Освітян навчили використовувати Індекс інклюзії в роботі з дітьми з особливими потребами

23 березня в Києві відбувся семінар, присвячений обговоренню самооцінювання та залучення учасників освітнього процесу до розвитку інклюзивної школи за допомогою інструменту "Індекс інклюзії"

Освітян навчили використовувати Індекс інклюзії в роботі з дітьми з особливими потребами

Проект “Використання Індексу інклюзії для розвитку інклюзивної школи” реалізує Всеукраїнський фонд "Крок за кроком" за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду "Відродження".

Учасниками заходу були представники Міністерства освіти й науки, молоді та спорту України, керівники та педагоги пілотних навчальних закладів, методисти з питань освітнього моніторингу, представники неурядових організацій, що опікуються питаннями захисту прав дітей із особливими освітніми потребами.

Учасників семінару ознайомили з метою та методикою використання матеріалів "Індексу інклюзії". Було узгоджено дати проведення та збирання результатів самооцінювання, а також плани трансформаційного розвитку шкіл. Учасники обговорили можливі ризики, шляхи їх мінімізації, перспективи використання цього інструменту для розвитку й освітнього моніторингу інклюзивної форми навчання.

"Індекс інклюзії" – це методика освітнього моніторингу, що передбачає анкетування педагогів і керівників навчальних закладів, які працюють із дітьми з особливими освітніми потребами, батьків і інших членів місцевих громад. Також вона включає проведення самооцінювання задля визначення переваг і недоліків навчального закладу з метою забезпечити якісну освіту для всіх дітей, включаючи дітей із особливими освітніми потребами, з подальшою розробкою планів розвитку шкіл у напрямі інклюзивної освіти.

"Індекс інклюзії" розробив Центр досліджень інклюзивної освіти для середніх шкіл Великої Британії у 2000 році. Його широко використовують і в інших країнах світу. 2006 року Центр адаптував цей інструмент для використання в дошкільних навчальних закладах. Міжнародне використання "Індексу інклюзії" засвідчило його практичну цінність, гнучкість для адаптації та велике навчальне значення.

Контакти: "Крок за кроком", Наталія Софій, (044) 235 11 36, (044) 531 12 76, admin@ussf.kiev.ua, naida@ussf.kiev.ua

Освіта.ua
25.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів