія Григорович звернулася до Генпрокурора з вимогою перевірки дій чиновників низки регіонів щодо примушування вчителів йти у безоплатні відпустки. За словами народного депутата, аналогічна ситуація з незаконним примушуванням вчителів іти у безкоштовні відпустки заради економії коштів поширена по усій країні.

"Відпустка завжди оформлюється як нібито добровільне рішення вчителів, хоча, безперечно, подібні заяви пишуться під тиском адміністрації", - підкреслила Григорович.

Освіта.ua
25.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Рівне.Примушують писати заяву на відпустку за власним бажанням!!!Здається,що одна я не написала.Погрожують переведенням на 0.5 ст. з вересня.У ректора на столі список незгідних. Жах! Чого навчать такі "педагоги" молоде покоління? Дивує, що колеги теж тиснуть.Як діяти?
Миколаїв
"В освітній профспілці теж згадали про безоплатні відпустки вчителів". Ну згадали, а що далі? Вирахували за листопад половину зарплатні. Хтось поверне?
12345
профспілки (а точніше голова ПК) це та ж адміністрація. І ніхто Вас від самого себе не захистить
vita197709@meta.ua
не знаю людей , які вийшли з профсоюза, адже адмін ресурс заганяє вчителів назад під загрозою звільнення, а на роботі профсоюз використовується як метод впливу на учителів!
Anfisa
Для vita197709@meta.ua: 50% учителей школы уже давно вышли из профсоюза и ничего ,даже в зарплате выиграли
Надія
Для vita197709@meta.ua: Знаю таких людей. Нічого хорошого для них це не принесло.
Сальери
Для vita197709@meta.ua: Считайте, что знаете такого человека. У меня и последователи были! Работаем и никто не давит! Проявите характер!
Коментувати
55555
Відгукніться, ті кого рідна профспілка, яку ми годуємо, хоч раз захистила.
Сальери
Для 55555: А почему бы Вам не выйти из профсоюза? Почему Вы кормите эту структуру? Я уже лет восемь назад написала заявление и вышла. Ведь больничные, путёвки- всё оплачивают из фондов соцстраха, даже новогодние детские подарки!
не член профсоюза
Для 55555: Не защитила, потому и вышли из неё. Прибавилось денег в зарплате, а защищаем себя сами.
Коментувати
Маша
У Харкові постійно змушують вчителів йти у відпустку за свій рахунок. На канікулах практично всі були у відпустці за добровільно-примусовою згодою, зараз розмова йде про зимові канікули. Обробляють по одному, директори то принижуються, то погрожують зменшенням навантаження на наступний рік, то звільненням з роботи. Районні та міські профспілки про це чудово знають, але на наші звернення уваги не звертають. Навіщо такі профспілки?
член профспілки
А тепер у Полтаві примушують освітян перейти у збитковий Укргазбанк отримувати зарплату.Міська профспілка замість того щоб відстоювати свободи громадян, які проголушує президент,сприяє цьому тиску, поширюючи чутки,що це вимога мінфіну і рішення сесії.,яких бути не може з причини їх протизаконності.Такими діями імідж влади підривають а працівників не захищають.
Oksana
Таж сама ситуація. Вчителів змушують переходити до Приватбанку з Авалю. Все це робиться поспіхом. Черги величезні, все дуже неорганізовано. Ставлення працівників банку до вчителів дуже неввічливе . Гидко іі бридко все це. Для член профспілки:
василь
наша профспілка була і є карманною, вони ніколи не підуть на конфлікт з начальством через проблеми вчителя, вони сидять на наших шиях як жировики.
Світлана
Для Oksana: Повністю згодра із написаним! Нас теж заставили перейти до Приват банку! Авль був зручним і без черг!!!!
Коментувати