![]() |
В регіонах розпочато здійснення комплексу заходів щодо закриття частини навчальних закладів та звільнення працівників освітньої галузі |
Профспілки вимагають зупинити закриття шкіл та звільнення вчителів
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до віце-прем'єр-міністра України – міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка з приводу необхідності вжиття термінових заходів, спрямованих на недопущення порушення чинного законодавства на місцях у зв'язку з розпочатою роботою щодо оптимізації бюджетних галузей.
Як зазначається у листі до віце-прем’єра, зазначена робота здійснюється з метою реалізації пропозицій Кабінету Міністрів України, внесених в ході бюджетного процесу.
У профспілці повідомили, що численні звернення працівників освіти, профспілкового активу на адресу ЦК Профспілки свідчать про комплекс заходів, запланованих місцевими райдержадміністраціями, якими передбачається, зокрема: закриття частини навчальних закладів, в тому числі у сільській місцевості без згоди територіальних громад; зміна структури освітніх установ; вивільнення працівників у зв'язку із зміною штатної кількості тощо.
Це стосується, зокрема, Волноваського та Великоновосілківського районів Донецької області, Петрівського, Ульяновського, Онуфріївського районів та міста Знам'янка Кіровоградської області, ряду районів Запорізької області та ін.
В окремих територіях під загрозою скорочення опинилися понад 10 відсотків працівників освітньої галузі, зазначають у профспілці.
ЦК Профспілки, підтримуючи ідею щодо забезпечення раціонального використання коштів Державного бюджету, переконаний в необхідності неухильного дотримання при цьому норм чинного законодавства, недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини, громадянина.
Йдеться, зокрема, про забезпечення конституційного права громадян на доступну загальну середню освіту.
Як зазначають у профспілці, реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості може мати місце лише за умови згоди на це територіальних громад, що передбачено нормами ст.11 закону "Про загальну середню освіту".
При цьому, питання реорганізації навчальних закладів мають вирішуватися з урахуванням всіх можливих негативних наслідків, зумовлених підвищеними ризиками для дітей у зв'язку з перевезенням їх автотранспортом, погіршенням умов для їх раціонального харчування, а головне - психологічними аспектами, що можуть виникнути через ускладнення умов для сімейного виховання.
Скорочення чисельності або штату працівників може мати місце лише у виключних випадках, з дотриманням при цьому норм Кодексу законів про працю України.
Як повідомлялось раніше, лідер партії "Фронт Змін", народний депутат України Арсеній Яценюк, вніс на розгляд парламенту законопроект, який забороняє ліквідацію державних та комунальних загальноосвітніх навчальних закладів з державною мовою навчання.
Освіта.ua
28.01.2011