В Міністерстві освіти занепокоєні високим рівнем тютюнопаління серед школярів

Дмитро Табачник звернувся до мерів українських міст з проханням сприяти вирішенню проблеми розташування кіосків поблизу шкіл, у яких учні можуть придбати тютюнові вироби

В Міністерстві освіти занепокоєні високим рівнем тютюнопаління серед школярів

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вкрай стурбоване ситуацією щодо поширення тютюнопаління в учнівському середовищі, йдеться в листі міністра освіти до мерів українських міст.

Поточна ситуація щодо поширення негативних явищ серед української молоді має сумну статистику, повідомляється у листі. Так, за результатами статистичного дослідження серед учнівської молоді віком 15-16 років 63% юнаків та дівчат уже мають досвід тютюнопаління, а у місті Києві біля кожної школи розміщено в середньому 7 кіосків, у яких можна придбати тютюнові вироби або побачити рекламу тютюну та алкогольних напоїв.

Подібна ситуація спостерігається і в інших регіонах країни, особливо у великих містах. Це сприяє поширенню негативних звичок серед учнівської молоді та призводить до погіршення їхнього здоров’я, а відтак і майбутнього нації в цілому, зазначається у листі міністра.

Дмитро Табачник зазначив, що Міністерством освіти розроблено Концепцію проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми "Формування здорового способу життя молоді України" на 2013-2017 роки, що розміщена для громадського обговорення на сайті міністерства освіти.

Міністерство освіти звертає увагу міських голів на проблему розташування кіосків біля шкіл. Вирішення цієї проблеми можливе лише за умови об’єднання зусиль центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, йдеться в листі.

"Прошу Вас долучитися до обговорення Концепції, проаналізувати порушену ситуацію у вашому місті та надати пропозиції щодо вирішення вищезгаданої проблеми", - йдеться у зверненні міністра освіти до мерів українських міст.

Освіта.ua
06.09.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Артем
"серед учнівської молоді віком 15-16 років 63% юнаків та дівчат уже мають досвід тютюнопаління" - і? усі люди мають досвід тютюнопаління. вважаю антитютюнову кампанію антидемократичною. палити чи ні - особистий вибір кожної людини, але забороняючи це(чи штучно підвищуючи ціни на тютюнові та алкогольні вироби, обмежуючи кількість місць росповсюдження тощо) держава суттєво обмежує свободу громадян. А взагалі це обов'язок батьків - пояснити дитині що таке паління і до яких наслідків це може призвести. Вважую позицію держави у цьому питанні неправильною.
Студент-історик
хаха....смішно....краще поставити штрафні санкції за продаж цигарок школярам і підвищити ціни втричі як не впять разів! в багатьох сімях всі курять і дитина також..задумайтесь
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Та ви що! Кіоски біля шкіл зачинити? Ммммм, це вирішить проблему. Більше ж ніде кіосків цих немає. Більше ж ніде "добра тьотя" з-під поли не продасть. Пропоную, як додаток до такого "геніального" рішення, ще й змусити вчителів проконтролювати дозвілля КОЖНОГО учня після уроків, а вранці робити з ними зарядочку, дихальні вправи. А десь у 2017 році хай класний керівник взагалі забирає до себе додому всіх своїх підопічних і виховує їх там цілодобово до випускного балу. А що? Треба ж відпрацьовувати мільйон за класне керівництво. Та й батьків позбавити проблем виховання (вони ж бо й так перенапружуються) .Ай да Табачник, ай да мАлАдЕц!
IT
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Действительно, а причем тут киоски? Тогда уж давайте все суперматкеты возле школ не будем строить, там этих "вредных" товаров еще больше.
Коментувати