У зв’язку з нестачею коштів учителів Полтави відправляють у неоплачувані відпустки

Полтавських учителів через нестачу коштів на виплати зарплати попросили взяти відпустки за свій рахунок, але вийти на роботу

У зв’язку з нестачею коштів учителів Полтави відправляють у неоплачувані відпустки

Учителів попросили 4 дні попрацювати безкоштовно, повідомляє Українська правда.

Учителька полтавської школи № 33 розповіла: "Усе почалося з того, що осінні канікули продовжили на тиждень. Аргументували це економією на опалення шкіл".

"Однак на канікулах ми мали провести з дітьми трудові десанти на пришкільній території, заходи в класі, а також екскурсії по місту. За жовтень місяць нам зарплати закрили, але після канікул, 31 жовтня ми мали відпрацювати пропущені уроки", - зазначила вона.

"Пропонували це зробити в суботні дні, але більшість батьків відмовилися. Тоді пішли іншим шляхом – і ми проводили по 8-9 уроків на день, причому додаткові – безкоштовно", - розповіла вчителька.

Крім того, нещодавно від міського відділу освіти надійшла інформація, що цього року на зарплати вчителям не вистачає 2 млн. грн., а тому їм доведеться на 4 дні написати заяви за свій рахунок – але при цьому все ж таки вийти на роботу.

"Останній раз таке було три роки тому, але тоді нам швидко повернули ці гроші. А зараз про гроші ніхто навіть не говорить. Пропонують замість оплати – відгули", - сказала вчителька.

Необхідно зазначити, що випадки виходу вчителів у відпустки без збереження заробітної плати також характерні для інших регіонів країни.

Зокрема у жовтні міський відділ освіти м. Джанкой, у зв’язку з нестачею коштів, звернувся до працівників навчальних закладів міста з проханням взяти відпустку без збереження заробітної плати.

Як відомо, з метою ліквідації заборгованості з виплати заробітних плат працівникам бюджетної сфери, 1 листопада уряд додатково виділив 368 млн. грн. Кошти спрямовані до місцевих бюджетів.

Освіта.ua
09.11.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
JuliaB
А как вы считает, уважаемые посетители форума, не Евро ли (вместе с чиновничьими карманами) "съело" все финансы страны, которые могли бы пойти на соц. нужды. Зачем нам нужны такие чемпионаты путем таких жертв (тем более во время кризиса). Глупое государство, жадные чиновники, и мы - их рабы...
PR
Полтава, не ной! Если вы быдло, то так вам и надо. Вы еще отпускные получите как минимум на 500 грн. меньше за счет этих дней. Мы в том году прошли эту практику и нас теперь НЕ ЗАСТАВЯТ. А если учитель боится, что к нему придут на урок, то пошел он на х.. со школы. Директора уволить можна на раз, но учителя никогда и ни за что, закон у нас такой, где даже прогул не причина за увольнение. Поэтому если учителя идут в отпуска за свой счет. то нечего тх жалеть. Не государство нас сделало рабами, а мы сами.
оксана
київська обл. м.фастів.Нас годують обіцянками вже місяць. А зарплати за жовтень не видно. Зато на курси відрпавляють. А за який ....? тут жить намає за що . Нам сказали, що вчителі з їли весь бюджет!!! Куди звернутися?
ПОЛТАВА-2
Да. Ми писали на 4 дні заяви на відпустки, сподіваючись хоч в суботи не відробляти ці канікули. А вийшло і в суботи ходити ( вже другу відробляємо) і за свій рахунок ?! Значить, на канікулах зекономили на опаленні - а ми ж ходили на роботу! А тепер своїми зарплатами рятуємо бюджет .... Тема для роздумів
Учитель
Для ПОЛТАВА-2: Что там думать, трясти надо.
Коментувати
Ольга
Де ж ці додаткові 368 млн. грн.? Нам зарплату за жовтень не дали. Мотивували тим, що в міському бюджеті немає коштів. ???????????
вчителька
Интересно, кто бы еще был не против поработать за спасибо недельку? Врачи, а может транспортники? Или чиновники, а может президент? Здорово придумали: в отпуск за свой счет, но на работу ходите. Обнаглели дальше некуда!!!Если уж за свой счет, то на работу ни ногой!
оксана
Повезло Полтаві, а не полтавчанам , деякі райони області "сходили" на 2 тижні за власній рахунок. Причина все та ж банальна -нестача коштів.
Просто учитель
Полтавчанам ще повезло. Їм гріх жалітися. Зарплату за жовтень вони вже отримали. А нам не дають і навіть не обіцяють. (Чернігівщина)
мила
Для Просто учитель: какая же рабская психология у учителей. позавидовали полтавчанам, вместо того, чтобы бить тревогу. как так можно" ВАМ плохо, а у нас еще хуже". ВСЕМ плохо.и мы все проглатываем ..мы 2 недели ходили в холодные школы, на подгруппы почти не делят, за замены платить не будут-и нам хорошо! А как с учителями-пенсионерами вытворяют. кинули копеешные пенсии , чтобы не здохли, а постоянно упрекают "у вас ПЭНСИЯ". часов дают по-минимуму, а ведь люди и классное руководство тянут, с обязанностями справляются, полны еще желания работать, а их вышвыривают. молодежь приходит и уходит, находя новую работу.а те как отработаный материал. всю жизнь школе отдали, а теперь-кыш.
Просто учитель
Для мила: Всім погано, але одні хліб купують за гроші а інші беруть в борг, надіючись колись на зарплату. І чому ж тут заздрити.
мила
Для Просто учитель: а кто говорит, что вам завидуют. у вас так сформулировано. я к тому, что не смотреть надо, у кого хуже, а не молчать . мы всю жизнь были такие.
Коментувати
Шестопалов
Учителя - самые бесправные в обществе, а обязанностей и нагрузок не счесть. За малейший протест наказать строптивца у школьного начальства возможностей много. Прикажут прийти с мылом и верёвкой - придут безропотно
Светлана
Сочувствую учителям Полтавы! Как наше государство об учителях позаботилось! Азаров неоднократно на всю страну объявлял, что в прошлом году учителям зарплату повышали 5 раз и в этом повысят еще на 700 гривен. А вот новость о том, что учителей отправляют в бесплатные отпуска он на всю страну не объявит. Кто же если не учителя поможет нашему бедному государству, им не впервой бесплатно работать. Похоже возвращаются лихие 90-е.