Більше 20 тисяч вчителів цього навчального року перебували у неоплачуваних відпустках

За даними обласних управлінь освіти, станом на 10 лютого 2011 року в неоплачувані відпустки без збереження заробітної плати за шість місяців навчального року було відправлено більше двадцяти тисяч освітян

Більше 20 тисяч вчителів цього навчального року перебували у неоплачуваних відпустках

Про це йдеться у відповідному листі Міністерства освіти і науки України. Лист відправлено на адреси обласних державних адміністрацій та має на меті додержання вимог законодавства у частині забезпечення соціального захисту вчителів.

У Міністерстві повідомляють, що до відомства надходять численні звернення педагогічних працівників щодо примусового відправлення їх у відпустки без збереження заробітної плати.

Такі дії керівників місцевих органів управління освітою, зазначають в МОН, грубо порушують трудові права педагогів та призводять до виникнення соціальної напруги як у педагогічних колективах, так і у суспільстві в цілому.

Міністерство висловлює занепокоєння з цього приводу і наголошує, що відповідно до статті 84 Кодексу законів про працю України та статті 26 Закону України "Про відпустки" роботодавець не має права відправляти співробітника в неоплачувану відпустку без його згоди.

У МОН нагадали місцевим органам управління освітою про те, що право скористатися відпусткою без збереження заробітної плати є правом виключно працівника, яким він може скористатися лише за власним бажанням.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник просить регіональних керівників додержуватися вимог законодавства у частині забезпечення соціального захисту вчителів, вжити заходів щодо недопущення порушення трудових прав педагогічних працівників та взяти зазначене питання на особистий контроль.

Освіта.ua
23.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
дана
наші " багаті освітяни" готові не тільки йти за власний кошт у відпустки. Вони настільки свідомі, що проводять заміну уроків безоплатно, бо так каже робити коханий директор. а йому в свою чергу-міськвно,як то є в м. Бердичів. А чи відповідає це нормам ЗАКОНУ.
читатель
Проблему признали существующей, но никто наказан не будет. А ведь єто конкретные руководители нарушали "статті 84 Кодексу законів про працю України та статті 26 Закону України "Про відпустки" . Может они как минимум не соответствуют занимаемой должности???
Юрий
Слава Богу, в столице более-менее ситуация. Но всё-равно плохо. Самыми номальными считаються гимназии харьковского массива. Например эта http://www.dialog.org.ua . Там не смотря на все трудности стараются держаться...
Тетяна
не повірите: у нас платять 20% надбавки, відрядження і заміни уроків. Ніяких примусових відпусток! Це місто Енергодар Запорізької області
Коментувати
наталія-училка
когда нас заставляли писать заявления на бесплатный отпуск. то никакого приказа по ГОРОО не было!!! А это значит, что мы добровольно захотели идти в отпуска! И тут наши руководители прикрыли свой зад!!!
1
Вырасли ребята "перестройки"! Вероятно ЭТИ детки бояться НЕ СТАНУТ! Есть надежда. А вот правительство - люди КОМПАРТИИ - ВСЕ!!!!!!!!! Каким бы г...м себя не мазали. КПСС ЗНАЕТ одно, ЭТИ детки - другое. Ну а пенсионеры - они боятся и нечего их за это винить. Сельские учительницы НЕ СТАНУТ выступать! У них НЕТ права даже на помощь по безработице. Пани Тимошенко постаралась угодить пану Азарову ( все ОНИ одним миром мазаны). Так что ОДНА НАДЕЖДА на молодых
Олександру
А Ви, шановний, добивалися б справедливості, якби до пенсії ще пахати й пахати, і бути "козлом отпущения" ой як не хочеться? Чи у Вас інакше?
Учитель
А если именно региональные руководители ПІД ОСОБИСТИЙ КОНТРОЛЬ взяли именно вопрос 100% написания заявлений за свой счет и обещали пофамильно прошерстить непокорных??
Олександр
Ви подивіться, як про нас дбає наше шановне міністерство! Й то-заднім числом, як завжди...Добродії, а хто ж у таку відпустку йде "недобровільно"? Усі ж писали заяви власними руками...Тільки-от з якої радості, ВИ про це навіть не заїкаєтеся... До того ж, якщо ВИ такі керівники освіти й поборці прав своїх бідних вчителів, чому б вам (ХОЧ РАЗ за всі роки!) не добитись від місцевих влад компенсації тим, кого "довели" до бажання взяти відпустку без збереження зарплати?..Зробіть це раз й ніхто більше цього ніколи не намагатиметься робити..До речі, це можна було б і узаконити через Верховну Раду!