Роман про Голодомор викинули зі шкільної програми

У новому підручнику з української літератури не буде романа Василя Барки "Жовтий князь", натомість з'явиться розділ, присвячений російськомовним поетам

Роман про Голодомор викинули зі шкільної програми

З нового підручника з української літератури для 11 класів зникне роман Василя Барки "Жовтий князь", який розповідає про Голодомор в Україні. Роман буде рекомендований лише для додаткового самостійного читання.

Натомість у підручнику з'явиться розділ "Українська російськомовна поезія", в рамках якого школярі познайомляться з творчістю Миколи Ушакова, Бориса Чичибабіна, Леоніда Вишеславського і Леоніда Кисельова, пише видання "Коментарі".

Крім того, школярі і надалі вивчатимуть творчість Івана Драча, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, незважаючи на те, що ще в червні міністр освіти Дмитро Табачник заявляв про намір урізати курс української літератури.

Тоді чиновник заявляв, що в курсі української літератури буде представлено більше письменників-класиків, на яких ґрунтувалася висока духовна література XIX - початку XX століття.

За неофіційною інформацією, деякі фахівці пропонували включити до шкільної програми твори, в яких головна дія розгорталося у минулому столітті в Україні. Зокрема, мова йшла про роман Миколи Островського "Як гартувалася сталь" і роман "Біла гвардія" Михайла Булгакова. Проте ці ініціативи не знайшли підтримки.

Необхідність створення нового підручника обумовлена переходом української середньої освіти з 12-річної на 11-річну систему.

Нагадаємо, що минулого тижня Міністерство освіти затвердило концепцію літературної освіти.

ТСН
01.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Катюшка
Слава Богу! Достали уже этими бездарными романами! Всю окраинскую литературу так же можно в унитаз слить!
Наталя
Для Катюшка:Ну и дура...
???
Для Катюшка: Согласна с Вами.
К-124
Для Катюшка: Ого, який у нас прогрес! Еллочка-людоєдка, вона ж Катюшка, виявляється, крім "мрак" і "жуть"ще кілька слів вивчила :)
Коментувати
maria
скоро повернемося до колишнього поросійчення. їм треба булгаков - хай читаюсь з зарубіжної літератури, а на українську не позіхаються! вже історію "засмерділи" тим що Росія випускає підручники і міняє все на свій лад, от і до літератури пішли. Гнати в шию тих "фахівців".
Вася
А чому у програмі немає творів Павла Загребельного, Юрія Смолича? Може я не в темі, але з великою насолодою читав їх романи в дитинстві.
Я ПРОТИ
Мені вже здається, що уряд по-маленьку, русифікує народ. " Жовтий князь" дуже-дуже повчальний роман! Його не можна викидати зі шкільної програми!!! Навіщо дітям вчити російськомовну поезію, якщо її і так вистачає на світовій літературі !!! НЕ розумію я цього уряду! Я проти його проросійських дій ! Він хоче позбавити народ національної свідомості, адже таким народом легше керувати...
Рома
Может быть проблема в романе, а не в голодоморе.
irina
а чому така паніка? є чудовий роман "Марія". чи ті, хто печеться про голодомор, вважають, що 10 листочків скороченого варіанту в хрестоматії зможуть вплинути чи не вплинути на свідомість учнів? а укладачі програм хоча б раз спробували укласти біографію письменника та аналіз роману у 3-4 уроки. чи вони вважають, що крім літератури більше у дітей уроків нема? Герцен:"Страшно далеки они от народа......."