Міносвіти надало роз’яснення щодо Концепції літературної освіти школярів

В Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти освітнього відомства повідомили про те, що положення Концепції літературної освіти мають рекомендаційний характер

Міносвіти надало роз’яснення щодо Концепції літературної освіти школярів

Зокрема, в департаменті загальної середньої та дошкільної освіти МОН зазначили, що розробкою проекту Концепції літературної освіти займалася спеціально створена робоча група, до складу якої увійшли провідні науковці, методисти та вчителі-практики.

З серпня минулого року розпочалося громадське обговорення документа, першою аудиторією з обговорення стали методисти і вчителі-практики від кожної області й кожного навчального предмета, що є складовою літературної освіти, – української літератури, світової і літератур національних меншин, йдеться в документі.

Майже усі присутні учителі-словесники, які були присутні на розширеній колегії МОН підтримали проект Концепції літературної освіти і висловили думку щодо необхідності прийняття цього документа, - повідомили у Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти.

Долучитися до обговорення Концепції мали можливість усі бажаючі, зазначають у відомстві. Проект документа було розміщено на сайті Міністерства та надруковано у фаховій пресі.

Остаточний варіант Концепції літературної освіти, що об’єднав різні наукові і методичні погляди, визначив основні пріоритети у подальшому розвитку шкільної літературної освіти, було затверджено наказом Міністерства від 26.01.2011 №58, зазначають в МОН.

Основними завданнями Концепції літературної освіти є вироблення спільних методологічних засад для предметів, що забезпечують літературну освіту в школі, виокремлення та узгодження складових літературної освіти, а також змістового їх забезпечення; визначення структури, етапів і стратегічних завдань літературної освіти на кожному етапі, забезпечення наступності і взаємозв’язку етапів літературної освіти учнів протягом періоду навчання, підкреслюють фахівці освітнього міністерства.

Концепцією передбачено, що у загальноосвітніх навчальних закладах з українською мовою навчання вивчаються навчальні предмети "Українська література" та "Світова література".

У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням російською чи іншими мовами національних меншин передбачено вивчення "Української літератури" та інтегрованого курсу "Література (рідна і світова)".

В департаменті загальної середньої та дошкільної освіти зазначають, що положення концепції мають рекомендаційний характер, підкреслюючи, що документ не визначає кількість годин на вивчення тієї чи іншої літератури, не містить переліку авторів і творів для вивчення.

Прийняття Концепції не є обов’язковою нормою, вона розробляється, коли потрібно врахувати різні наукові і методичні погляди, провести широке громадське обговорення, наголошують в МОН, при цьому метою розроблення концепції, на думку фахівців міністерства, стало бажання пробудити наукову та педагогічну думки, залучити до визначення подальших шляхів розвитку літературної освіти якомога більше вчителів-практиків, громадськість.

У разі, якщо хтось з бажаючих не встиг надати свої пропозиції до Концепції літературної освіти, Міністерство освіти запрошує до обговорення нової редакції Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти, нових навчальних програм з літератур, що протягом цього та наступних років будуть оприлюднені на офіційному сайті Міністерства, зазначено в повідомленні Департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН.

Нагадаємо, 26 січня 2011 року Міністерство освіти і науки затвердило Концепцію літературної освіти.

Згодом, однин із розробників концепції, доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, який є одним із розробників концепції, заявив про те, що деякі тези Концепції літературної освіти, що була затверджена Міністерством освіти, були внесені туди без відома розробників.

Освіта.ua
02.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
flesh
Суцільна брехня, брехня в усьому: "майже всі учителі сказали "одобрямс!" щодо документа якого на момент проведення Колегії не бачили. А це тошнотворне запобігання перед росліт, якої і так понад міру у "Світовій л-рі"? А посилання на тривале життя України під Росією... Чому ж тоді РФ не вводить монгольську л-лу, адже теж віки жила під Чингізом... Бридко, панове! Словоблудие министерских блудниц