Національний проект "Відкритий світ" коштуватиме 675 млн доларів

Попередня вартість національного проекту "Відкритий світ", що передбачає запровадження в українських школах наднової системи зв’язку четвертого покоління (4G), становить 675 мільйонів доларів

Національний проект "Відкритий світ" коштуватиме 675 млн доларів

Про це сьогодні заявив журналістам керівник проекту Ігор Курус. Водночас він наголосив, що це лише приблизна цифра.

"Від початку проект планувався як приватно-державний, тому ми орієнтуємося на гроші з бюджету і з кишені інвесторів. Ми вже оголосили тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування і я сподіваюся, що до кінця року матимемо бізнес-план проекту і зможемо визначити реальну його вартість", - уточнив він.

За словами І. Куруса, наразі ведуться переговори з пошуку фінансів і триває інвентаризація шкіл.

     

"Ми хочемо отримати реальну картину того, скільки зараз в школах є доступної техніки, комунікаційного і комп`ютерного обладнання, наскільки готові вчителі працювати з комп`ютером. Адже у нас 600 тисяч педагогів, яких треба навчити працювати з Інтернетом і ІКТ-технологіями", - сказав керівник проекту.

Запровадити в українських школах мультимедійні уроки, забезпечити усіх школярів комп`ютерами і побудувати національну мережу 4G планують за 5 років.

"До кінця 2015 року ми охопимо усі школи без винятку і сільські - у першу чергу, тому що там якраз найбільші проблеми з освітою", - підсумував І. Курус.

Нагадаємо, публічна презентація національного проекту "Відкритий світ" відбулася 28 лютого цього року. Тоді голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів уперше розповів про те, що держава розраховує перевести усі навчальні матеріали для школярів у програму на базі 4G-мережі і таким чином заощадити 400 млн грн на виданні підручників.

Проте для цього батькам необхідно буде придбати нетбуки вартістю до 2 тисяч гривень за схемою безвідсоткового кредиту.

УНІАН
30.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Посмотрите внимательно на фотографию! Что вы видите? Заставка Windows! И больше ничего! А выражение лиц учеников! Они не работают, а позируют! Вот такие фотографии часто иллюстрируют «работу» учащихся, точнее сидение учащихся за компьютерами. Представляю сельскую учительницу, которая покормила свиней, подоила корову и села ночью бродить по Интернету, чтобы до утра найти учащимся что-то интересненькое. Кстати, это что-то должно иметь гриф «Рекомендовано МОНУ», иначе могут чиновники спросить: «А на каком основании вы даете ученикам этот материал, например, про УНА УНСО?» Методически грамотных и содержательных электронных учебных программ Пед. Академия не изготовила и не создаст! Нет там таких людей! Они друг у друга переписывают идеи, которые не имеют практического значения!
Мама
Мы в школе расписывались в том, что наши дети не будут носить в школу мобилки, чтобы не подвергаться нападению хулиганов. А тут хотят, чтобы все дети стали разгуливать с компьютерами по улице, который под одеждой не спрячешь. Это же школьники просто мишенью станут для воров!
Наталя
"Проте для цього батькам необхідно буде придбати нетбуки вартістю до 2 тисяч гривень за схемою безвідсоткового кредиту." - ЗА КОНСТИТУЦІЄЮ ОСВІТА БЕЗКОШТОВНА !!!!!!!
Domina Mark
Властьпридержащие своих детей учат в пристижных школа и заграничных вузах ,на это нужны деньги которые они зарабатывают вводя различные сомнительные проекты ""Від початку проект планувався як приватно-державний" задайте вопрос :"Кому это выгодно?"и кто станет очередным миллионером в нищей стране где дети (не все) сидят на уроках голодными!Проанализируте сколько детей в школах охвачены "горячим питанием"
Ірочка
Я не "алкашка", але моя родина немає коштів на придбання нетбука для своєї дитини і таких родин 90% по Україні. І нічого ці нетбуки доброго не внесуть, дітей треба навчати писати, про каліграфію тоді можна буде забути.
123
Для Ірочка: Сонечко, вчителі ТАКОЖ не в змозі придбати нетбуки ані для дітей, ані для себе, якщо у них немає підтримки збоку у вигляді другої половини - або крадія, або бізнесмена...
Oniko
Для Ірочка: Дуже прикро, що Ви не можете дозволити таку покупку для своєї дитини. Але це не означає, що від шкульного нетбуку не має користі. За Вашою логікою, якщо я не маю можливості купити власну квартиру, або наприклад, щось простіше – кухонний комбайн, то ці речі – забаганка? І вони нікому непотрібні, бо ВИ не можете собі їх дозволити? Про каліграфію и те, про що Ви боітесь забути.. Шкільний нетбук використовується під час одного уроку не більше 15 хвилин, що є встановленою МОЗ нормою, якої дотримуються вчителі.
Коментувати
Злой и страшный серый волк
Конечно, негативные нюансы есть, но в целом уроки на нетбуках будут приносить куда больше пользы.
3
Для Злой и страшный серый волк: Ну да, конеШно! Это если нетбуки будут у ВСЕХ детей класса. Можно было бы попробовать. А так... Согласитесь, что НЕ ВСЕМ родителям ТАКАЯ игрушка будет по карману - это РАЗ. И второе - не лучше ли было бы на уроках физики детям ДАТЬ реально что-либо сделать, на уроках химии - дать реально налить чего-то там в пробирку, чтобы ОНИ, детки, РЕАЛЬНО увидели всю прелесть соединений, а не посмотрели это же на экране?
Коментувати
Маша
Очень интересно, как родители, которые и так ПОЛНОСТЬЮ финансируют школу - от мела до лампочки, еще и нетбуки будут покупать? А вот не купит какая-нибудь алкашка нетбук, так что, ребенка в школу не пускать, или учитель должен разорваться между имеющими и продвинутыми и неимеющими. На практике парочка бездельников, которые приходят в школу без учебников и тетрадей сводят урок на нет, пьют кровь учителям и мешают детям. А вообще это все утопия, такая же как проект "теплые окна" в школах. Попробовали бы чиновники прийти и дать урок на высоком уровне в классе, где половина детей с нетбуками, а половина вообще без учебников, вот мы бы посмотрели! А как же учителя? Тоже влазить в кредиты?
ЛПТ
Для Маша: А с появлением нетбуков необходимость в многочисленной армии учителей сама собой и отпадёт. Как и проблема Митрофанушек. Не хочешь учиться - не учись!
Маша
Для ЛПТ: Какой Вы наивный! В классе 5-6 детей, которые ДЕЙСТВИТЕЛЬНО приходят в школу учиться, вот для них наличие учителя не обязательно, достаточно дистанционных форм обучения. А остальные 25-30 приходят в школу для чего угодно, только не для учебы. И вся эта масса хлынет на улицы? Да кто это позволит? Мы их пасем как в детских садах, они необучаемы школьным предметам, зато "кмітливі в життєвих ситуаціях" и в жизни устраиваются получше тех 5-6, т.к. безбашенные и не заморачиваются моральными нормами. Так что они так достанут родителей, что те приволокут их в школу и усадят за парты, чтобы самим спокойно зарабатывать деньги, пока их деточки тусуются в школе и трепят нам нервы. Поверьте, говорю правду и работаю ради тех 5-6, которым мы и не нужны.
123
Для Маша: Ага. Не только родители притянут детей в школу. Их ЗАСТАВЯТ там находиться властьпридержащие, дабы не мешали, не КРАЛИ, не грабили ИХ, зажравшихся, и не убивали ИХ, зажравшихся.
Коментувати