Арсеній Яценюк вимагає заборонити закриття україномовних шкіл

Лідер політичної партії "Фронт Змін", народний депутат України Арсеній Яценюк вимагає заборонити ліквідацію державних та комунальних загальноосвітніх навчальних закладів з державною мовою навчання

Арсеній Яценюк вимагає заборонити закриття україномовних шкіл

Відповідний законопроект "Про внесення змін до статті 11 Закону України "Про загальну середню освіту" (№8015) він зареєстрував 24 січня, повідомляє прес-служба політичної партії "Фронт Змін".

Арсеній Яценюк підкреслює, що за нинішньої влади, яка контролює всіх чиновників, у тому числі в сфері освіти, ситуація з вивченням української мови в країні дедалі погіршується. У школах скорочується кількість українських класів, а деякі україномовні школи опинилися під загрозою закриття.

Він зазначає, що прикладом чергового наступу на українську освіту є спроба закриття національної спеціалізованої україномовної школи №3 у Лисичанську Луганської області, яка в 1991 році стала єдиною українською школою в місті й отримала статус національної. У ній навчаються близько 200 учнів не лише з міста, а й з довколишніх селищ, серед яких - діти з проблемами зору і діагнозом ДЦП.

Ще один яскравий приклад - так звана "оптимізація" загальноосвітньої школи №111 в Петровському районі Донецька, внаслідок якої її планується закрити. У статусі української ця школа існує 15 років, у ній навчаються 239 дітей.

     

Загалом в Донецьку працює 154 школи і лише близько 30 з них - україномовні.

"Влада свідомо звужує доступ дітей до навчання українською мовою, знищуючи таким чином українське світосприйняття в регіоні й культивуючи неповагу до державної мови, а відповідно – до держави загалом", - наголошує Арсеній Яценюк.

Лідер "Фронту Змін" також зазначає, що 10 мільйонів українців живуть у Росії, проте в цій країні бракує державних культурних, освітніх та інформаційних закладів для задоволення соціально-культурних потреб української меншини.

Зокрема, на всю Росію немає жодної україномовної школи, українська мова та деякі українознавчі предмети вивчаються у базовому шкільному плані в декількох школах Москви, Томська, Самари та Республіки Башкортостан. Хоча Конституція Російської Федерації гарантує кожному право на користування рідною мовою, на вільний вибір мови спілкування, виховання, вчення і творчості.

Також, Арсеній Яценюк вимагає, аби український уряд забезпечив відкриття шкіл з українською мовою навчання і закладів з вивченням української мови для задоволення освітніх потреб українців, які проживають у Росії.

Освіта.ua
26.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дмитрий
очень хочется добавить по поводу школі №3 Лисичанска. Я живу в Лисичанске и поэтому действительно ВЛАДЕЮ информацией , в отличие от Арсения Яценюка. В школе записаны 127 учащихся. Реально в школу ходят порядка 80 человек. Цыгане... А здание рассчитано на 900 человек. Единственная школа области не прошедшая аттестацию!!! Единственная школа города не набравшая 10 класс!! Об уровне образования можно только промолчать про эту школу. В городе в каждой школе 2 класса из параллели украинские. Устроили шоу из всего этого. А уникальности у этой школы нет и в помине.!!!Противно просто от вранья
2010У
Я живу в Горлівці, ніякого скорочення шкіл зукраїнською мовою навчання не має. Навпаки, люди хочуть навчатися на російській мові, але шкіл таких небагато.