Збірники завдань до підсумкових контрольних робіт купують ті, у кого зайві гроші, - Міносвіти

Міністерство освіти закликало "експертів", що створюють міфи навколо підсумкових контрольних робіт "не морочити дітям і батькам голову"

Збірники завдань до підсумкових контрольних робіт купують ті, у кого зайві гроші, - Міносвіти

Зокрема в повідомленні освітнього міністерства, зазначається, що підсумкові контрольні роботи, які мають писати школярі 5-8 класів є звичайними контрольними роботами.

Збірники завдань купують ті, у кого зайві гроші, зазначили в МОНмолодьспорті, а тексти всіх завдань розміщено на офіційному сайті міністерства.

У міністерстві, також спростовують інформацію про те, що ті учні, які не напишуть контрольну роботу на позитивну оцінку не будуть переведені до наступного класу та наголошують, що бали отримані за виконання роботи впливатимуть лише на семестрову оцінку учня.

Фахівці міністерства заперечують, що виконання роботи є додатковим навантаженням на дітей. "Ті, хто про це говорить, написали сотні контрольних робіт за своє шкільне життя. Вижили…", - зазначили в МОНмолодьспорт.

Також у повідомленні зауважується, що учням не потрібно засвоювати додатковий матеріал для успішного виконання завдань підсумкових контрольних робіт, тому що всі завдання відповідають рівню навчальної програми.

Фахівці міністерства також спростували інформацію про те, що виконувати контрольну роботу учні будуть в іншій школі та з іншим вчителем. В МОНмолодьспорт зазначили, що виконувати підсумкові контрольні роботи учні будуть в своєму класі зі своїм вчителем, котрий буде перевіряти роботи та виставляти оцінки.

На останок в міністерстві порадили "творцям міфів" про підсумкові контрольні роботи, і тим, хто не відрізняє їх від реальності не морочити дітям і батькам голову".

Необхідно зазначити, що в Міністерстві освіти, молоді та спорту не уточнили хто на думку фахівців відомства є "творцями міфів", а також на кого фахівці міністерства покладають відповідальність за ситуацію що склалася з цьогорічною підготовкою до завершення навчального року.

Натомість відомо, що наприкінці березня міністерством було розіслано лист щодо незадовільної підготовки до проведення підсумкових контрольних робіт учнів 5-8 класів регіональними управліннями освіти і науки.

В листі містилося невдоволення роботою регіональних управлінь щодо рівня інформування батьків учнів та педагогічних працівників стосовно організації проведення навчальними закладами підсумкових контрольних робіт у 2011 році.

Необхідно зазначити, що зазвичай ситуація з виникненням міфів і домислів виникає або у неякісному інформативному полі, або у відсутності чітко сформульованих нормативних документів, якими має бути передбачена процедура здійснення державної волі, щодо реалізації завдань держави в певній галузі.

Слід також зазначити, що останнім часом рівень комунікації освітнього міністерства з громадськістю більше нагадує спілкування двох протилежних полюсів, а не партнерів зацікавлених у відновленні й розвитку української освіти. А заяви з боку міністерства, на кшталт "збірники завдань купують ті, у кого зайві гроші", підривають останню довіру до державного органу, що несе на собі відповідальність за реалізацію освітньої політики держави.

Нагадаємо, що оприлюднення електронних версій збірників завдань не було передбачено жодним нормативним документом, що регулює проведення підсумкових контрольних робіт у поточному навчальному році, і вимушено відбулося після спалаху масового невдоволення громадськості. Діяльність відомства в реальному часі більше схожа на хаотичне гасіння локальних пожеж, ніж на прагматичний розвиток освіти.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки видало наказ "Про проведення підсумкових контрольних робіт", метою якого є якісна підготовка проекту Державного стандарту базової загальної середньої освіти.

Відповідно рекомендацій МОН, від 04 березня 2011 року, варіанти завдань підсумкової контрольної роботи мають добирати загальноосвітні навчальні заклади, але за змістом запропонованих посібників.

Електроні версії збірників призначених для проведення підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2011 році були оприлюднені міністерством освіти 7 квітня, після масового невдоволення громадськості.

