Освітянська профспілка закликає донецьких батьків до подальшої непокори

Донецька профспілка працівників освіти розпочинає всеукраїнські протести проти закриття українських шкіл

Освітянська профспілка закликає донецьких батьків до подальшої непокори

Про це у четвер на черговій зустрічі з батьками школи 111 з українською мовою навчання повідомила голова Петровського відділку профспілки Наталія Чащина.

З цієї школи почались масштабні протести батьків, що погрожували самоспаленням. Після цього їхніх дітей без батьківської згоди допитувала міліція. Тепер до протестувальників долучились і вчителі, адже влада досі не відмовилась від наміру закрити українські школи.

Після тримісячних протестів проти закриття україномовної школи №111, а також інших шкіл у Донецьку, позицію батьків офіційно підтримали і вчителі. 21-22 березня вони планують масштабні акції протесту в різних регіонах України.

     

"Ми всією профспілкою вийдемо, щоб Верховна Рада переглянула Закон про бюджет 2011 року з метою збільшення асигнувань на освіту. Для того, щоб не закривались школи ні у Львівській області, ні у Черкаській, ні в Запорізькій, де закривається також 25 шкіл", – повідомила голова Петровського районного відділку профспілки, вчителька Наталія Чащина.

За її словами, жодні збори працівників освіти від початку року не обходились без обговорення теми оптимізації навчальних закладів. А про те, що в 2011 році будуть масштабні скорочення бюджету, освітянам було відомо ще восени. На думку Наталії Чащиної, єдиний шлях зберегти школи – це домогтись збільшення фінансування на всеукраїнському рівні.

Попри протести батьків і обіцянки народних депутатів підтримати школи, позиція донецьких чиновників досі не пом’якшилась. За словами начальника Петровського відділку освіти Лариси Фофанової, доля шкіл залежатиме не від волі батьків, а від наявності фінансування.

"Якщо фінансування не буде і все буде так само, то все одно буде питання про закриття школи. Тобто, є два варіанти. І це стосується не тільки школи №111, це стосується усіх шкіл. По-іншому не буде", – заявила батькам Фофанова.

Радио свобода
14.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів