Навесні з’явится україно-російський посібник для вчителів історії

22 жовтня, в рамках Форуму творчої та наукової інтелігенції держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, відбулося засідання Асоціації інститутів історії країн СНД

Навесні з’явится україно-російський посібник для вчителів історії

Темою засідання було питання історично-культурної спадщини держав СНД. Захід відбувся під головуванням директора Інституту загальної історії Російської академії наук Олександра Чубар’яна та директора Інституту історії України Національної академії наук Валерія Смолія.

Як повідомляє прес-служба МОНмолодьспорт, на засіданні було обговорено питання висвітлення періодів спільної історії та участі інститутів історії в освітній діяльності (створення методичних посібників та підручників для загальноосвітніх та вищих навчальних закладів).

Зокрема, директор Інституту загальної історії РАН Олександр Чубар’ян зазначив, що досягнуто домовленості про створення спільного посібника для вчителів історії.

"Нами підписано договір про співпрацю з українськими колегами та домовлено про створення спільного посібника. Це не підручник, а навчальний посібник для вчителя історії. Було багато скептиків, але результати діяльності робочої групи доводять ефективність співпраці вчених наших держав", - підкреслив Чубар’ян.

Також, він зазначив що навесні очікується видання перших п’яти модулів посібника. "Було вирішено не створювати окрему книгу, а розкривати окремі теми у вигляді модулів (брошур). Ми узгодили тематику і, сподіваємося, навесні 2012 року перші п’ять модулів вже буде опубліковано", - зазначив Чубар’ян.

Крім того учасники домовилися про створення Інтернет-порталу Асоціації, що дасть змогу вчителям ознайомитися з новими розробками науковців інших країн, переліком бібліографічних ресурсів тощо.

Наступне засідання Асоціації інститутів історії держав-учасниць СНД відбудеться у місті Санкт-Петербург (Російська Федерація) та буде присвячене проблемам викладання історичної освіти у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах.

Освіта.ua
25.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів