Зарплати освітян не задовольняють навіть нагальних фізичних потреб, - профспілка

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України заявляє про критичну ситуацію, що зумовлена недостатнім рівнем фінансування навчальних закладів та установ освіти

Зарплати освітян не задовольняють навіть нагальних фізичних потреб, - профспілка

У Профспілці наголошують на необхідності вирішення найбільш проблемних питань у галузі освіти, про це йдеться у повідомленні організації.

За інформацією з місць обсяги видатків лише частково покривають нагальні потреби навчальних закладів. Так, наприклад, у Донецькій області забезпеченість видатками складає 80 відсотків; у Чернігівській області заплановані видатки дозволяють здійснювати виплату заробітної плати працівникам тільки впродовж 10 місяців поточного року, повідомляють у профспілці.

Через брак коштів у всіх регіонах України під загрозою виплата винагороди педагогічним працівникам за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків та допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток, гарантованих ст.57 закону "Про освіту". Також, заплановані видатки не забезпечують надання педагогічним працівникам гарантій під час проходження курсів підвищення кваліфікації.

У профспілках зазначають, що відсутність необхідних асигнувань вже сьогодні спричинила масові порушення трудового законодавства.

Це, зокрема, примусове надання відпусток без збереження заробітної плати, порушення режиму роботи навчальних закладів, безпідставне зменшення передбачених законодавством доплат, надбавок, підвищень тощо. В окремих територіях намітилася тенденція до порушення строків виплати заробітної плати.

Підвищення заробітної плати працівників, що відбулося в поточному році, призвело до збільшення розриву між величиною посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою, констатують у профспілках.

Нинішні заробітки педагогів, як і освітян в цілому, на тлі зростання цін на товари та тарифів на послуги не в змозі задовольнити навіть нагальні фізичні потреби, наголошують у ЦК Профспілки працівників освіти і науки.

Освітяни занепокоєні знехтуваними владою домовленостями, досягнутими в ході переговорів з представниками Профспілки наприкінці минулого року щодо упорядкування оплати праці на основі ЄТС та поширення 20-відсоткових надбавок за престижність праці на всі категорії педагогічних працівників.

У зв’язку із зазначеним ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає за необхідне вжиття відповідних заходів, спрямованих на збільшення обсягів видатків на фінансування галузі під час перегляду Державного бюджету України на 2011 рік за підсумками першого кварталу.

Як відомо, на початку року, між Міністерством освіти і науки та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки підписано Галузеву угоду на 2011-2015 роки.

Після підписання документа у міністерстві освіти запевнили, що в рамках угоди відомство має наміри відстоювати ухвалення рішення стосовно встановлення 20% надбавки за престижність праці для всіх педагогічних працівників та інших можливостей матеріального заохочення педагогів.

За підрахунками Міністерства фінансів України поширення виплати 20% надбавки на всі категорії педагогічних працівників призведе до необхідності вишукування додатково 2 млрд гривень.

