Міністр освіти нездатен вирішувати питання без конфліктів, - Азаров

Учорашнє пікетування Кабінету Міністрів вчителями з вимогами, які насправді Уряд розглянув і задовольнив вже три місяці тому – це констатація безвідповідальності профільного міністра і місцевих адміністрацій, які фінансують заклади освіти

Міністр освіти нездатен вирішувати питання без конфліктів, - Азаров

Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров у середу, 23 березня, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України.

"Чому ви чекали протестів людей найблагороднішої професії, до яких ми повинні ставитися з особливою повагою і увагою? Чому не вирішували питання спокійно, як годиться у звичайному режимі?", - запитав у міністра освіти Микола Азаров.

"Я вкрай незадоволений, Дмитре Володимировичу, тим, що ви виявилися нездатним вирішити це питання вчасно і без конфліктів. Ви навіть не вийшли до вчителів, не знайшли необхідних слів для своїх людей. Роблю вам суворе попередження", - зазначив Азаров.

"Отже, сьогодні Уряд розгляне рішення про встановлення з 1 вересня поточного року 20%-ої надбавки тим педагогічним працівникам, хто досі її не отримував. Це стосується психологів, вихователів тощо дошкільних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють в системі Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства культури, Міністерства соціальної політики", - повідомив Азаров.

"Загалом надбавку отримають біля 350 тис. працівників закладів освіти. На забезпечення цього рішення Уряд внесе до Верховної Ради України зміни до витратної частини бюджету на суму майже 370 млн. гривень", - підкреслив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, вчора, близько 10 тисяч представників освітянських профспілок з усіх куточків України, зібралися біля будівлі Кабінету Міністрів і вимагали від уряду виплачувати заробітню платню на рівні, передбаченому законодавством.

