Міносвіти роз’яснило порядок застосування нового положення про атестацію вчителів

Міністерство освіти надало роз’яснення щодо практичного застосування деяких норм Типового положення про атестацію педагогічних працівників

Міносвіти роз’яснило порядок застосування нового положення про атестацію вчителів

Про це йдеться у відповідному листі міністерства, що надісланий на адреси регіональних управлінь освіти та інститутів післядипломної педагогічної освіти, враховуючи численні звернення педагогічних працівників.

В роз’ясненні зазначається, що з метою захисту трудових прав вчителів та викладачів, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, передбачено, що вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю.

Необхідною умовою при цьому є обов’язкове підвищення кваліфікації з тих навчальних дисциплін, які вчитель викладає.

Враховуючи те, що нове Типове положення набрало чинності 30 грудня 2010 року, тобто вже після розподілу педагогічного навантаження вчителів у загальноосвітніх навчальних закладах, а також керуючись принципом неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, при оплаті праці вчителів, які викладають два і більше предметів, до кінця поточного навчального року слід застосовувати правила, встановлені пунктом 2.6. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти від 20.08.93 №310.

Тобто у таких випадках необхідно керуватися нормативним документом, який діяв на початку навчального року.

У подальшому органам управління освітою спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти необхідно планувати курси підвищення кваліфікації вчителів, які викладають два і більше навчальних предметів, застосовуючи очно-дистанційні, дистанційні, варіативні та інші форми навчання, які б органічно взаємоузгоджувалися з процедурою атестації педагогічних працівників, йдеться в роз’ясненні МОН.

Щодо запитань про порядок атестації педагогічних працівників, які на початку навчального року подали заяви про відмову від чергової атестації, у міністерстві зазначили, що відповідно до Закону України "Про загальну середню освіту", атестація педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів є обов’язковою і здійснюється, як правило, один раз на п’ять років.

З огляду на викладене, відмова від атестації не допускається з дня набрання чинності Законом України "Про загальну середню освіту". Працівники, які подали заяви про відмову від атестації, у поточному навчальному році мають атестуватися на загальних підставах.

Додатково див.:

Освіта.ua
10.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
кто подскажет, как быть с предметами по которым не проводятся курсы (например, информационные технологии, читает учитель информатики, но курсов -то нет)? И как быть с трудами, которые переименовали в технологии, а курсы и дипломы-то выписаны на труды?
іванова
Для Наталя:
Коментувати
василь
Дорогі колеги ! Моя думка потрібно здавати назад , вертати "радянську систему освіти " плюс і атерстацію так само, нам не здійснюють реформи а розвалюють освіту --тупими легше управляти. Чи не так?
Ирина
Я получила звание "старший учитель",в 2005г имея базовое высшее муз.образование ( в СОШ - учитель музыки) по переводу работаю муз.руководителем в детском саду . При переходе на другую должность мне сказали, что звание не сохраняется. Я не видела приказа об отмене звания, и аттестационная комиссия не принимала решения об его отмене. В этом году я снова прохожу аттестацию, так как в прошлом году для меня не включили в список прохождения курсов.(Сказали, что терять мне нечего). Скажите как же мне быть в этом году с аттестацией и могу ли я вернуть полученное звание?
Лена
Какие документы для аттестации учителей должен предоставлять психолог. Результаты тестирования, характеристики или еще что-нибудь?
Оксана
я учиетль дефектолог, преподаю в специальной школе интернате. Аттестовалась на высшую категорию как учитель биологии. Преподаю биологию и веду коррекционные занятия. Как будут оплачиваться коррекционные занятия по "специалисту" или высшая категория распространяется и на коррекционные занятия?
Оксана
Кто смог разобраться с пп. 4.1. и 4.8? Если следовать этим пунктам, то получается, что выпускник ВУЗа, проработав в школе 2 года, может писать заявление на "специалиста" (4.1.), а заочник, работающий в школе, после получения диплома (то ли через два года работы, то ли через два года после получения диплома о высшем образовании - ?), пишет заявление уже на "вторую категорию" (4.8.). Неужели так и было задумано? В этом случае, заочник имеет возможность получить вторую категорию на четыре года раньше (при внеочередной), чем молодой специалист с полным высшим образованием... Может я что-то не так поняла? Подскажите, кто может :)
Оксана
Для Оксана: Ошиблась в номерах пунктов. Не 4.1., а 4.3
Коментувати
Я
Ой, ну бред полнейший. ОНА закончила ЗАОЧНО универ, проработала 2 года в качестве работника техслужбы. По окончании универа ПОЛУЧИЛА ВЫСШУЮ КАТЕГОРИЮ. КТО как ПОДМАЖЕТ, тот то и получит. И не стоит ВСЕХ считать НАСТОЛЬКО невидящими то, что твориться. Теперь ОНА - "руководит "людьми, ничего не делая, развалив работу...НО - получая зарплату...
Alex
Так кто дает звания "Старший учитель" и "Учитель -методист"- школьная аттестационная комиссия или районная? Подтверждать методиста, полученного ранее уже не нужно? В этом году учитель со стажем 8 лет и первой категорией подал заявление на внеочередную аттестацию на высшую + звание "Старший учитель" Предыдущая аттестация была в позапрошлом году. Т. е. тригода еще не прошло... Как быть???
Оксана
Для Alex: Школьная комиссия ходатайствует перед городской (II уровня) о присвоении званий и "высшей". Звания теперь остаются пожизненно. В этом году все внеочередники проходят аттестацию по срокам старого Положения (есть письмо к новому Положению). Но для подобной внеочередной аттестации (повышение категории + звание) нужны серьезные аргументы (призеры, МАНовцы, конкурс и т.п.).
Наталя
Для Оксана: То есть, если я физик и математик и работаю в сельской школе (лаборатории по физике практически нат) с профилем укр язый +биология - то не видать мне ни старшего не высшей категории. Так???
Коментувати
Ольга
О, мені пощастило. Я викладаю фізику, інформатику, креслення, та по дві години трудового навчання і ОМЗ. Я цілий рік буду відвідувати різні курси, підвищувати фахову майстерність. Без такого набору предметів нематиму навантаження. Дякую Табачнику за турботу!
Наталья
а курсы проходить и по информатике и по математике?
Евгения
"вони атестуються лише з того предмета, який викладають за спеціальністю." Моя специальность по диплому - математика и информатика. Преподаю математику и информатику. В этом году аттестуюсь. Больше часов - по информатике. Так как аттестация? Когда успею пройти курсы по математике?
...
Если большее количество часов по информатике, тогда соответственно, аттестация по информатике.
Я
Для Евгения: курсовую переподготовку НЕОБХОДИМО проходить по двум предметам. В принципе ЭТО реально
Коментувати