Освіта.ua
19.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель іноземної
Прес-служба Міністерства освіти і науки поширила заяву в якій спростовується інформація щодо відміни підсумкових контрольних робіт для учнів 5-8 класів загальноосвітніх шкіл. "Повідомлення, що з’явилися в окремих засобах масової інформації щодо відміни контрольних робіт у 5-8 класах спровокували нову хвилю ажіотажу навколо цього питання", - йдеться в повідомленні. "Вкотре повторюємо, відповідно до наказу Міністерства від 16.02.2011 року №141 з 10 по 20 травня у загальноосвітніх навчальних закладах України пройдуть підсумкові контрольні роботи (не тести і не іспити, а контрольні роботи) з української мови, математики, історії, іноземної мови та російської мови у школах з навчанням російською мовою", - зазначили в прес-службі відомства. В МОНмолодьспорт також повідомили, що проведення підсумкових контрольних робіт...
Z
Збірник завдань для ДПА з географії 9 клас 2011 рік http://top100answers.blogspot.com/2011/04/blog-post_09.html
тарас
Табачник скасував тести для учнів середніх класів Учні 5-8 класів наприкінці цього навчального року писатимуть звичайні контрольні . Про це повідомив у четвер, 21 квітня, міністр освіти та науки Дмитро Табачник у коментарі . «Ніяких тестів не буде, будуть звичайні контрольні роботи, як кожен рік, контрольну роботу проводить сам учитель, у своєму класі, у своїй школі, сам ставить завдання, сам диктує завдання і сам виставляє оцінку . Оцінка контрольної роботи має вплив тільки на семестрову оцінку », – зазначив Табачник. Раніше повідомляли, що Міносвіти прийняло наказ «Про проведення підсумкових контрольних робіт » від 16 лютого, відповідно до якого, 10-20 травня в 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів буде проведено підсумкове тестування з чотирьох предметів : української мови, математики, історії України,...
марія
Для тарас: Із самого початку те, що нас і наших дітей чекає називалося перевірочні контрольні роботи, а не тести. Табачник лише виправив назву "тести"... Проблема у тому, як проводити недосконалі контрольні, як потім відновити здоров`я дітей та психоемоційний стан, як практично за 4 дня, відповідно до наказу нашого управління освіти, проводити ц все? І міністерство говорить про 10 міфів щодо цих подій, що тести купляють лише ті, у кого зайві гроші... Панове міністри, Ви дуже далекі від народу, тести купляють батьки з різним матеріальним положенням, за будь-якою ціною, ті батьки, діти яких добре навчаються, ті батьки, яким небайдужі власні діти...
Коментувати
марія
У нас теж ажіотаж з контрольними... Учні, які добре навчаються (наш навчальний заклад лідирує у рейтингу шкіл міста) знаходяться у стресовому стані! Подивіться на тести по історії хоча би для 5-го класу! У школу звертаються батьки, бо не можуть знайти в підручнику відповіді на 70% питань... Батьки говорять, що діти ридають, хвилюються, говорять, що напишуть на 1 бал... У нас є перемоги в олімпіадах і міських і обласних з історії. Вчителі історії нашої школи - це вчителі від Бога, але і вони перший раз стикаються з такою проблемою! Діти втомлені, кінець навчального року, а МОН вводить іх у затяжний дистрес, який закінчиться повним виснаженням і підірваним здоров`ям! І ще одне, як може школа на 1200 учнів з 16 класами 5-8 по 30 чоловік написати контрольні українську 10 травня (відразу після свят!), математику - 12 травня, історію - 16...
Саша
Цікава новина щодо тих тестів! Невже МОН наш славний сам злякався своєї афери? http://tyzhden.ua/News/21226
Іринка
Люди! Що ви нагнітаєте паніку! Напишуть наші діти ті П.К.Р. Дивлячись на завдання з математики диву даєшся - все те що розглядалося в класі, ну зробіть повторення 10 підтем, для декогось, можливо, мало буде часу, все залежить від темперамента дитини. А в цілому, якщо так хотіли перевірити реальну картину знань - треба було МОН на кожну школу прислати конверт з К.Р. нехай на 4 варіанти і в той же день коли пишуть відкрити його. О! Так тоді дійсно був би реальний стан. А так, можна реально підготуватися і напишуть діти гарно. Я впевнена!
Мирослава
Я шокована. Тільки-но почула по телевізору на каналі "Інтер", що підсумкові контрольні роботи у формі тестів відміняються, а будуть звичайні контрольні роботи. Навіщо ми все оце купили? Навіщо стільки шуму, галасу? Я дивилася на інтервю Табачника і думала, чи це я з "космосу", чи він?
Наталья
Для Мирослава: Я тоже это видела, дай бог, что это правда и их действительно отменят
Анна
Для Наталья: Я думаю,что скорее всего это все и было запланировано((( Родители тесты купили( на Петровке говорят они сейчас уже по 90 грн. за книгу), а контрольные теперь отменят( мол осознали,что много ошибок и т.д.). Но деньги то никто не вернет. В лучшем случае каждая семья выкинула на ветер по 90 грн.
Коментувати
Sana
Нам категорически запретили обращаться к родителям и детям с просьбой купить сборники, чтобы обеспечить каждого ребенка на контрольной работе своим вариантом.Посоветовали своими средствами преобрести, отксерить,скачать и т.д. У меня 5 классов, ЗА ЧТО я должна ,,забезпечити,, каждого ребенка???
03
