Виплату 20-відсоткової надбавки педагогічні працівники можуть очікувати у вересні

На засіданні Кабінету Міністрів обговорили питання щодо вимог, які висунули освітяни під час проведення акцій протесту

Виплату 20-відсоткової надбавки педагогічні працівники можуть очікувати у вересні

Нагадаємо, основними вимогами учасників акцій протестів, що відбулися в регіонах України та Києві, є скорочення розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою, а також поширення виплати 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників.

Як повідомлялося раніше, попередніми результатами акцій протесту вчителів стала зустріч ініціативної групи протестувальників із представниками урядового секретаріату, на якій освітяни передали до Кабінету Міністрів власні вимоги щодо підняття заробітних плат.

Питання підвищення соціального статусу освітян було обговорене на черговому засіданні уряду у середу, 23 березня.

Прем’єр-міністр висловив невдоволення діяльністю міністра освіти і науки Д.Табачника у вирішені питання, зокрема зазначивши: "Я вкрай незадоволений, Дмитре Володимировичу, тим, що ви виявилися нездатним вирішити це питання вчасно і без конфліктів. Ви навіть не вийшли до вчителів, не знайшли необхідних слів для своїх людей. Роблю вам суворе попередження".

Повертаючись до питань соціального забезпечення педагогів та вимог учасників акцій протесту, Азаров зазначив наступне: "Уряд розгляне рішення про встановлення з 1 вересня поточного року 20%-ої надбавки тим педагогічним працівникам, хто досі її не отримував. Це стосується психологів, вихователів тощо дошкільних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють в системі Міністерства освіти і науки".

"Хочу звернути увагу суспільства, що незважаючи на складну економічну ситуацію у країні, протягом 2010 року розмір посадових окладів працівників бюджетної сфери, зокрема працівників галузі освіти, переглядався п’ять разів", - констатував прем’єр.

Він також зазначив, що на даний час середній посадовий оклад педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації становить понад 1060 грн., середня заробітна плата – близько 2000 грн., середній посадовий оклад науково-педагогічного працівника вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації – близько 3050 грн.

"Цього не достатньо, але в межах наших можливостей ми будемо робити все, щоб підвищити цей рівень", - підкреслив Азаров.

Також, прем’єр зауважив, що у 2011, як і у 2010 році, передбачається щоквартальний перегляд посадових окладів працівників соціальної сфери, у тому числі й педагогічних працівників: з 1 січня, 1 квітня, 1 жовтня та 1 грудня.

"Ми не приховуємо, наскільки важко уряду віднаходити ресурси для збільшення зарплат і пенсій, але не відступимо від свого пріоритету: все, що наші працівники повинні отримати, вони отримають", - зазначив Азаров.

Привернула увагу уряду і вимога вчителів щодо розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою.

"Сьогодні порушені міжпосадові співвідношення в оплаті праці між висококваліфікованими спеціалістами та робітниками нижчої кваліфікації", - сказав Азаров.

Прем’єр доручив профільним міністерствам разом з представниками профспілок бюджетної сфери створити робочу групу і протягом місяця підготувати пропозиції щодо відновлення міжтарифних співвідношень і визначити терміни їх запровадження – з урахуванням можливостей бюджету поточного року і в наступні роки.

У ході засідання, прем’єр-міністр також попередив місцеві адміністрації про те, що вони не мають права вимагати від учителів брати відпустки за власний рахунок.

Нагадаємо, міністерство освіти після акцій протесту вчителів офіційно визнало проблему вимушених відпусток працівників освітньої сфери та звернулося до місцевих адміністрацій з проханням недопущення подібних випадків.

Реакція Профспілки працівників освіти і науки України на запропоновані Кабінетом Міністрів заходи щодо врегулювання ситуації з соціально-економічним становищем працівників галузі освіти поки невідома.

