Одеські вчителі обіцяють ще масштабніші акції протесту

Якщо до 18-го квітня уряд не вирішить всі проблемні питання, то будуть організовані більш масштабні акції протесту

Одеські вчителі обіцяють ще масштабніші акції протесту

Про це заявила на прес-конференції в Одесі заступник голови Одеського обкому профспілки працівників освіти і науки, вчитель Маріїнської гімназії Любов Корнійчук.

За словами Л.Корнійчук, сесіями 14 райрад Одеської області прийняті місцеві бюджети, якими не передбачено 100% фінансування навчальних закладів.

"Внаслідок цього відділи освіти у районах скорочують кількість співробітників, відправляють вчителів в обов'язкові відпустки без збереження зарплати, а також намагаються заощадити на зменшенні якихось надбавок. Все це призводить до зменшення реальної зарплати працівників шкіл", - заявила вона.

За словами глави обкому профспілки працівників освіти і науки Ніни Дубовик, "листування обкому профспілки з профільним міністерством, в якому містяться вимоги про виконання законодавства щодо фінансування сфери освіти, не дає результату. Керівництво Мінфіну відповідає: "Грошей немає".

     

Між тим, нагадала Н. Дубовик, згідно з вимогами Закону "Про освіту", середній оклад педагогів має бути не нижчим рівня середньої ставки в промисловості, а у вишах - не нижче, ніж два середніх оклади в промисловості.

Насправді в промисловості середня зарплата становить 2 тис. 700 грн, а в педагогів - 1 тис. 120 грн.

У підсумку тільки за останній рік вчителю недоплатили понад 8 тис. грн., а доцентові вишу - 13 тис. грн.

М. Дубовик нагадала, що прем'єр-міністр Микола Азаров обіцяв виконати вимоги вчителів, які брали участь у Всеукраїнській акції протесту. Проте відповідна постанова Кабінету Міністрів до цього часу не оприлюднена.

Як заявила Н. Дубовик, вчителі почекають до середини квітня: "Якщо до 18-го квітня не буде постанови, ми збираємося на засідання президії профспілки й організуємо ще більш масштабні акції протесту біля стін уряду".

Нагадаємо, 22 березня працівники освіти і науки пікетували Кабмін з вимогою забезпечити педагогам виплату зарплати на рівні, встановленому законодавством.

23 березня Кабмін ввів 20-відсоткову надбавку до окладів працівників освіти всіх категорій. Проте зазначена постанова уряду набуває чинності з 1 вересня 2011 року.

