Вчителі Львівщини готуються до протестів

Першу акцію протесту освітян заплановано на 21 березня. Вчителі Львова готові вийти на вулицю, аби держава та місцева влада виправили ситуацію з суттєвим недофінансуванням галузі

Вчителі Львівщини готуються до протестів

Педагоги обурені, цьогоріч з державного бюджету недофінансовано освітню галузь Львова майже на 50 мільйонів гривень. Як наслідок, вчителів чекає серйозна економія: невиплати заробітної плати, відпустки за свій рахунок, неоплачувана заміна уроків.

Про премії чи надбавки можна забути, і це при тому, що середня зарплата вчителя становить трохи більше 1200 гривень, пояснює ситуацію начальник управління освіти Залізничної районної адміністрації Львова Роман Вороняк.

"Це вперше за всі роки такий бюджет. Уявіть собі, у мене є діти, які перемогли в міжнародних олімпіадах, а вчителям, які їх готують я навіть не можу дати премію у 100 гривень", - каже Вороняк.

     

Зараз заміну уроків адміністрації шкіл оплачують з бюджетів інших місяців, зауважує чиновник, але вже у вересні вчителям не буде з чого брати на зарплати.

"Це при тому, що керівництво держави купує гелікоптери і дорогі авто, вкладає мільярди у підготовку до "Євро 2012", – йдеться у заяві львівських освітян.

"Ситуація однаково складна у всіх населених пунктах країни, під загрозою зменшення виплат вчителям у всіх містах, адже освіту на цей рік недофінансовано на 3 мільярди гривень. При цьому видатки на силові структури – збільшено", – заявив заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

Зважаючи на суттєве державне недофінансування, міська рада вже виділила освітянам додатково 9 мільйонів гривень. Мер Львова звернувся до президента та уряду з проханням врегулювати ситуацію в освіті, задля належного забезпечення навчального процесу.

У профспілці працівників освіти і науки Львівщини повідомили, що вчителі відстоюватимуть свої права вуличними протестами. Аналогічні акції на 21 березня заплановані і в інших містах країни.

Німецька хвиля
16.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Каріна
Да, наший уряд знає як полатати "дірки" в бюджеті. Зарплати вчителям не піднімати, натомість у них можна ще й відібрати частину зарплати через придбання завдань для ДПА та обовязкових контрольних робіт.
Тетяна
Шановні працівники освіти! Закликаємо Вас взяти участь в Освітянському віче в рамках Всеукраїнської акції протесту та відстояти свої законні права на гідну оплату праці.участь в цьому... Наша мета: привернути увагу органів влади і місцевого самоврядування до проблем у галузі освіти та, в першу чергу, її неповного фінансування, низького рівня заробітної плати працівників галузі, недопущення неоправданої оптимізації установ освіти і незадовільної соціальної захищеності працівників освіти. Не будьте байдужими до проблем освітянської галузі! В єдності наша сила! Тільки спільно захистимо наші права!
03
Для Тетяна: Подробнее, пожалуйста!!! Где, когда, С КЕМ???
Коментувати
VV
Вимагати, вимога ти і ще раз вимога ти! Від влади своє за Законом. Якщо і далі будемо мовчати то так і будемо жити.
Тетяна
Беріть приклад з освітян Львівщини,нехай це хвилює не тільки нас,це повинно хвилювати всіх вчителів!ми всі в однакових умовах!!!! Для VV:
ларіса
Для VV: Я також з Дніпропетровської області...Можу тільки підтвердити слова своєї колеги....А ще я працюю в невеличкому селі...сидимо, як на пороховій бочці: закриють школу чи не закриють...Куди потім йти працювати? От і мовчимо....І врахуйте, що у нас трішки інша ситуація...У нас село на виборах на 70% підтримало нинішню владу...
Коментувати
Наталя
Так це ж не тільки у Львові. Я так розумію СТРАЙК відбудеться у всіх великих містах
03
Згадайте голосування РЕКТОРІВ і ВСЕ стане на свої місця. А вчителям Львівщини бажаю наснаги, ПІДТРИМКИ родинного ТИЛУ, терпіння і ПЕРЕМОГИ!
Учитель
Молодцы. Под лежачий камень вода не течет. Себя любимых небось никто из чиновников за свой счет не отправляет. А еще этот год Годом образования объявили....
НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ
Нічого у вас не вийде. Страйкуйте чи ні. Я вчителька з Дн-ської області. Замін у нас уже даааавно не платять ( і не рік, і не два), у відрядження їдемо за власний кошт (нам це не повертається й потім). Навіть на обласні та регіональні олімпіади ми веземо учнів за свій кошт або за рахунок того, що зберуть діти з усієї школи (якщо вони бажають підтримати своїх успішних одношкільників). І давно звикли. А пікнеш - звільнення. Зичу вам успіху, хоча в нього і не вірю.
Зоряна
Для НЕРОЗУМНИЙ ЧИТАЧ: Якщо боятися та нічого не робити, то точно не вийде. Якщо не піщати, боючися звільнень та мовчати - це затверджувати та погоджуватися. Всіх не звільнять. Та й не ті часи, щоб мовчати. Треба кричати
Коментувати