Освіта.ua
23.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
просто завуч
Прочитала комментарии и ахнула-у нас оказывается рай земной.Зарплату выплачивают вовремя, в конце года -премия, до марта месяца выплачивали индексацию(после выступления учителей в Киеве прекратили).Замены уроков, которые я подаю по журналу замен, оплачиваются, правда,они дешевле, чем "обычный "урок.У нас сильный и дружный коллектив,который с пониманием относится ко всем проблемам, которые здесь перечислены. Учитель идет на замену-я ему ее записываю в журнал замены и подаю в бухгалтерию, которая оплачивает даже один замененный урок..Другое дело, что налоги " съедают" эти замены.Но человек получит больше отпускных.Согласна, что замена урока не всегда бывает качественной, но это лучше, чем когда дети вообще бездельничают.
дана
Милые мои коллеги. Жалко нас всех. Но самое страшное заключается именно в этих словах. Ведь когда человека жалеют. значит он опустился ниже некуда. Да и поделом нам.
123
Нам администрация говорит, чтобы мы расписывались карандашом, а потом по количеству часов-замен с барского плеча дают отгул! И отказаться от такой замены нельзя, так как страдать-то будут дети
1
У НАС ЗАМЕНУ ПЛАТЯТ. Вы замены В ЖУРНАЛ пишите? Или просто друг за друга ПО ЛИЧНОЙ ПРОСЬБЕ завуча читаете? Если всё ОФИЦИАЛЬНО то их ДОЛЖНЫ оплачивать по закону.(Правда закон у нас, как дышло...) Но - ДОЛЖНЫ.
учитель
C 1 января 2011 года в Мариуполе замена НЕ оплачивается!!! Как впрочем и весь 2009-2010 учебный год! Интересно, это законно или по желанию местных властей? Коллеги! А в Ваших городах оплачивается замена????
Вікторія
Для учитель: Запоріжжя. - НІ
Учитель
Для Вікторія: Фастів Київської області - теж не оплачують.
Ол
В Крыму - все до единой замены оплачиваются и всегда оплачивались.
Коментувати
Олена
"Хочу звернути увагу суспільства, що незважаючи на складну економічну ситуацію у країні, протягом 2010 року розмір посадових окладів працівників бюджетної сфери, зокрема працівників галузі освіти, переглядався п’ять разів", - констатував прем’єр. На 70 грн за весь год "пересмотрели". по 15 грн добавляли!
учитель
Это невозможно! Как это "меняет расписание"? Расписание утверждается в начале года! Это раз! А потом , учитель, который болел, должен отработать пропущенные уроки или КАК? Глупость получается
читатель
Для 1: У нас официальные замены оплачиваются на 50%
1
Для читатель: ДОЛЖНЫ НА 80%. Правда это невыгодно, и ЗА ликвидацию ЭТОЙ разницы следовало постоять на майдане. И за многое другое. За те же 70-80% пенсии от заработка.......
Коментувати
1   по поводу замен (должно было попасть на это место)
Умные, думающие завучи поступают ТАК: вместо коллеги учитель проводит СВОЙ урок и ЗАПИСЫВАЕТ его в журнал тем числом, которым проводил. ЗАВУЧ РЕГИСТРИРУЕТ ЭТОТ ФАКТ В СВОЁМ ЖУРНАЛЕ. Когда пришёл болевший..., под него меняют расписание, дабы можна было забрать урок назад. Таким образом ВСЕ спокойны. Завуч, поскольку его школьники НЕ ГУЛЯЮТ, учитель поскольку ОН ОТЧИТАЛ СВОИ ДЕНЬГИ, а не поработал за того дядю(ту тётю...). Ясное дело - завучу - РАБОТА, но на то ОН и организатор учебного процесса, после директора.
читатель
Для 1 по поводу замен (должно было попасть на это место): Тогда получается, что болевший проводит урок бесплатно?
саша
Для 1 по поводу замен А потом учитель, который болел, говорит, что он не должен ничего проводить. А КРУ очень хорошо наказывает деньгами тех , у кого лишние часы. проверено!!!
1
Для саша: Больничные ПОКА оплачивают. У нас. А все остальные проблемы -НЕТ.
Коментувати
Lana
Коротше кажучи, наша влада вважає нас за ЛОХІВ !!! А ми побастували і знову до роботи, бо думаємо перш за все про дітей та їх знання, а не про власний добробут. А як вам, шановні вчителі, той факт, що наші "ДОРОГІ" депутати безкоштовно отримують канцелярське приладдя, папір, ноутбуки... А бідний вчитель зі своїх копійок має ще й купувати усе це сам?
читатель
Для Lana: Почему-то приходит на мысль фраза из "Капитанской дочки": "Не приведи Бог видеть русский бунт — бессмысленный и беспощадный" Но видно ни правительство, ни депутаты не читают классиков и по своему скудоумию продолжают проверять народ на прочность.
