Міносвіти планує повне медичне обстеження всіх школярів

Міністерство освіти та науки, молоді і спорту спільно з Міністерством охорони здоров’я розроблять спільний наказ щодо проведення повного медичного обстеження всіх школярів

Міносвіти планує повне медичне обстеження всіх школярів

Про це 24 лютого заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, коментуючи смерть школярки у Полтаві, яка сталася днями.

"Обов’язково будемо повертатися уже в цьому році до повного обстеження всіх дітей шкільного віку… Буде спільний наказ Міністерства освіти і Міністерства охорони здоров’я", - сказав він, зауваживши, що для учнів молодших класів вже запроваджено таке обстеження.

При цьому Дмитро Табачник зазначив, що школи стикаються з неповною свідомістю батьків у цьому питанні.

У той же час міністр зауважив, що найближчим часом буде обов’язково започатковано обстеження школярів перед початком занять.

Коментуючи безпосередньо смерть дитини, Д. Табачник сказав: "Цей випадок не показовий, тому що батьки, лікарі знали ступінь тяжкості хвороби. Це не було пов’язано із заняттями – заняття ще не почалися. Вона прийшла в школу і їй стало зле".

Водночас, він висловив переконання, що відповідальність за здоров`я дітей "треба покласти безпосередньо на директорів шкіл".

