Профспілки вимагають зупинити закриття шкіл та звільнення вчителів

В регіонах розпочато здійснення комплексу заходів щодо закриття частини навчальних закладів та звільнення працівників освітньої галузі

Профспілки вимагають зупинити закриття шкіл та звільнення вчителів

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до віце-прем'єр-міністра України – міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка з приводу необхідності вжиття термінових заходів, спрямованих на недопущення порушення чинного законодавства на місцях у зв'язку з розпочатою роботою щодо оптимізації бюджетних галузей.

Як зазначається у листі до віце-прем’єра, зазначена робота здійснюється з метою реалізації пропозицій Кабінету Міністрів України, внесених в ході бюджетного процесу.

У профспілці повідомили, що численні звернення працівників освіти, профспілкового активу на адресу ЦК Профспілки свідчать про комплекс заходів, запланованих місцевими райдержадміністраціями, якими передбачається, зокрема: закриття частини навчальних закладів, в тому числі у сільській місцевості без згоди територіальних громад; зміна структури освітніх установ; вивільнення працівників у зв'язку із зміною штатної кількості тощо.

Це стосується, зокрема, Волноваського та Великоновосілківського районів Донецької області, Петрівського, Ульяновського, Онуфріївського районів та міста Знам'янка Кіровоградської області, ряду районів Запорізької області та ін.

В окремих територіях під загрозою скорочення опинилися понад 10 відсотків працівників освітньої галузі, зазначають у профспілці.

ЦК Профспілки, підтримуючи ідею щодо забезпечення раціонального використання коштів Державного бюджету, переконаний в необхідності неухильного дотримання при цьому норм чинного законодавства, недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод людини, громадянина.

Йдеться, зокрема, про забезпечення конституційного права громадян на доступну загальну середню освіту.

Як зазначають у профспілці, реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості може мати місце лише за умови згоди на це територіальних громад, що передбачено нормами ст.11 закону "Про загальну середню освіту".

При цьому, питання реорганізації навчальних закладів мають вирішуватися з урахуванням всіх можливих негативних наслідків, зумовлених підвищеними ризиками для дітей у зв'язку з перевезенням їх автотранспортом, погіршенням умов для їх раціонального харчування, а головне - психологічними аспектами, що можуть виникнути через ускладнення умов для сімейного виховання.

Скорочення чисельності або штату працівників може мати місце лише у виключних випадках, з дотриманням при цьому норм Кодексу законів про працю України.

Як повідомлялось раніше, лідер партії "Фронт Змін", народний депутат України Арсеній Яценюк, вніс на розгляд парламенту законопроект, який забороняє ліквідацію державних та комунальних загальноосвітніх навчальних закладів з державною мовою навчання.

Освіта.ua
28.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Українець Чугуїв
Наші профспіки так і залишились "школою комунізму". Вони давним-давно нічого не вимагають, а учительство, на жаль, інертне і годує їх, годує...
Гертруда
А в нашому місті учителів всих шкіл заставляють писать на канікулах і карантинах заяви за свій рахунок. І профсоюзний лідер каже, що це наша справа - писать чи не писать. Тіпо, вирішуйте самі, а я тут не при дєлах. Тому пів школи вже давно з профсоюзу вийшли.
03
А мы дочери разрешили одеваться в секонде. Некуда деться.
Наталя
Для 03: Некуда деться - це коли і в секонд ні з чим піти.
03
Для Наталя: У вас ТАКАЯ ситуация? Держитесь!!!
Наталя
Для 03: За ЧТО???
Коментувати
елена
Не знаю, что там они вимагають, а только жена нашего профсоюзного лидера каждый год в новой шубе. В этом году- в норковой.
Наталя
Для елена: Вони вимагають, щоб ВАМ платили заробітну плату. Бо, якщо звільнені працівники всі підуть на біржу праці - на їхні соціальні виплати у тих, хто залишиться працювати налогів будуть вираховувати вдвічі більше. А то й зовсім перестануть платити. Так вже раз було. Здається мені, що всі оці рефоми вкупі називатимуться банально: виживе той, хто сильніший. А старі та хворі - не потрібні (ну, це щоб не цензурно...)
03
Для Наталя: БЫЛО. ПРОХОДИЛИ. ДЕТИ В ТАКОМ БАРДАКЕ ВЫРОСЛИ. Можно спрогнозировать следущий шаг и его последствия. Выживаем.
Мария
Для елена: Точно .Унас тоже профсоюз живет неплохо. Надо выходить из прфсоюза, надоело кормить дармоедов. Защиты от них никакой.зажрались.
Коментувати