Освіта.ua
19.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Правильно,тільки в єдності сила.....Ми всюди в однаковому становищі...нам не виплачують те,що наше...у нас найнижча зарплата...і це по всій країні...Тому про поділ на Схід і Захід дуже недоречно говорити сьогодні....Давайте об"єднуватися і разом відстоювати свої права!!!!!
Лариса
Яка різниця, хто голосував, а хто не голосував уже зараз. Головне, щоб ми один одного підтримали. Не важливо, де ми. Я на Донеччині, ви у Львові, на Київщині. Нам потрібно підтримати тих, хто зараз відстоює наші інтереси.
Oksana
Для Лариса: Зараз головне щоб нашу Україна і ураїнці об'єдналися,адже вони довго намагались розділити нас на Схід і Захід,але тепер вже кожен попробував 'свого кандидата'!!! І тепер ми маємо стати єдиним народом проти тих гнобителів,тільки разом ми зможемо домогтись чогось!!!!!!!!
Коментувати
Леся
А ми на Львівщині їздили сьогодні на мітинг-протест. Дуже правильно люди говорили. Може, мало що дасть це все. Але треба говорити, мовчати не можна. Бо можновладці зовсім розперезалися. Не мовчіть, люди!
вчителька
В Київській області теж заставляють написати на власний рахунок. А якщо колектив не погоджується - то тиснуть на директорів і лякають їх позбавити роботи. І все роблять тихо, "без жодної вказівки зверху".
добросовісна вчителька
шановні колеги! Хочу захистити профспілку. У нас в Дніпродзержинську МК профспілки працює дуже гарно. ми не знаємо, що таке відпустка за власний рахунок, нам оплачують у повному обсязі роботу в період карантину, вчасно виплачують зарплату. Так що обирайте гідних ватажків, а не штрейкбрехерів. Не можна всього боятися. Треба підніматися за свої права, а не дозволяти вважати себе бидлом.
САША
Вот как раз и факт состоит в том, что за эту партию не голосовали. А довели нам, действительно, до такого, что мы и хоть какой-то надбавки становимся рады. А вот насчет "действительно заниматься педагогикой", то именно этим мы и занимаемся. И заете, Лариса, если бы мы действительно не любили детей и свою профессию,то не такие бы слова боли (душевной) писали сейчас. А вот так как "открыть рот и сказать хоть слово" в школе не дают, то излагаем свои мысли хоть сюда. Вы же сделали то же самое...
Наталя
Для САША: Вот аномалия: никто не голосовал - а ПР у власти.
Tatjana
Для Наталя: Это не аномалия. Голосовали ТЕ, кому ДЕНЬГИ НЕБОЛЬШИЕ платили( гривен по 10 тысяч, а некоторым по 2 хотя ОЖИДАЛИ оне большего),+те, кого ЭТИ убедили (различным способом, и 2 сотни за "разрешение" написать то, что помогло ПР выйти во власть тут тоже роль сыграли). Вот так всё и вышло.
НАТАЛЯ
Для Tatjana: Напрашивается вывод: большей половине населения платили - они молчали и голосовали, а теперь платить перестали - занервничали и начали лозунгами разбрасываться!!!. ЗА ДЕРЖАВУ ОБИДНО
Коментувати
Лариса
Дорогие коллеги! О чем вы сейчас сетуете? Что вас не устраивает та партия, за которую вы голосовали, вы что не видели чьи интересы они представляют? Вы говорите о рабах, крепостных... Вы же само себя сделали такими. Вы повышения хотите до 20%( чтоб не умереть), а кто из вас требует достойной зарплаты, чтобы действительно заниматься только педагогикой.
учитель
Для Лариса: Я не голосовала за эту партию. Но и все остальные по-моему представляют те же интересы
Oksana
Для учитель: а хіба ви не знаєте як у нас голосують!!!По організаціях залякали і вказали за кого,а багатьом по 50грн,і вони за будь-кого проголосують. Так ці низькі зарплати для того і треба,щоб потім було кому заплатити. Я теж не обирала тієї влади,хай як було погано за попередньої влади,але вже не настільки!!!!!!!!!!!!!!
Oksana
Зараз головне щоб нашу Україна і ураїнці об'єдналися,адже вони довго намагались розділити нас на Схід і Захід,але тепер вже кожен попробував 'свого кандидата'!!! І тепер ми маємо стати єдиним народом проти тих гнобителів,тільки разом ми зможемо домогтись чогось!!!!!!!!
Коментувати
САША
Вы правы. Таяночка :-)
ТаянаЛеонтиевна
Просто наши профсоюзы- это уже не защита. Они боятся рот открыть. Мы вот уже в школе около 2 лет отказались от профсоюза. многое не потеряли, если только не увеличили (хоть и копеячные 27 - 35 грн. в месяц) доходы в зарплату. За два года набежало нормально. А пютевки детям и нам дает соцстрах. Зачем нам такие профсоюзы, которые НИЧЕГО НЕ ДЕЛАЮТ. А вот насчет "регионов" Вы правы... "За что боролись...". За свой счет отправляют и у нас. Поверками грозят, но на работу ходим. А как детей кормить, за услуги платить? "подарить" неделю- для некоторых и это много. Но ничего... Весна еще как весна, а вот что ОНИ летом нам "запоют"... Вот там уж и "за свой счет" навернята "вдрючат" всем...Не жизнь, а "сказка"-существование.
Учитель
А у нас в Лисичанске мэр ОБЯЗАЛ(естественно по собственному желанию) всех учителей взять до лета 5 дней БЕСПЛАТНОГО отпуска!!! Профсоюз-засунул язык в ж.. За что боролись-на то и напоролись. Партия регионов, блин...
НАТАЛЯ
Для Учитель: Увага! Оголошується всеукраїнська акція "Допоможи депутату стати мільярдером" Хто з нами ?? ;)
Я
Для НАТАЛЯ: Первобытный строй - Никого невозможно заставить быть рабом. Рабовладельческий строй - рабы есть, но их надо кормить, поить и заставлять работать. Крепостное право - рабы кормят-поят себя сами, но все-таки их надо заставлять работать. Дикий капитализм - рабы сами приходят в рабство, сами себя кормят и поят, и сами себя заставляют работать. "Свободный мир" - рабы сами приходят в рабство, сами себя кормят и поят, и сами себя заставляют работать. Более того, они считают себя свободными и им это нравится.
Коментувати
99
А я внаглую попробую попасть!
99
Точно скажу, что НАШ, местный профсоюз ДАЖЕ НЕ ЗАИКНЁТСЯ, поскольку УЖЕ не заикнулся. Понедельник - вторник ВСЕ В ПРИКАЗНОМ ПОРЯДКЕ, С ПРОВЕРКОЙ ПРИСУТСТВИЯ, должны быть на работе! Уже! и НИКТО даже не вякнет!!! А у вас всех как?
Учитель
Для 99: А нас всех хотят за свой счет отправить. Мы сами хотим быть на работе и пусть проверяют. Только придавили нас - и в понедельник будем решать - может за свой счет пойдем -меньше потеряем, чем проверки постоянные...
Наталя
Для Учитель: Это мне нравится: у нас такая специфика работы, что во время проверки можно что угодно - пригрозить, догану вынести, а то и уволить. А еще ситуация с закрытием школ... Поэтому и молчат все, аки БОЯТСЯ. А власть этим и пользуется!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Наталя
А ви уявіть Вашу зарплату, коли ставка зросте з 18 до 24 годин
Коментувати