Національна стратегія розвитку освіти дасть поштовх до прийняття державних програм, - О.Удод

Проект Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021 роки є пріоритетним документом Всеукраїнського з’їзду працівників освіти

Національна стратегія розвитку освіти дасть поштовх до прийняття державних програм, - О.Удод

Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод, у інтерв’ю газеті "Освіта України", розказав про хід підготовки до освітнього з’їзду та приоритетні документи, що будуть запропоновані на розгляд освітян.

"Протягом останніх тижнів відбувається широкомасштабне обговорення матеріалів, що виносяться для ухвалення на з’їзд. Серед них, звичайно, на першому місці – проект Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021 роки. Його масштабність і масовість визначає характер обговорення документів: ми зацікавлені в тому, щоб якнайбільше освітян узяло участь у підготовці цих матеріалів", - зазначив О.Удод.

Він повідомив, що завданням з’їзду освітян є аналіз ситуації, що складається в освіті.

"За 10 років сталося багато радикальних змін. Звісно, що все це мало позначитися на нашій галузі. Але як позитив треба відзначити здоровий консерватизм, що побутує в освіті. Аби побачити результати роботи, нам треба оцінити великі часові відрізки. І це є тим, що захищає нашу галузь від небезпечних кон’юнктурних змін", - зазначив Удод.

"Національна стратегія розвитку освіти – унікальний документ, в якому є й декларативність. Без цього не обійтися: йдеться про засади, принципи діяльності галузі на довгий період. А з іншого боку, стратегія – це поєднання планування на більш короткий відрізок часу", - повідомив Олександр Удод.

"Ми передбачаємо, що ухвалення Національної стратегії стане поштовхом до прийняття багатьох державних цільових програм. Деякі з них згадуються вже в цьому документі: розвиток дошкільної, позашкільної, шкільної природничо-математичної, професійно-технічної освіти. А також реалізація програми "Шкільний автобус", "Сто відсотків".

"Серед нових – програма превентивного виховання, забезпечення соціалізації дітей, моніторингу якості освіти, цільова програма розвитку фізичної культури і спорту. Тобто декларативність буде підкріплена конкретними діями", - зазначив директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Слід зазначити, що директор Центру освітнього моніторингу Павло Полянський вважає, що схвалення підготованої стратегії розвитку освіти означатиме дискредитацію ідеї модернізації національної системи освіти.

Він зазначив, що документ мав би стати інструментом розв’язання накопичених освітніх проблем і дати освітянам відповіді на запитання, що їм робити завтра, через рік та у довгостроковій перспективі, як реагувати на виклики, що постають перед ними.

Освіта.ua
18.10.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Читатель
Это ИХ бизнес план и он ИМ очень нравится! Все остальное (проблемы образования) их не интересует!
Євген Смотрицький
Для Читатель: ...это их БИЗНЕС.....
Коментувати
PR
Згодна з Полянським! Документ абсолютно не співвідносится з реаліями життя. Знову загалні фрази і розове майбутнє. Ні слова про освітній трикутник: батьки-діти-вчителі. Ні слова про утримання шкіл: хто і за чий рахунок. Ні слова про контрактну основу як єдиний механізм профвідбору кадрів.Ні слова про 57 статтю, про тарифну сітку і про дотримання законодавства в оплаті праці вчителя. Ні слова про перехід на якісну нову систему освіти, де батьки і діти несуть відповідальність за вибір навчання. І багато іншого. За цією стратегією держава знову нікому нічного не винна. А ми - всім. А яким чином виховати те, що вони хочуть, як саме це державі не потрібно. Але все одно приймуть
Євген Смотрицький
Для PR: Ви абсолютно праві: державі не потрібно. З цього потрібно виходити і планувати життя далі. Як - я не знаю. Але ситуація - зрозуміла.
Коментувати