Вчителі вимагали гідної заробітної плати (відео)

Близько 10 тисяч представників освітянських профспілок з усіх куточків України зібралися сьогодні біля будівлі Кабінету Міністрів і вимагали від уряду виплачувати заробітню платню на рівні, передбаченому законодавством

Вчителі вимагали гідної заробітної плати (відео)

Частина пікетувальників намагалася перекрити автомобільний рух вулицею Грушевського, однак працівники міліції та ДАІ відтіснили їх на тротуар, намагаючись звільнити проїжджу частину. Правоохоронці в мегафон закликали пікетувальників не піддаватись на провокації та не порушувати громадський порядок.

Протестувальники скандували "Ганьба!", тримали гасла: "Працівники освіти – проти неконституційних чиновників!", "Терпіння має межу", а також назви практично всіх областей України.

Організатором акції є профспілка працівників освіти і науки. Ініціатори протесту вважають, що складне соціально-економічне становище зумовлено недосконалими умовами оплати праці.

Згідно з інформацією учасників акцій протесту, розміщеною на сайті Федерації профспілок України минулого тижня, педагогічні працівники мають дві вимоги до Кабінету Міністрів та Верховної Ради.

Перша – забезпечити скорочення розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною зарплатою для визначення розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників за всіма її розрядами.

Друга вимога працівників сфери освіти – розширити виплату 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників. У зверненні наголошується, що уряд встановив 20-відсоткову надбавку лише деяким категоріям педагогічних працівників.

Як повідомлялось раніше, сьогодні, під час засідання Кабінету Міністрів прем’єр-міністр України Микола Азаров пообіцяв підвищити зарплати освітянам.

 

 

Радио свобода
22.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
не пенсіонер
Гидко і не приємно читати подібні коментарі.Навіть не всі хижаки пожирають собі подібних,Ех ВИ,вчителі! Чого навчилися у своїх вишах? Думайте як об;єднатися, щоб вівці були цілі та вовки ситі.
юлия
Я теж вважаю,що пенсіонерам в 55-78р.( в школі ) давно вже треба відпочивати вдома.Хтось пише,що мізерна пенсія!!!!А молодь зовсім без зарплат і пенсій живе,навіть мізера немає,бо місця зайняті.
Марина
Для юлия: згодна на 100%. Маю 10 років стажу, ІІ категорію, а заробітна платня 1000 гривеню (ставки не маю). А в мене двоє діточок. Як вижити?
Коментувати
Вікторія
Переступивши через моральні правила просто розв"язуються "СВОЇ ПРОБЛЕМИ" з позиції прояву явної зневаги навіть до емоційного комфорту. Забули чиновники про НОРМИ ПРАВА
Вчитель
На мою думку, враховуючи кількість педпрацівників, потрібно ходити не на цивілізовані мітинги, а 1 раз взяти в облогу Межігір'я, Верховну Зраду, перекрити Обухівську трасу, Конче Заспу. Днів 3-4 думаю вистачить, щоб нас почули + 1-3 дні щоб вирішили проблеми всього суспільства в царині освіти. Бо складається враження що ці мітинги потрібні для профбосів і їх кар'єри
лілія
Для Гість. Дійсно, окрім мізерної зар. плати нам ще треба годувати власних дітей. А щодо пенсіонерів, то насправді йдіть відпочивати. Чого можна навчити у 76 років. А у школі де я працюю більшість 55-77. Відпочивайте. Пора і вашим дітям вам допомогти. А наші ще маленькі.
natalibio
Для Гість! Мені дуже прикро, що таки амбіційний молодий Педагог, яким ви себе вважаєте, працює у школі. Коли Ви пропрацюєте 40 років у школі і отримаєте від держави жебрацьку пенсію, тоді подумаєте, яким було жити і, що спонукало, сьогоднішніх пенсіонерів триматися на роботі. Не від доброго життя вони ходять до школи. І хочу Вас розчарувати, що вчать вони дітей, якраз краще як ви.
Лєна
Аж плакати хочеться, до чого все котиться
Гість
Створюємо свій Рух Молодих Педагогів ! І триматися треба разом, відстоювати наші права ! А то влада й міністр освіти, справді може думає, що ми не хочемо бути вчителями, а це не правда, ми хочемо ! Просто вчителів пенсіонерів зараз набагато більше, а нас і невидно. На майдан, на страйк, пришли одні пенсіонери, а молодих у школах лишили, а хто і не схотів піти, так же. Досиділися до 80 років, досить їм вже ! Дійсно не вчать, а вже просто сидять у цих школах ! Тема питання залишається відкритою...
Ольга
Для Гість: f db ] а ви їдьте працювати в сільські школи,де немає кому працювати взагалі,то і працюють пенсіонери,яким честь і хвала,ї є багато чого чому нам молодим треба повчитися!
Oksana
Для Ольга: Я працюю в сільських школах,в одній 70 учнів, в іншій 28,в третій 5 - і я ззмушена на тиждень в тих троьх школах по кілька годинок збирати,щоб хоча б ставку назбирати,а пенсіонери ставки маєть і ще їм зависно,що я в трьох школах,бо ж я тисячі гребу!!!(а отримую 1050)Причому на доїзд витрачаю до 200грн в місяць!!! І ні в якому разі не поділяться год.
не пенсіонер
Для Oksana: Проблема не в пенсіонерах, а в тих жалюгідних пенсіях, які платить держава вчителям. На ці пенсії неможливо прожити от і тримаються ці люди роботи. Скажіть, хіба можна людині прожити на 750-800 грн в місяць? Коли б вчителі отримували достойні пенсії, думаєте вони трималися б цієї роботи? А ви політику держави щодо вчителів переводите у площину стосунків між молодими педагогами і пенсіонерами. А у 10-тиденних безкоштовних відпустках, у які нас відправили на канікулах, у закритті шкіл, у жалюгідній зарплаті вчителя теж пенсіонери винні? Чому, коли державі потрібно економити кошти, вона економить на вчителях, а не наприклад, депутатах?
Коментувати
Гість
А молодих педагогів сховали, залишили у школах ! =)) Після отримання диплому у молодого педагога заробітна плата складає 900гр , пенсії звісно не має, а їсти хочеться, у транспорті проїзд 2.50, у лікарні - плати, про море тільки й мрії, так і існуємо, не живемо, а існуємо !
Леся
Для Гість: ну 900 грн це далеко не у всіх молодих педагогів... я рік тому закінчила університет, пішла на декретне місце у віддалене село на 11 годин - заробітна плата 620 грн, при чому на проїзд щомісяця бл. 150 грн.... Кілька одногрупниць, яким вдалося влаштуватися у міські школи мають ще менше - 400-500 грн,
Коментувати
Тетяна
Ви знаєте,це лишній раз говорить,що влада на нас відкрито плює...Подивіться ці кадри і зробіть єдиний висновок -що вистарчить терпіти,треба братися до радикальніших дій...Треба об"єднуватися і вимагати своє!!!! За нас цього ніхто не зробить,а буде ще гірше,якщо ми зараз не відстоїмо свої права!!!!!
Наталя
Для Тетяна: Что примечательно, власть знает, что мы знаем, что она на нас плюет. И от этого она плюет еще больше :))))) (админ, сделай поддержку смайлов, а то эмоции, через край души льющиеся, показать депутатам хочеться :) )
Коментувати