![]() |
За даними обласних управлінь освіти, станом на 10 лютого 2011 року в неоплачувані відпустки без збереження заробітної плати за шість місяців навчального року було відправлено більше двадцяти тисяч освітян |
Більше 20 тисяч вчителів цього навчального року перебували у неоплачуваних відпустках
Про це йдеться у відповідному листі Міністерства освіти і науки України. Лист відправлено на адреси обласних державних адміністрацій та має на меті додержання вимог законодавства у частині забезпечення соціального захисту вчителів.
У Міністерстві повідомляють, що до відомства надходять численні звернення педагогічних працівників щодо примусового відправлення їх у відпустки без збереження заробітної плати.
Такі дії керівників місцевих органів управління освітою, зазначають в МОН, грубо порушують трудові права педагогів та призводять до виникнення соціальної напруги як у педагогічних колективах, так і у суспільстві в цілому.
Міністерство висловлює занепокоєння з цього приводу і наголошує, що відповідно до статті 84 Кодексу законів про працю України та статті 26 Закону України "Про відпустки" роботодавець не має права відправляти співробітника в неоплачувану відпустку без його згоди.
У МОН нагадали місцевим органам управління освітою про те, що право скористатися відпусткою без збереження заробітної плати є правом виключно працівника, яким він може скористатися лише за власним бажанням.
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник просить регіональних керівників додержуватися вимог законодавства у частині забезпечення соціального захисту вчителів, вжити заходів щодо недопущення порушення трудових прав педагогічних працівників та взяти зазначене питання на особистий контроль.
Освіта.ua
23.03.2011