Процес укрупнення шкіл неминучий, - Азаров

Немає сенсу школи з малою чисельністю учнів забезпечувати сучасним навчальним обладнанням і комп’ютерними класами, тож процес укрупнення шкіл неминучий

Процес укрупнення шкіл неминучий, - Азаров

Про це заявив у четвер прем'єр-міністр Микола Азаров на брифінгу у Києві.

"Укрупнення шкіл там, де це необхідно, - процес неминучий. Але він має бути підготовлений і повинен проводитися з мінімальною шкодою для людей. Це - найголовніша умова", - наголосив М. Азаров.

Він повідомив, що зараз в Україні значно скоротилася кількість учнів, і у деяких школах навчаються 6-10 осіб.

"Чи може така школа повноцінно давати знання? Чи можна в цю школу, наприклад, вкладати кошти на створення комп'ютерних класів і забезпечувати сучасним навчальним обладнанням? Процес укрупнення шкіл - об'єктивний і неминучий", - повідомив прем’єр-міністр.

Однак, за словами Азарова, укрупнення має відбуватися за двох умов – щоб на це погоджувалися батьки та щоб адміністрації на місцях створили умови для переведення школярів до нових шкіл.

     

У зв’язку з цим має бути вирішене питання забезпечення учнів шкільними автобусами, або переведення школярів до найближчих навчальних закладів.

При переведенні школярів має бути витриманий норматив про навчання в одному класі не більше 25 осіб, нагадав Азаров.

Не менш важливим питанням, за його словами, є працевлаштування вчителів із закритих шкіл в інші навчальні заклади.

Водночас прем'єр-міністр повідомив, що відповідно до законодавства, рішення про укрупнення шкіл приймають органи місцевої влади, а Міністерство освіти і науки, молоді та спорту надає їм лише методичні вказівки.

"Насправді, на місцях видніше, яку політику щодо освіти необхідно здійснювати. На них покладена відповідальність за доставку школярів, за організацію освіти, за працевлаштування вчителів. Це ж вони займаються цими справами. З них і питати треба", - зазначив Азаров.

Крім того, М. Азаров підкреслив, що конфліктні ситуації, пов'язані з укрупненням чи закриттям шкіл в Україні, є поодинокими.

"Україна – єдина країна, де існують школи з невеликою кількістю учнів. Якщо в одній школі навчаються менш ніж 7 осіб, а в іншій – близько 500, проводять олімпіади, працює басейн, то в якій школи рівень освіти краще, - прокоментував закриття шкіл міністр освіти і науки Табачник. – Ми маємо зберігати єдиний навчально-методичний простір країни".