Ой! ЗАВУЧ наша с директором (она) ландали по школе, подходя К КАЖДОМУ учителю с ПОЧТИ ТРЕБОВАНИЕМ:"Сколько ЗАКАЗЫВАТЬ будете?". 90% людей "заказали". Даже деньги с детей собрали. А тут - ТААКОЙ крик, что продавать не стали в школе. А то бы поголовно дети купили бы ВСЕ сборники В ШКОЛЕ,
Таня
Тільки, що приїхала з наради з приводу контрольних робіт.Люди добрі це жах! Вчитель - це просто маріонетка в руказ райвно, облвно, міністерства... Видали рекомендації: 5-6 класи пишуть 12.05, а 7-8 - 13.05.Запитую, як бути, коли вчитель один? Дітям прийдеться писати контрольну і 6, і 7, і 8 уроком...Як хочте , так і викручуйтесь- справа ваша! Контрольні - на А4, варіанти закриті, сторінки теж. І головне- цілі простині звітів!!!! І нам говорять - нічого не звичного....
Людмила
Мене турбує той факт, що на ПКР вчитель має бути "цепним собакою". Учні вже закупили відповіді і добросовісно занесли інформацію до телефонів. Мені страшно за наш новий Державний стандарт, бо доведеться в 5 класі вивчати вищу математику, дуже вже розумними будуть діточки!!!
виктория
Меня интересует, как можно сдать чтение, аудирование, письмо и говорение в контрольной по-английскому за 90 мин.? Например, в вашем классе 27 человек (соответственно класс на группы не делится). 5 мин. ребенок готовится к говорению, 5 мин. говорит. Итого 10 мин., умножить на 27 равно 270. Только на говорение. А всего у вас 90. А еще аудирование, чтение и письмо. Как можно это все успеть за 90 мин.? Министр знает ответ?
Анна
Для виктория: Почему не делится? У нас в школе так: если в классе меньше 24 человек, то класс делится на 2 группы,а если больше то на 3.
MARY
Для виктория: 6-7 предложений 5 мин ?, засекайте время 15-20 сек на уч-ка
Коментувати
Ірина
Методичні рекомендації щодо проведення підсумкових контрольних робіт у 5-8 класах загальноосвітніх навчальних закладів в 2010/2011 навчальному році "Навчальні заклади визначають не менш ніж п’ятнадцять варіантів для кожного класу (для іноземної мови - не менше ніж десять). Якщо кількість учнів у класі менша за п’ятнадцять, кожен з них отримує окремий варіант. Якщо наповненість класу перевищує 15 осіб (для іноземної мови - десять), той самий варіант не може повторюватись більше ніж двічі, якщо наповненість класу перевищує 30 осіб - більше ніж тричі." Висновок: або кандидат педагогічних наук Віра Миколаївна не вміє читати документи МОН, або МОН шукає стрілочників, якими знову будуть вчителі.
Ірина
З сайту МОН "Далі Віра Миколаївна говорить, що для себе особисто як людина, яка працює в школі, з наказу МОН вона зрозуміла таке: А) треба придбати по одному збірнику контрольних завдань на школу з кожного предмета і на основі запропонованих варіантів розробити власні варіанти завдань для дітей свого класу; Б) провести звичайну контрольну роботу, за підсумками якої з’ясувати успішність своєї ж роботи;
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Шановні колеги! Розкажіть, як будуть ці контрольні відбуватися? Чи потрібно, щоб кожна дитина мала окремий збірник, чи можна буде відксерити варіант? У мене голова вже пухне. Посібники уже не розповсюджують. Кажуть, що у вид-ві нема. То як все проходитиме????
учитель
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Нам на МО сказали так: берете один сборник, разрываете по количеству детей в классе, т. е. каждый ребенок пишет свой вариант на печатном листе, если ребенку не хватит места для записи, готовите просто листики в клеточку со штампом учебного заведения для дополнительного черновика. Деньги на этот сборник в нашей школе брали из фондов классов.
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Для учитель: спасибо!
Коментувати
Олена
Найгірше є те, що Міністерство коментує лише те, що їм вигідно. На будь-які суттєві зауваження ніхто відповіді не дає. Табачник робить вигляд, що не чує і не знає про масовість помилок. Цікаво, а Президент знає про його дії?
...
Ні не знає
Коментувати
Глас божий
Скажіть будь-ласка, а чого це в засобах масової інформації замовчують той факт, що електроннІ варіантИ збірників, які викладені на сайті МОН та і тут на сайті НЕПОВНІ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! МІСТЯТЬ НЕ ВСІ ЗАВДАННЯ!!!!!!!!!!!! А ЗБІРНИКИ ДЛЯ ДПА (деякі) захищені від ДРУКУ їх НЕ МОЖНА РОЗДРУКУВАТИ!!!! Чому мовчать ЗМІ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????
Ianto
Для Глас божий: Программа Advanced PDF Password Recovery снимает защиту (в т. ч. запрет на печать) с файлов PDF.
Коментувати
Светлана
Как-то всё равно логика министерства не понятна - а что дети должны прийти с ноутбуками или писать контрольную в компьютерном классе? или кто эти задания будет распечатывать?
читач
Міністерство "прорвало" лише після заяв про звернення в прокуратуру. А до цього вони успішно заробили на своїх брошурах із контрольними роботами. Чому ж відразу в наказі не оприлюднили про електронні версії збірників?
Наталя
А на мой взгляд - хорошая статья ! ( особенно абзац "...А заяви з боку міністерства, на кшталт "збірники завдань купують ті, у кого зайві гроші", підривають останню довіру до державного органу, що несе на собі відповідальність за реалізацію освітньої політики держави."