Освіта.ua
23.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ОГО)))
З 1 квітня підвищили зарплату учителям на 1, 9 %... Ось вам...
Елена
Для Мишка: Мне жаль Вас, что на вашем пути попадались такие методисты. Мне стыдно за моих коллег, которые занимают должность методиста и так как вы описываете относятся к учителям. И непристало учителю-интеллегенту с высшем образованием судить обо всех так некоректно, если вас обидел какой-то методист. Будьте выше таких высказываний, вы же учитель.
Татко
У нас на 5 шкіл один психолог, який без кінця збирає нікому не потрібні папери, замісь того, щоб надати реальну допомогу класному керівнику чи вчителю-предметнику, на яких в нього не вистачає часу. От йому і дадуть надбавку. Не вчителям, а психологу. Так за що ж боролись вчителі. Нічого вони не одержать. Профспілки куплені, знову перетворились на приводні паси партії. Освіту в Україні очолює її найлютіший ворог. Ми знаходимось у ... по саму шию.
Учитель
Для Татко: Ти просто КОЗЕЛ, якщо так вважаеш. Це тобі привіт від психолога.
123
Для Учитель: такими СЛОВАМИ может общаться только тот, кто сам ... таким является. Не пхайся своим носом !
Коментувати
Лариса
Агоов, люди, про яку таріфну сітку ви балакаєте? Ну збільшиться ваша платня на 500 гр колись...(якщо доживемо) І наша платня всеодно не буде дотягувати до допомоги безробітних країн третього світу. А які методи, прийоми отписки нам потрібно самим розібратися. Зверніть увагу: ми з різних регіонів, а проблеми у нас однакові і абсолюта "безправье" вчителя, бо ми ніхто...Через такі вимоги, які були...
Вікторія
Чому в Полтаві з березня 2011 відмінили поділ на2 групи з анг. мови в молодших класах? над дітьми та вчителями просто іздіваються.Що це за економія? Чи це знову винен Каб Міністрів,як нам пояснюють7 400 БАТЬКІВ СШ38 ПОЛТАВА
А.В.К.
Шановні! Що ви обговорюєте? 20% державної подачки для окремих освітян? Влада повинна розморозити тарифну сітку - і не буде питань про 20%. У мене інше питання: які профффесіонали складали так розумно бюджет, що навіть на зарплату чесно зароблену не вистачає. Хто буде за це відповідати? Ті, хто і завжди - директори навчальних закладів? Це ж вони економлять кошти, штовхаючи людей на мітингт, або витрачають багато, так що у бюджет не лізе. Таким чином, козли-відповідачі і за порушення громадського спокою, і за невиконання бездефіцитного бюджету знайдені, покращенняжиття вже сьогодні у звітах на папері відбулося, затягуйте паски і спіть спокійно.
Галя
Народ! Нас банально обдурили і використали в шоу "Профспіла працює"! Ми добились обіцянок про 20-% надбавку , яку більшість вчителів отримують.А де те, що найбільше хвилює- ТАРИФНА СІТКА, через яку в нас крадуть гроші. Особисто я була на мітингу не для того, щоб методисти та працівники інституту післядипломної підготовки отримали 20 % надбавку!!!! Чому з теми злетіли профспілки, що більше не має вимог!!! А де тема атестації вчителів, через яку в нас викачують гроші ( суми на сотні гривень), а де курси, а де оздоровлення та премії до Дня вчителя , гарантовані законом, ДЕ ВИМОГА ЗАРПЛАТИ СЕРЕДНЬОЇ ПО ПРОМИСЛОВОСТІ. Я особисто підписувалась під цими вимогами і брала участь у мітингу не для "фальшивої демонстрації".ТАКІ ПРОФСПІЛКИ мені не потрібні,якщо не буде реальних кроків , піду до незалежної профспілки!
читатель
Для Галя: У вас есть независимый профсоюз? Расскажите нам о нем. Может мы все с вами
Inna
Повністю підтримую! Мені аж дух забиває, коли далекі від школи люди мені кажуть:"О! Вам знову зарплату підвищили! Добилися!" І сміх, і гріх! я вже втомилася людям пояснювати, що підвищення тільки буде у вересні і то не для всіх вчителів, а для адміністрації, вихователів. соціологів та психологів. А що профспілки домоглися для нас, простих вчителів? Зрозуміло, що влада від мітингуючих почула тільки 1% вимог, які хотіла почути! БЕЗВИХІДЬ! Для Галя:
Мишка
Для Галя: Підтримую!!!
Коментувати
Наталя
З 1. 04 у нас скоротили всю варіативну частину, у людей до ставки не вистачало, добавляли факультативами. тепер їх забрали. Як жити?20 % з вереня це просто сміх, їсти хочеться сьогоді
ЛПТ
Чтобы выдавить у главарей государства достойную оплату труда, надо перед ними не звоночками и плакатиками махать, а огнемётами и автоматиками ... . А так, премьер наивным прикинулся - ой, это Димон виноват! Будто, именно Табачник на финансовом бюджетном мешке сидит ... . В очередной раз народу нагло дали понять, что всех нас держат за Буратин ... .
Леся
Для ЛПТ: Як правильно написано!
Inna
Для ЛПТ: Сто процентів! Якби весь народ так мислив і не боявся!
Коментувати
Елена
Вражають коментарі, але скажіть, шановні можновладці, як можна не розуміти, що методист - це педагогічний працівник, учитель в квадраті, вибачте колеги за таке порівняння. Методист вчить учителів, проводить науково-методичні семінари для керівників, вчить дітей і йому не доплачують 20%, бо так вирішено у яких-то постановах, якими нас закидує держава. Я працюю методистом в Академії неперервної освіти, методист вищої категорії і моя зарплата 1400 гривень, при тому, що проїзд на день складає 7 гривень, а в робочих днів на місяць 20-22, то скільки залишається на "прокормитися", на оплату комунальних послуг. Коли ж нарешті нас почнуть поважати.
Мишка
Для Елена: Идите работать в шклоу и там поучитесь у учителей давать уроки, а как проводить научно-методические семинары мы вас самих научим. Ваши семинары - профанация, вы парализовали учебный процесс своими бесконечными бумажками, отчетами и конкурсами. Ваши Академии оторваны от жизни, их предназначение - вышибание денег из учителей перед аттестацией. И с чего это методисты - учителя в квадрате? Как правило это деточки или родственники районных или городских чинуш: школы не видели, проблем не знают, их задача не слететь с теплого местечка. Вы много знаете учителей высшей категории, которые бы ДОРОСЛИ в коллективе до руководящей должности в районе и им бы ПРЕДЛОЖИЛИ эту ддолжность? Да нет таких - все чиновники, инспектора, методисты - блатные. Так что идите в школу!