Освіта.ua
26.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dyrektor
"При переведенні школярів має бути витриманий норматив про навчання в одному класі не більше 25 осіб, нагадав Азаров."... Колеги, ви чому на це увагу не звернули?..Хтось розуміє, про який це такий "норматив" наш "ТАТКО" сказали?
Ирина
Наполняемость классов увеличилась за счёт объединения нескольких, а нового оборудования что-то не видно. Да и откуда оно возьмётся, если у местных бюджетов денег нет.
Директор
Сільські школи треба закривати, тому що там працюють або пенсіонери або педагогічні уроди, в більшості. А 1-2 вчителя не можуть навчати за всіх. Мені особисто прикро за вчителів, які працюють творчо, переживають за дітей і роботи, а в селі, в більшості, вчителі не викладаються, бо нема для кого. Тому КПД вчителя сільського нижчий. Ви бачили, щоб сільській вчитель працював у міьскій школі? Я ні! А от вчителів, які з міста їздять в село - вдосталь. Розумію, що накличу на себе прокльони. Але то моя думка.
Антидиректор
Для Директор: І з якого ж міста такий "прогресивний" директор? Так чітко і мудро поділив вчителів на пенсіонерів і уродів, як відомий міністр - на українців та галичан. Можна уявити, як цей директор розподіляє учнів власної школи, приписуючи їм відповідні ярлики. Чесно кажучи, навіть не хочеться дискутувати з так званим директором, щоб не засмердітися його моральною атрофією.
Тамара
Для Директор: Спасибо за урода, но Вам лучше уйти из школы, видно очень устали, если так думаете.
nezrozumiliy
Для Директор: А давайте закриємо школи не сільські,а місцеві. Чому в селі працюють уроди?Скоріше вони працюють в містах,ніж в селах-це моя така думка
Коментувати
Володимир
Якщо у вас така ситуація то це тільки не допрацювання адміністрації.. у нас не закривають класи в яких по не менш 18 учнів. У нас це в Одесі. http://studiorum.in.ua/
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
А мене більше здивувало згадування про норматив стосовно кількості учнів у класі. 25 осіб...Хм, а у нас не відкривають клас, якщо набрано до нього менше 30-32 учнів. А у 10-х взагалі по 45 сидить, бо два класи по 22 і 23 відкривати не дають. Та нам і говорили завжди, що клас - це 30 учнів. Я чогось не знаю, колеги?
Oksana
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Вперше таке чую . У нас в класах від 17 до 26 дітей , є 2 і 3 паралелі .
nezrozumiliy
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Це маразм.Навпаки потрібно ділити класи по 5 -10 чоловік.Тоді їх хоч чомусь навчити можна
Роман
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: В Харкові теж саме, тільки 45 не відкриють, тільки 30, ну може 32, тому там, де можна було б відкрити 2 класи по 20, відкриють один по 32, а інших не візьмуть. Так економляться бюджетні кошти за рахунок наших нервів.
Коментувати
nezrozumiliy
А чого не можуть краще навчити. Можна навчити 5 чоловік краще,ніж 30-35,бо ти їм більшу увагу приділяєш,і за всіма можеш прослідкувати.А за 30 спробуй услідкуй.Дуже важко
Наталя
Для nezrozumiliy: Повністю згодна,і в останні роки це особливо можна побачити.Та як рахувати відсоток від кількості, то виходить однаково,що десять,що тридцять-один-два медалісти,ще кілька хорошистів,інщі-байдикарі,тільки коли байдикарів п ять,їх хоч заставити можна,а коли їх двадцять?То і маємо.Значить діти у селі не діти,доріг і шкільних автобусів тільки на папері, хай навчаються тількі міські, а аграрна держава так і страждатиме від того,що ніхто не хоче робити у полі, а якщо і роблять-то як їхні діди,бо технології тількі у місті.
1234
Для nezrozumiliy: Извините, но то, что Вы утверждаете - не соответствует действительности. Из 5 человек если 1 что-то знает, то ЕМУ ставят ВЫСОКИЙ балл. А попади он в класс из 30 учеников, то НЕ ФАКТ, сто среди них ребёнок подьвердит свой уровень. ПРОВЕРЕНО!!! К тому же в классе из 30 детей им есть за кем тянутся. Тут проблема в учителях, для которых несколько ранее пани..., вместе с депутатами создали ЗАКОН, согласно которому сельских учителей НЕ БУДУТ ставить на бирже и платить пособие по безработице, объясняя это тем, что , дескать, они имеют работу. Забывая при этом, что для работы на земле НЕОБХОДИМО ФИНАНСИРОВАНИЕ для обработки данной.Сельский цчитель тратит большой процент заработанного для этого. Не имея зарплаты он опучкается на уровень ниже нищеты...
Наталя
Для 1234: Сколько школ-столько учителей,сколько учителей-столько и мнений и методов работы.У меня в классе 25 детей,но ни один из них на протяжении 5 лет(основной школы)не был отличником даже семестр,хотя есть дети,которые на фоне остальных знают больше,но я никогда не поставлю отлично ребенку,если он до него не дотягивает,хорошо за старание еще куда ни шло,но отлично,для этого надо работать, иначе потом проработают тебя за липового отличника.На счет тянуться за другими,ну это может при Союзе или исключение, дети давно перестали учиться, за все мои 9 выпусков только трое детей реально учились и чего-то хотели, остальных отличников забивает масса бесконтрольных аболтусов, чьи родители проходили свое становление личности в 90-х.Но надеемся на лучшее.
Коментувати
tat
а процес зменшення кількості депутатів та чиновників колись стане неминучий???
Lana
Для tat: О-о-ой!.. ))))Нездійсненна мрія освітян! Та якби хоч папери не плодили... Чиновників в освіті не так уже й багато (методисти ж - не чиновники, просто їх змушують виконувати контроюючо-паперові функції. Згадайте часи Кучми: мали ж ми час на творчість!)))
Коментувати