Профспілка просить МОН зупинити дію нового Положення про атестацію педагогічних працівників

Спільний представницький орган профспілок звернувся до міністра освіти з проханням про зупинення дії наказу, що регулює атестацію педагогічних працівників

Профспілка просить МОН зупинити дію нового Положення про атестацію педагогічних працівників

У відповідному листі, що адресований міністру освіти і науки Д.Табачнику, зазначено що наказ міністерства, яким затверджено Типове положення про атестацію педагогічних працівників не був погоджений Спільним представницьким органом всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань.

У профспілках підкреслюють, що непогодження зазначеного наказу є порушенням домовленостей за Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки.

Неможливість погодження документа, у профспілках пояснюють тим, що умови та основні критерії присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам повинні базуватися на кваліфікаційних характеристиках, обов'язковість яких передбачена чинним законодавством, зокрема ст.96 КЗпП України, ст.6 Закону України "Про оплату праці", ст.45 Закону України "Про професійно-технічну освіту".

У зв’язку з ситуацією що склалася, профспілки пропонують зупинити дію наказу Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930 "Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників" та внести необхідні зміни з урахуванням пропозицій та зауважень Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок та профспілкових об’єднань.

Водночас, 17 березня в Міністерстві освіти і науки відбувся круглий стіл, що був присвячений питанням організованого проведення атестації педагогічних працівників у 2010/11 навчальному році. Захід пройшов під головуванням заступника міністра Б.Жебровського за участю представників регіональних управлінь освіти і науки.

За повідомленням МОН, у ході зустрічі порушувалися питання про порядок створення атестаційних комісій та їх повноваження, строки проведення атестації, умови збереження кваліфікаційних категорій та педагогічних звань при переході педагогічних працівників на роботу з одних навчальних закладів до інших, порядок оскарження рішень атестаційних комісій.

Учасники круглого столу наголосили, що нові норми Положення про атестацію педагогічних працівників мають на меті мотивувати освітян до безперервного підвищення своєї кваліфікації, що сприятиме вдосконаленню якості освіти та підвищенню статусу педагога, йдеться в повідомленні міністерства.

Як повідомлялося раніше, наприкінці минулого року набув чинності наказ МОН, яким затверджено нове Положення про атестацію педагогічних працівників.

Згадане положення визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та передбачає систему заходів, спрямовану на оцінювання педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Додатково див.:

Освіта.ua
18.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталья
Перед тем,как проводить атестацию,нужно провести "ЭКЗАМЕН НА ВЛАДЕНИЕ И ПОНИМАНИЕ"новых пунктов положения методистами районов, а то можно без категорий вообще остаться ,это с двумя педобразованиями и 9-ти летним стажем. И вообще,по новому положению все ринулись проходить курсы,это хорошо,не спорю,но количество желающих явно привышает возможности отделов образования,и учитель опять "у разбитого корыта".
Лікар
Чому законом заборонено страйкувати лікарям? Вони що не люди?
Фед
Наказ МОН №297 від 17.05 2005 Про подолання проявів бюрократизму в освіті п. 1.5 вказує:"Заборонити вимагання від пед.працівників під час проходження ними атестації узагальнені матеріали їх пед. досвіду, інші матеріалли, не передбачені Положенням про атестацію»вісутнє "узагальнення і в п.3.11 де йдеться за яких умов пед.працівник визнається таким, що відповідає посаді.Чи контролюють це про спілки?
Гість
З атестацією в даний час повний безлад, вже дійшли до того, що людина і не має стажу та кваліфікованої профільної освіти, зате є тісні, а точніше рідні звязки, завдяки яким за пару років можливо отримати першу категорію. В інститутах такий же бардак, одна знайома пропрацювала викладачем 4 роки, вже має ступінь доцента, де ж ця правда - одна корупція. Зараз не талан і не розум, а гроші відкривають усі двері, ось вам і відповідь !
Александер
Аттестация в нынешнем виде - это полная ерунда. Сплошная профанация. Уже давно назрела необходимость ее изменения. Например, если учитель захотел повысить свою категорию, пусть проходит месячные курсы по предмету и после них сдает квалификационный экзамен специальной предметной комиссии. А то, например, меня специалиста по физике оценивают учителя истории, географии, музыки. Просто смешно. Как я могу оценить их если я не владею методикой преподавания их предметов. А еще в положениях необходимо точно (а не размыто) указать требования к категориям по пунктам, а еще к оформлению аттестационных материалов. А то каждый отдел образования трактует все на свое усмотрение. Считаю пора не корректировать, а координально менять ПОЛОЖЕНИЕ ПО АТТЕСТАЦИИ. Украина. Донецк.
серж
підтримую кожний коментар
Олександр
Згадайте, що колись атестація була запроваджена рядянським керівництвом. З тих пір вона використовуєтьсявиключно як засіб для того, щоб задурити вчителя низькою зарплатою. Мовляв, дивись, у тебе ж є перспективи росту! Тягнись, рви жили й рівень твоєї зарплати зросте...на ціну пачки прального порошка..А теперішні новатори взагалі з глузду зїхали: вчиетль повинен перед атестацією пройти курси з кожного предмета, який читає! То це виходить, що тому задроченому життям й болотом сільському вчителеві, який МУСИТЬ читати по 4-5 предметів, треба буде щорічно на курси їздити!? Грошей на підвищення зарплати немає, а на відрядження -є?Чи це робиться для того, щоб в того, хто не встигне з тими курсами, зарплату ввірвати? А якщо людина відмовиться читати ті нещасні 3-4 годинні курси?
бадайвас
Профспілки - маріонетки в руках керівництва. Час коли "Пиво - членам прфсоюза!" - минув. Не годуйте трутнів, виходьте з цього збіговиська. Атестація - механізм, щоб позбутися незгодних. А судді хто. Хто буде атестувати цих беграмотних й зухвалих атестувальників????
Вчитель
Профспілкове керівництво уміє їздити за наші внески на курорти, а на нас начхати. Ніякої допомоги та захисту від профспілки не видно і не чути.
Людмила
Ну я не знаю, как у других, но я уже вот четвертый год в школе работаю, да, тяжело, ну а легкого сейчас нету нигде. Уже вот третий раз (третий год подряд, летом) буду ехать на море через профсоюз. Плачу 420 гривен за 6 дней, это половина суммы, вторую половину платит профком. Организовываются разные мероприятия, на которых награждают лучших учителей из лучших, которые добились хоть чего-то, каких-либо результатов, даже на районном уровне. Дарят подарки администрация, районный совет и профком. Приятно!!! Где только можно нам достают билеты в драмтеатр, на другие мероприятия. Поэтому, говорить что-либо о НАШЕМ профсоюзе я не могу, работают. И на этом спасибо!!! Может и ездят они на курорты, но мы ведь тоже едем.... Другой вопрос, что не все школы хотят ехать.... Ну это их проблемы. МЫ ездим!
Коментувати
Borman
Атавізм самі профспілки, пережитки радянських часів. Вони крепко зрослися з керівними органами та захищають лише їх інтереси, а вчитель для них просто ДОНОР.
BUSTA
Очухались))))))))) Наші профспілки самі профспілнуті))))))Люди вже голову зламали з їхніми інноваціями))))Атестацію відмінити як атавізм радянської освіти.
С
Аттестация закончилась, а наши профсоюзы выступили с требованием отменить новое Положение об аттестации. Где они были раньше!