Liga.net
30.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
3
Для Владимир: Ролики - это для приличной скорости. Реально не для всех. А так - спасибо.
VV
А что ещё кто-то из учителей в профсоюзе? Тогда вы меня реально удивили. Я лично, где то с 1998 года уже не состою в этой организации. Не могу её даже назвать великим словом Профсоюз. Их у нас не было и нет, сейчас.
Я
За цими електронними адресами можна скачати більшість збірників для контрольних робіт та деякі для ДПА http://ditky.at.ua/load/knigi/navchalni/6-8-2 http://znoenglish.at.ua/index/pidsumkovi_kontrolni_roboti_derzhavna_pidsumkova_atestacija/0-109 http://simonischool.at.ua/ http://files.boyarka.com/gloss/setcat/7 (укр мова та математ 9 клас)
Людмила
Для Я: ресурс не знайдено
Коментувати
PR
Уже вовсю говорят о 24 часах в качестве ставки. Где их взять? Профсоюзы поддержат коллективы тогда, когда эти коллективы уйдут из профсоюзов. Нужно срочно бастовать, срывать экзаменнационную кампанию, иначе из отпуска половине некуда будет выходить, да и не на что. А по поводу контрольных не парьтесь. Поможете тем, кому надо, остальные не придут. Нам не впервой .
123
Для PR: Интересное предложение. Стоит подумать О ВЫХОДЕ из профсоюза!ДЛЯ нас, как учителей - ЭТОТ профсоюз НИКОГДА не был помощником. Да и люди в нём - РАБОТНИКИ КОММУНИСТИЧЕСКОЙ ПАРТИИ СССР
3
Для PR: "Поможете тем, кому надо"-ЭТО КАК?
Коментувати
ЛПТ
Вот заменят учителей нетбуками - тогда у властьпридержащих и головной боли не будет по поводу недовольства последних! Потребность в многочисленной армии учителей отпадёт сама собой!
123
Для ЛПТ: Вы НЕ ПОНИМАЕТЕ! Учителя нужны не для того, чтобы учить, а для того, чтобы СЛЕДИТЬ, ДЕРЖАТЬ деток в стенах школы, дабы последние НЕ МЕШАЛИ властьпридержащим грабить - жрать и снова грабить...
123
Для ЛПТ: Да и не нужны учителя, чтобы учить. Оные нужны, чтобы ДЕРЖАТЬ в узде...!
Коментувати
Єва
Зараз завдання у нашої влади одне - обіцянками-цяцянками дотягти до канікул. А там - Бог-батько... За вересень зарплата в кінці жовтня...
3
"Новую силу" ДОЛЖЕН кто-то организовать. "НАШИ" профсоюзы - личные слуги власти, они организовывать ничего не станут. Вопрос открыт - кто будет организовывать отстаивание собственных требований? А позорное, наглое отношение учитель ЗАРАБОТАЛ- достаточно вспомнить выборы, взятие "под козырёк" учителями, когда ПО ЗАКОНУ - НЕЛЬЗЯ собирать деньги с детей, но МЫ ПЛЮЁМ НА ЗАКОН, и ТРЕБУЕМ с детей деньги на ремонт класса/школы, на книги для котнрольных работ, да мало ли на что?
учитель
манифестация в киеве оказалась позорным для учителей разводом власти. Во-первых потому,что в уста учителей и продажных учительских профсоюзов вложили смешные требования о надбавках,а не о новых,более высоких зарплатах,сравнимых со средними в промышленностью. И, во-вторых, власть, артистично разыграв конфликт с Табачником,пошла на смешные улучшения положения учителей - установление 20% надбавок всем....с 1 сентября.... Позор нам всем педагогам,профсоюзам,не способным отстоять свои требования!!! Надо выступать с новой силой,нельзя согласиться с таким позорным,наглым отношением к учителю!!!!
Я
Саботировать проведение итоговых контрольных работ, пусть сначала рассмотрят вопрос о достойной оплате труда.
Нерозумний читач
Колеги! Дайте зсилку на тексти цих підсумкових з усіх предметів ( з мови зокрема). Бо у нашому імсті немає жодної книжечки. Я замовила через інтернет і другий тиждень чекаю. Час спливає, а я не можу навіть структуру завдань дітям пояснити. Будь ласка, поділіться адресою! Моя пошта lila_23@mail.ru. ЗАВЧАСНО ДЯКУЮ!
Наталья
Для Нерозумний читач: Ловіть:http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3502136
Нерозумний читач
Для Наталья: дякую))
Коментувати
філолог
Щодо автора Молочка У 5 кл 3 варіант 1 завдання -знайти у реченні частку!!!! В програми її немає, її учні 5 класу не вивчають! Що вони тоді мають шукати???? В 7кл варіат 7 завдання 7- визначити, до якої частини мови належить виділене слово. І відразу ти слова виділено!! Яке визначати, коли в інших варіантах одне будуть шукати!!! і це тільки після поверхневого огляду завдань!!!
Нестор
Для філолог: Шановний(а) колего! Прошу Вас, не мовчіть, обговоріть це у школі, на методоб'єднанні, проговоріть своєму районному методистові! ЦИМ ДІЯМ ТАБАЧНИКІВ ТРЕБА ЧИНИТИ ОПІР!!!
03
Принаймі Я своїм учням НЕ РАДЖУ купувати збірників, оскільки на уроках займатимемося за програмою, що дозволяє ЗНАТИ Й УМІТИ за всією програмою. Щодо стосовно ляпів в завданнях. Цілком ймовірно, що НАС, вчителів, ВЕДУТЬ до того, аби на контрольних роботах МИ виконували їх ДЛЯ УЧНІВ, тобто - ПОВІДОМЛЯЛИ дітям правильні ваідповіді. Навіщо? Ось тут цікаве запитання. Теперішні студенти масово "домовляються" у ВИШах за власні бали. Вони на цьому ВИРОСЛИ. Отже ТАК вони поступатимуть в житті:"Не пімажеш, не поїдеш". Чи не тому "потрібно" навчити дітей? Впливаючи на дітей МИ впливаємо на майбутнє. ОПІР цьому ... Для Нестор:
Коментувати
Нестор
4 березня Міністерство освіти видало листа про проведення підсумкових річних контрольних робіт у 5-8 класах. Метою нібито є моніторинг навчальних досягнень. А насправді - швидкий і колосальний заробіток кількох видавництв і групки чиновників. Що це означає для батьків? Примусово-добровільну купівлю чотирьох-п'яти збірників завдань, бо вчителі готуватимуть до цих контрольних заздалегідь. Що це означає для вчителів? Вимушену участь у черговому окозамилюванні, бо ці контрольні треба виконати для галочки. Що це означає для учнів? Додаткове навантаження наприкінці навчального року. Завдання з української мови (автор - Світлана Молочко, видавництво "Основа", Харків) складені одночасно і для шкіл з українською, і для шкіл з російською мовою навчання. Але програми в цих школах різні!!! Тобто учні україномовних шкіл...
Нестор
Міністерство освіти провjlbnm підсумковs контрольнs робjnb у 5-8 класах. Метою нібито є моніторинг, а насправді - швидкий і колосальний заробіток кількох видавництв і групки чиновників. Що це означає для батьків? Примусово-добровільну купівлю чотирьох-п'яти збірників завдань, бо вчителі готуватимуть до цих контрольних заздалегідь. Що це означає для вчителів? Участь у черговому окозамилюванні, бо ці контрольні треба виконати для галочки. Що це означає для учнів? Додаткове навантаження наприкінці навчального року. Завдання з української мови (автор - Світлана Молочко) складені одночасно і для шкіл з українською, і для шкіл з російською мовою навчання. Але програми в цих школах різні!!! Тобто учні україномовних шкіл частину завдань просто не виконають, бо не вивчали цього матеріалу!!! Апріорі дитина з україномовної...
Нестор
Міністерство освіти видало листа про проведення підсумкових річних контрольних робіт у 5-8 класах. Метою нібито є моніторинг навчальних досягнень. А насправді - швидкий і колосальний заробіток кількох видавництв і групки чиновників. Завдання з української мови (автор - Світлана Молочко, видавництво "Основа", Харків) складені одночасно і для шкіл з українською, і для шкіл з російською мовою навчання. Але програми в цих школах різні!!! Тобто учні україномовних шкіл частину завдань просто не виконають, бо не вивчали цього матеріалу!!! Апріорі дитина з україномовної шкроли виглядатиме тупішою за дитину з російськомовної школи (наприклад, п'ятикласники україномовних шкіл ще не опанували тем з лексики, словотвору тощо, а завдання на ці теми у збірниках є).
sasha
Для Нестор: Цілком з Вами згодний!А сума справді колосальна - близько 50 000 000 грн
Коментувати