УНІАН
24.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Оце читаю і посмішка мимоволі з'являється... Працюю в школі. Сьогодні у нас був медогляд... Приїхало 3 лікарі. За 10 хвилин перевірили 6 дітей, за 1,5 години - всіх дітей. Всі хвороби одразу виявили - і щитовидку збільшену (в сина виявили, а повіз у Боярку, то спитали мене, хто це такий розумний діагноз ставив), і шлунково-кишкові, і з зором... Але саме цікаве те, як закінчилося все! Наша сільська медсестра прибігла з великою торбою і... Ох і наглюгались!!! І медогляд провели і час з користю використали, ще і поспівать встигли...
Tatjana
Для Учитель:[НАША СИСТЕМА "образования" учить ВРАТЬ И ВЫКРУЧИВАТЬСЯ!!!!!!!
Коментувати
Директор
За что только директор не отвечает в школе?!!! Ученика заметили в ночном клубе - плохо проводится воспитательная работа, родители не отпустили свое чадо в школу из-за морозов - не ведете работу с родителями, родители пожаловались на холод в школе - не умеете топить плохим углем да еще малым количеством (НАДО ЭКОНОМИТЬ!), не хотите найти деньги на покупку книг, которые силой навязывают наши деятели из ИППО - тогда платите свои, отказываемся написать добровольно заявление на удержание из зарплаты деньги, которые бухгалтер год назад неправильно начислил - скандал и крик начальника образования, не хотите участвовать в конкурсах, которые уже сплошь стали коммерческими - плохо поставлена работа в школе и так можно перечислять до бесконечности. Бред, а не образовательная система, в которой правит бал городской или...
Александр
Я ученик 9 класса ,и мне не понятна система,летом заставляли проходить медицинское обследования , а сейчас каждый день будут осматривать перед уроками или как ? Из-за единичного случая нам еще раз проходить полное медицинское обследование,кстати при чем здесь директора , ну маразм просто!!!!!
03
Ребята, не напрягайтесь! Табачник и К* просто снимают с себя ответственность за последствия. Отвечать станет тот, кто подписался под словом "здоров". И всё. Если ребёнок болен, то взятки и так гладки.
Olenka
Я не згодна, що директори шкіл повинні відповідати за здоров'я дітей. Та й класні керівники тут зовсім не причому.... Чому директори, а не батьки і лікарі, які обстежують дітей? Давайте почнемо з того, що не всі батьки відповідально відносяться до обстеження своєї дитини. І половина з них пройшла медогляд дитини, навіть не приводячи дитину в лікарню.... або взагалі в телефоному режимі. Так причому тут вчителі?!
Діна
Я згодна,що на директора...Тільки ж вони перекладуть цю відповідальність на класних керівників...Чого тільки не повинен робити класрук-тільки що не спить з учнями і не цілує їх на ніч...Чому директор не несе відповідальності,що під час епідемії грипу занижувала цифру хворих учнів???Чому,коли в класах 8-11 градусів холодриги уроки не скорочені ані на 5 хвилин,а винними залишились класні керівники,що не вставили замість трухлявих вікон пластикові,а батьки не принесли в клас обігрівачі?..Ну,скажіть,чи потрібне вам класне керівництво за 250 гривень,де ти завжди у всьому винний??І директор, і заступник кричить,що вам ТАКІ гроші платять,а ви....
гість
Для Діна: Шановна п.Діано! Директор заложник сучасної системи. Не його вина, що не виділяється достатня кількість коштів на опалення. Ще й треба зекономити, щоб людям зарплату заплатити. Хто не був у цій шкірі - не знає, що це. А звинувачують у всіх гріхах тільки його. Я співчуваю директорам.
Сільський директор
Для гість: Дякую за розуміння
Коментувати
К-124
Во, народ у нас наивный :) Кто-то верит, что наше высшее начальство и вправду заботится о народных интересах? Не смешите меня. Для них главное - сохранить себя в вожделенном кресле, то есть избежать разных непредвиденных обстоятельств, оградить себя от ответственности. Старый добрый принцип из голливудских фильмов: чем больше бумаги, тем чище задница. А отвечать будут - кто? Правильно, директора, их ведь так легко построить. Даром, что ли, у нас так тщательно выстраивалась властная вертикаль? Ну а директора, угадайте-ка, кого будут строить? Кого будут деньгами за классное руководство попрекать? Кто у нас в школах стрелочником работает? )))
Tatjana
Мысль РАЕЛЬНАЯ. В нашей школе классный руководитель написала заявление - отказ от классного руководства по причине не справления с классом. Детки неадекватные в жизни.(Хотя, думаю, напротив, очень адекватно ПРИСПОСОБЛЕННЫЕ к реальным условиям ВЫЖИВАНИЯ. "Не хочу я получать эти кпейки, а нести ответственность в случае непредвиденных обстоятельств"-нормальная реакция порядочного человека. Для К-124:
Коментувати
111
Почему на директора??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ну в детском доме или интернате понятно. Но в обычной школе у детей есть родители!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Это их прямая обязанность. За моего ребенка не позволю никому отвечать!!! Я его мама!!!
Лілі
неправильний спосіб життя наших дітей призводить до захворювань. Скільки часу наші діти проводять за компютерами? А відповідати повинен директор? Моразм!!!! Необхідно терміново ввести ставки медсестер у школи, а то штати розробили невідомо для кого, вбиває фраза у штатах ЗНЗ " Не допускати збільшення чисельності працівників....". Тобто МОН прозвітувало, що штати розроблені, а як їх виконувати школам - не відомо! Який бардак!!!!
К-124
Для Лілі: Навіть і не сподівайтеся ні на яке розширення штатів медперсоналу в школах. Навпаки, міністерство взяло курс на економію, тож чекатимемо скорочень, скасування гуртків, укрупнення класів і подібних "маленьких радощів. Хоча ні, дечого економія, мабуть, не торкнеться. Спільний з Росією підручник історії - то святе!)))
Коментувати
Сільський директор
Ну і правильно, що на директора. Більше ж в школі нікому це робити. Якщо шанований директор цього не вміє - хай навчиться!. "Сарказм, маразм, в кінці оргазм!" Геніальний Загребельний
Юлія
Гість, сейчас в школу тяжело найти хотя б одну медсестру, не говоря о том, чтоб с думающей головой и руками из нужного места. кто пойдет в школу, бороться с несколькими сотнями учеников и их родителями и несколькими десятками учителей за зарплату порядка 1000 грн? девочки после медучилища идут в частные кабинеты, инструменты подавать.
Лілі
Для Юлія: Дозвольте не погодитися! Э сотны тисяч людей, якы шукають роботу, а медичного персонало в краъны вдосталь!
Коментувати
Гість
Що іще треба покласти на директорів шкіл? Чим вони тільки не займаються !? Їхнє безпосереднє завдання-організувати навчальний і виховний процес ! В першу чергу дайте в школи посади (і знайдіть людей на такі ставки) медпрацівників,незалежно від кількості учнів у закладі.
Юлія
директор в первую очередь должен организовать весь процесс, т.к. один медработник с этим ничего не поделает - учителя, завуч и тот же директор будут против того что медосмотр будет во время уроков (а ведь именно так раньше и было, и , по всей видимости, и будет, т.к. поймать детей в другое время - мало реально). медосмотр и сейчас является обязательным, только каждый ребенок это делает сам (с родителями) в удобное им время до начала учебы, но увы, организованности, сознательности и ответственности наших граждан не достаточно. а ведь и правда, зачем таскаться с ребенком по больнице, если можно прийти к знакомому врачу и "за шоколадку" подписать всех врачей? все сейчас такие умные и образованные пошли, а о элементарных, порой жизненно важных вещах и не задумываются...
Tatjana
Для Юлія: "зачем таскаться с ребенком по больнице,"-Вы не задумывались о том, сколько ЗАРАЗЫ принесёт ребёнок домой после посещения больницы, где и больные и здоровые в одной очереди стоят???
незнакомка
Для Tatjana: Как проходят медицинские осмотры мы все прекрасно знаем.Пусть сначала наведут там порядок,а затем валят все на директора.Директора превратили в холопа,осталось повесить ему на шею рулон туалетной бумаги,чтобы он оказывал и такие услуги.Срамота!!!
Коментувати
Tatjana
Ну обследуют, ну и что? Сын в один из лет учёбы в школе 5 месяцев имел температуру 37,0-37,2.Возили в поликлинику не раз. ДОКТОРА(не один)рекомендовали НИЧЕГО НЕ ПРЕДПРИНИМАТЬ. Пришлось отправлять к бабушке,где ребёнок "благополучно" попал В БОЛЬНИЦУ с диагнозом "воспаление ЛЁГКИХ", прикорневое. Хорошо - ДОКТОРА ЗНАЮЩИЕ попались. 10 дней - и температура нормализовалась. А Табачник :"обследование". Да медиков знающих ВЫПУСКАЬБ из ВУЗов надо!!!!!!!
Павел
А почему бы не возложить ответственность на министра?
гість
Відповідальність за здоров’я дітей треба покласти на медичних працівників (вони мають відповідну освіту - до відома міністра) та збільшити їх кількість у навчальних закладах. А директори мають займатися навчальним та виховним процесом ( у дипломі директора є запис - вчитель, а не медичний працівник). Прошу взяти це до уваги шановному міністру освіти.