читатель
Для Мишка: Вы абсолютно правы. Я так надеялась, что в связи с сокращением министерств сократят хотя бы 10% этих высококвалифицированных работников. Хоть на одну презентацию опыта, очередную папку или отчет станет легче - нет. Все смогли доказать свою нужность учебному процессу. Вместо это для экономии заработной платы попросили отказаться от факультативов и кружков, не забыв намекнуть на возможные проверки .
Олена
Для Елена: щось мало кого методисти вчать, більш інспектують та нерви мотають ці" учителі в квадраті"
Коментувати
вика
я работаю методистом. моя зарплата чистыми составляет 1400грн. вопрос к правительству. как можно содержать семью на 1400грн. и почему эти несчастные 20% не дали и методистам методкабинетов? если работа методистов не нужна - сократите методкабинеты, если нужны - дайте хоть какую-то зарплату , чтобы не умеретьс голоду!
Иван
Для вика: Поддерживаю идею сократить количество методистов. Может тогда учителям будет приходить меньше телефонограмм с требованием принять участие в конкурсах и требованием сдать очередной отчет. Слово "требование" подчеркнуть. А тому количеству методистов, которое останется повысить зарплату обязательно!!!
Галя
Для вика: Працюю вчителем 24 роки, користі від методистів не бачила і не бачу.Задовбали ви вже вчителів своїми конкурсами, змаганнями та звітами про добровільно-примусову участь.Ви працюєте по принципу,створити масу нікчемних паперів, щоб створити ілюзію вашої користі і допомоги вчителеві. Скоротити методистів і ніхто навіть не помітить їхньої відсутності!!!!!
Міла
Я чомусь думала, що тільки наш район "лихоманить" конкурсами малюнків, стінгазет, творів, мультимедійних проектів... І нікого не цікавить, що збірників екзаменаційних на школи ще не прислали. Головне, виходить, щоб "прийняв участь" і вийшов на область
Коментувати
1
Ребятки! Так о чём речь? О том, что станут платить 20% тем, кто НЕ ПОЛУЧАЛ ЕЩЁ! Дорогие мои, да вас кинули! Инфляция уже больше 20%.
Inna
Я 19 років працюю вчителем. І мені сормно сказати десь на людях, ким я працюю. Адже в нашому суспільстві учитель - означає жебрак. І навіть з таким стажем моя чиста зарплата - 1500 грн, бо немає годин, а для директора та завучів, крім їхніх ставок, є ще по 15 год.
!
Для Inna: Норма-9 годин.
1
Для !: Это если по совести. А по жизни - и 12, и 15... И проходит.
Коментувати
Лариса
Навіть не хочеться коментувати. У нас усі підвищення на 1%, на 2% планується до кінця навчального року. І потім це на усіх каналах, що вчителям підвищили в .... разів. А потім - грошей нема (скажуть тихенько). Але ж обіцяють , що це буде з наступного року.... І так нема кінця. Ми подохнимо на цій "панщині". Ви що цього не зрозуміли. Адже учителі такий народ - витримають...
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Аплодую стоячи Азарову. Це ж треба так викрутитися! "НАДБАВКУ ВСІМ! -голосно і пафосно вигукнув він. І тихесенько додав: ХТО РАНІШЕ НЕ ОТРИМУВАВ. А ВИ, ЩО ПРИЇХАЛИ СЮДИ ЗА ТРИДЕВ'ЯТЬ ЗЕМЕЛЬ ДУРНЯМИ, ДУРНЯМИ І ПОРОЗХОДЬТЕСЬ. ТА ЩЕ Й УБОГИМИ". Молодець! Людина-театр! От тільки передбачуваний, на жаль, театр. І чого добилися, пани хороші?
яяя
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: 100 баллов! Так и есть, Опять сделали из учителей ********!!!! Вернее сами учителя сделали. Нужно было читать под какими требованиями митинговали))))))))))))
Коментувати
вчитель
"Чому ви чекали протестів людей найблагороднішої професії, до яких ми повинні ставитися з особливою повагою і увагою?" Особлива повага - це ставка I тарифного розряду на рiвнi 613 грн.
Леся
Як це Азаров обурився на міністра? Обоє рябоє. Безсоромні можновладці, стали грабіжниками свого народу. Вертолітні майданчики вони будують...Корупція розгулялась, все дорожчає, а зарплати у людей міліють, ще й виганяють на півставки. Про що може думати нещасна людина? Здогадайтесь самі....
Oksana
Для Леся: Вбити їх всіх Хочеться!!!!
Коментувати
читач
Как там у Шекспира - "Много шума из ничего". Уровень инфляции к сентябрю вырастет в несколько раз больше, чем на 20%. Но зато всю весну и лето можно будет "вешать" лапшу о заботе правительства и министерства о благосостоянии учителей.
Олександр
Молодчина п. премєр!.Прочитав й отетерів: аж ...."з 1 вересня поточного року"...А до того часу нам що ...смоктати? Міністерські чинуші бабла накосять на відсотках зі збірників екзаменаційних, розвязків до них й шпаргалок..А на чому мають протягнути вихователі, психологи, соціальні працівники...Не з поточного року це треба зробити, не з поточного, а ще з першого вересня 2010 року!.Й так уже наекономили на них достатньо!.А , цікаво, чи народ знає, що уроки завучів й директора "дешевші", ніж вчительські на 20% ? Не цього мізеру треба було добиватись, а кардинального підвищення ставок. Це ж тільки задурювання самих себе!
Иван
Для Олександр: За уроки завучи и директора получают 20% надбавку. Она не распространяется на их директорские и заместительские ставки.
Карина
Для Иван: Получается, замдиректора и директор - это не люди... Им, наверное, 20% надбавки не нужны???????
Иван
Для Карина: Причем тут не люди. В предыдущем посте речь шла о том, что директорский час преподавательской работы дешевле. Я пояснил ситуацию. Просто внимательно читайте сообщения.
Коментувати