Коментувати
актінілава
А про оплату заміни профспілки, що забули? Нам так гарно "партійці регіонів" обіцяли, виберіть нас, ми прийдемо до влади, все учителям заплатимо, обіцяємо!!! Ну, і що вибрали, заплатили за жовтень, листопад і грудень, і все! сказали більше грошей не має !!! Так і сидемо!!! А заміна за іншого, та й ще безкоштовна ,задовбує!!! Особливо зауча, який змушений, бо сам розірватися і бігти на заміну , або вмовляти вчителів піти безкоштовно!!! Коли це питання буде вирішено?! Бастували і так нічого не добилися до путя!!! Нікому бідні вчителі не потрібні в даній країні, що депутатам серце болить, що вчителі убогі, їхні діти, онуки здобувають освіту за кордоном, за долари!!! подивіться на демонстрантів -вчителів, в що вони одягнені: зв'язана шапочка, сірі пальта, балонові куртки!!! Оце так учителі України незалежної!!! Ось, як бастували...
Таня
Цікаво чи росповсюдиться ця надбавка на вчителів міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, чи про нас як завжди забудуть!!!
П.М.
Для Таня: Мені, вчителю МНВК, у минулому році доплату у 20% доплачували, а потім вирахували все, бо, виявляється на МНВК доплата не розповсюджується (ми, певно, якісь особливі вчителі, котрим гроші не треба). Тепер влада стверджує, що всім вчителям МОН доплата була встановлена минулого року і тепер буде наступний етап підвищення зарплати. Тут висновок - комбінати знову "кинуть"
Коментувати
Методисту Нине!!!
Наверное потому , что зарплата в 2 рази менша, МЕТОДИСТОВ с насиженных мест НЕ СДВИНЕШЬ!!! Доход зато "значно бильший"!!!
Людмила
Для Методисту Нине!!!: Гарантуємо працевлаштування на посаду методиста, бо маємо вакансії.Підете?
1
Для Людмила: Я пойду!!
яяя
Для Людмила: и я пошла б
Коментувати
Ніна
Чи розповсюдиться дана надбавка на методистів обласних інституів післядипломної освіти, методичних кабінетів районів та міст? У них зарплати у два рази менші, ніж у вчителів!!!
123
Для Ніна: Коэффициент полезного действия данных учреждений вообще равен нулю. Сократить, а сотрудников устроить на работы в школы. Таким образом и они получат надбавки и несколько деревьев в лесу за счет экономии бумаги будут спасены
1
Для 123: И МЫ ЗА ЭТО!!! Особенно о лесе стоит задуматься!
Коментувати
Елена
А сейчас начнется Летнее оздоровление. не переживайте отмоют денег,но достанут никому не нужными документами и нереальными цифрами на оздоровление.
Елена
А позашкілля - це взагалі не люди? Про нас взагалі не написали.
Руководитель кружка
Для W Внешкольные учреждения вообще на грани закрытия. Три раза за последний месяц требовали план развития внешкольников и в область и в Киев, а результат - будущая безработица многих педагогов внешкольный учреждений. Исполком решил за счет нас решить вопрос удержать школы на плаву....
VV
Таке враження що чиновники міністерства і КМУ знов забули, що в структурі освіти є позашкільні установи, які також займаються виховною роботою і мають право на 20 % надбавку. Керівник гуртків
Ольга
"Нагадаємо, міністерство освіти після акцій протесту вчителів офіційно визнало проблему вимушених відпусток працівників освітньої сфери та звернулося до місцевих адміністрацій з проханням недопущення подібних випадків." и тут же администрацию школы вынуждают отправлять учителей за свой счет "хотя бы на 2 дня" на каникулах. И аргумент железный - экономия фонда заработной платы. Это, кстати, Харьков. Сограждане, к власти пришли временщики. Даёшь экономию.
Наталя
Оце, що вийшли, потринділи - це те сами, що в учительській - побубніли і пішли працювати. А уряд ЗНАЄ, що наш народ буде працювати, навіть, якщо зарплату зовсім не платить. І нічого не змінилося і не зміниться. Все, що пообіцяли - директорам, завучам та бібліотекарям повернути 20%. Але в ЗМІ прозвучало як для всіх. Знову бабульки біля під'їздів розповідатимуть, що вчителі - мільйонери. Цього разу я навіть не образилася - тікати з цієї роботи треба. Бо технічка в супермаркеті зарплатню має більше, ніж я.
Віктор
Пан Азаров бідкається, що важко знайти кошти для вчителів на підвищення зарплати.А деж беруть кошти на утримання депутатського корпусу і міністерств.В них не така зарплата як вчителя-можна і врізати.