Міносвіти підмінило Концепцію літературної освіти, – розробник

Деякі тези Концепції літературної освіти, затвердженої напередодні Міністерством освіти, були внесені туди без відома розробників

Міносвіти підмінило Концепцію літературної освіти, – розробник

Про це в ефірі Радіо Свобода заявив доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, який є одним із розробників концепції.

"Теза про особливу роль російської літератури в Концепції літературної освіти з’явилася так би мовити підпільно. Спочатку цю концепцію вивісили анонімно на сайті, потім вона з’явилася під нашими підписами, але я цієї концепції не візував", - заявив Сулима.

"Коли б мені давали на підпис цей текст, я би відмовився його підписати. Але підпис мій стоїть і я повинен виправдовуватися, що брав участь у формуванні цієї концепції", – сказав Микола Сулима.

Нагадаємо, 26 січня 2011 року Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Концепцію літературної освіти.

У документі зокрема йдеться про те, що "особлива роль належить російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей".

Радио свобода
01.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
З власного досвіду: до введення ЗНО дійшло до того, що на уроках літератури тільки з п"ятьма учнями можна було аналізувати прочитаний твір, 20 останніх в руки книгу не брали. Останніх 3 роки приходжу на уроки літератури із задоволенням: із 23 учнів не читають взагалі нічого четворо, інші працюють, бо ж треба вступати до вузів на основі тестування. Може це й не найкращий стимул для читання, але дієвий. А бал атестата великої погоди не робить, якщо тести не скласти вдало.
К-124
Для Учитель: У тому-то й заковика, що вдало складені розумною дитиною тести повністю НІВЕЛЮЮТЬСЯ - і необ'єктивним балом атестата, і 20-ма балами за підготовчі курси, й навіть медаллю (попри те що її отримують зазвичай розумні діти, все одно чимало прикладів, коли на ЗНО виявлялося, що вона не золота й не срібна, а липова)- отже, бюджетні місця, і без того без усякої міри зайняті пільговиками, дістаються не тим, хто важко й сумлінно працював у школі, а тим, хто собі оцінки може вдало організувати.
Коментувати
LLL
Я закінчила середню звичайну школу у середині 80-х .Ну так ,можливо вчили нас НЕ ТОМУ...такі часи були) Я вільно володію і українською і російською. АЛЕ ! На превеликий жаль!!! Я пишу на російській мові ЗНАЧНО КРАЩЕ ніж моя донька (тепер студентка КНУ Шевченка ,бюджет) На ураїнській мові вона пише без помилок літерату ( тест зно -197,з мови має 11 ) А стосовно російської - просто ЖАХ !... Правил правопису російської мови діти не вчать в українських шоклах так ,як треба...і це правда І ЦЕ ДУЖЕ ПОГАНО
Директор
Узок их круг и страшно далеки они от народа! Наши министры переписывают КОНЦЕПЦИИ и ПРОГРАММЫ (вместе с докторами и академиками) и наверное не ведают, что ученикам, к сожалению, все равно какие книги НЕ ЧИТАТЬ! Раньше горько шутили: "Чукча не писатель, чукча читатель". Сегодня SMS, "Вконтакте", а теперь еще и повальное тестирование сделали свое дело - дети не только не пишут, но и не читают! Вот о чем думать надо.
К-124
Для Директор: Чукча не учитель, чукча директор :) Страшно далеки подобные директора от народа! Они, наверное, не ведают, что в 2008-2009 "повальное тестирование" наконец-то заставило учеников ЧИТАТЬ, ибо те быстро смекнули, что папин кошелек не поможет поступить! Но тут пришла наша проффессиональная власть ...
flesh
Для Директор: К-124 - ок! А Ви, пане ДИРЕКТОРЕ, що пропонуєте? Якщо все рівно чого НЕ ЧИТАТИ, то чого ж перти в школу в троянському коні "нової концепції" твори "старшого брата-2", яких і нині в програмах "Світової літератури" більш ніж досить...
Irina
Для К-124: Никакое тестирование не сможет заставить кого-то читать. А папин кошелек как поступал, так и поступает. И будет поступать при любом министре.
Коментувати
Рома
Читать надо, что подписываешь.
Олена
А нам,вчителькам,не звикати.Курс з літератури змінюється регулярно.Просто про це не кричать,а Вам Табачник заважає,то й галасуєте.А як на мене,то кращого міністра в нас ще не було.
V
Для Олена: Що підняв заробітну платню? Чи компенсував витрати на методичну літературу? Чи вставив пластикові вікна в школах, чи обладнав хоч один спеціалізований кабінет?
К-124
Для Олена: Люди холопского звания сущие псы иногда: чем тяжелей наказание - тем им милей господа :)
Коментувати
К-124
Відпрацьовує пан Табачник спецзавдання хазяїв з Москви, втюхує русскій мір в українську освіту нє митьйом, так катаньєм...:-( Вчительки української літератури, готуйтеся! На вас чекає повномасштабна перекваліфікація - будете інтегруватися з курсом російської літератури! Геть Чіпку з українських шкіл! Дайош Раскольнікова! Дайош РУССКІЙ МІР !!!