Визначено строки та порядок закінчення навчального року в українських школах

Міністерством освіти і науки визначено порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році

Визначено строки та порядок закінчення навчального року в українських школах

Зокрема в листі міністерства, адресованому регіональним управлінням освіти та загальноосвітнім навчальним закладам, зазначається, що навчальний рік з урахуванням навчальної практики та державної підсумкової атестації має бути завершено не пізніше 1 липня 2011 року.

Навчальні заняття у 1-10 класах, цього року будуть завершуватися 26 травня, а в 11 класах – 18 травня.

Свято "Останнього дзвоника" в українських школах буде проведено 27 травня 2011 року.

Відповідно до документу, державна підсумкова атестація учнів 4-х класів буде проведена з 16 по 20 травня із української мови та читання (мови навчання), математики.

Державна підсумкова атестація дев’ятикласників проводитиметься з 31 травня по 18 червня. Атестація учнів основної школи буде проведена з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено.

З усіх обов’язкових предметів атестація проводиться письмово за збірниками, рекомендованими МОН. У разі проведення атестації за вибором, форму проведення атестації (усно чи письмово) обирають учні.

Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9-х класів проводитиметься 31 травня у формі диктанту.

Цьогорічна підсумкова атестація для випускників 11-х класів буде проведена в письмовій формі з трьох предметів:

  • 20 травня - українська мова (переказ, обов’язково);
  • 23 травня - історія України або математика (обов’язково для учнів, які навчалися у класах універсального профілю) або профільний предмет (для учнів які навчалися у класах з профільним навчанням);
  • 26 травня - предмет за вибором.

Результати державної підсумкової атестації одинадцятикласників будуть враховуватися при визначенні середнього балу атестата.

Документи про повну загальну середню освіту (атестати) будуть вручатися випускникам 28-31 травня на урочистих зборах, які зазвичай проходять у формі випускних вечорів.

Конкретна дата проведення випускних вечорів у кожному окремому регіоні буде визначена місцевими органами управління освіти.

Випускники загальноосвітніх шкіл, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів, після отримання атестата мають пройти процедуру ЗНО, як необхідного компонента вступу до ВНЗ.

Див. також: Лист МОН "Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2010/2011 навчальному році"

Освіта.ua
11.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наташа
поясніть, бо я не розумію! якщо і мене універсальний профіль, то я маю обов*язково здавати математику? чи історія-математика на вибір?
Георгій
у нас клас універсального профілю. поясніть мені, чим обгрунтовано те, що завуч нам заявила, що ми всі здаємо математику
Оксана
А мене цікавлять письмові іспити з біології та географії у 9 класі. Це буде легше чи трудніше для учнів?
Людмила
Чого дивуватится? Ми адаптовані до усіх змін. Жалко здоров*я та нервів своїх та учнів.
Rав
Это вообще не честно .Никакого выбора на здание предмета.. Если я физико-математическом классе я буду здавать физику и математику.. Хоть бы как в прошлом году зделали к физике на выбор..Вообще протистую..
Гостья
Для Rав: Поработайте над орфографией!
Коментувати
Вчитель
А хтось подумав про те, що записи в журналі закінчуються 18, отже 7 днів по 7 уроків, виходить кругленька сумма недорахувань. Не виконан навчальний плна по днях, норму 195 днів не відмінили, і КРУ вирахує із зарплати вчителів, що тоді заспіваєте рідненьки? Ну не можна бути такими недалекогдялними! Держава шукає, де зекономимти . А Діти як не вчилися, так і не будуть вчитися , але всі поступлять, а ми залишаємось з носом.
Ольга
Для Вчитель: Це буде виконання наказу Міністерства і ніхто із зарплати учителів нічого не вирахує. З кожного предмету вичитаються всі теми, їх сьогодні треба ущільнити, перекалендаризувавши плани. І все!
Дивак
Для Вчитель: Є норма у 175 днів...
Коментувати
Олег
Навчаюсь в 11 класі ЗОШ з технологічним профілем (НВК). В абз.8 п.2 вказаного листа "23 травня - історія України або математика (обов’язково для учнів, які навчалися у класах універсального профілю) або профільний предмет (для учнів які навчалися у класах з профільним навчанням)"; я не зрозумів, підсумкову атестацію з профільного предмету я можу складати за власним вибором лише замість математики, замість історії України, чи замість того і другого.Прошу розяснити.
Людмила
Для Олег: язково будеш складати мову, математику та предмет профілю технологічного: водіння, кулінарія....Вибору у тебе немає, бо профіль уже обрала школа
Коментувати
Ольга
Я працюю завучем. 22 грудня, коли вивісила розклад на ІІ семестр, вивісила і перелік святкових та вихідних днів, який відшукала в інтернеті. Учителі мали час, щоб скласти виважені календарні плани.Отже, моїх вчителів ніякий стрес не очікує. А останній тиждень, погодьтесь, є найменш продуктивним. І мабуть набагато краще і мудріше виділити останній тиждень для ДПА, ніж поєднувати навчання і ДПА, як у минулому. Учні все-одно займались лише підготовкою і здачою ДПА.
Сільський директор
Для Ольга: Останній - згідна, але не два. Структура завершення на 1 вересня була, погодьтеся, зовсім іншою, і ДПА називалося контрольними роботами, зазвичай на кінець семестру чи року ми ними завжди перенасичені. Втім, можливо, і справді нічого перейматися, і щоб зовсім зняти проблему, то можна 11 класу у травні і зовсім не навчатися - буде ще більше підготовки до ЗНО і ДПА
Lusi
Для Сільський директор: Оце і є наш менталітет. Що б нам не пропонували - все нам не так! І головне, щоб останнє слово за нами! Хлібом не корми - дай "пособачитися", руйнуючи рештки власного здоровя. Суть нашого життя весь час доводити , що я улюблений - найрозумніший. Звичка вироблена роками... Не дарма у всіх філмах як тільки вчитель, так і ...
Сільський директор
Для Lusi: Ну що, "пособачилися"? Три дні останнє слово було за Вами.
Коментувати
Сільський директор
І як же "зрадіють" мої учителі, які викладають в 11 класі, коли я їм сьогодні повідомлю, що 11 закінчує навчання 18! травня. А ще 3 дні на збори "захисту Вітчизни". значить фактично 13 травня. Мінус 8 Березня, 2 дні Паски, 2 і 9 травня. Мені не хочеться працювати директором. Я втомилася від міністерських несподіванок. Про решту "приємного" в цій роботі нічого й говорити
Настя
Для Сільський директор: Повiрте, зрадють, бо нам, класним керiвникам 11 класiв, нянчити випускникв весь червень, безглуздо.А ви дiйсно втомлена. якщо 8 березня, 1 травня та Паска вас вже не тiшать. Може краще на пенсiю?
Сільський директор
Для Настя: Няньчити випускників не потрібно, їм важливі знання, одержані в школі, бо з 2 червня - ЗНО. Хай і перевернуте з ніг на голову, проте важливе при вступі. Шановна, Ви програму вичитаєте? Власне, журнал можна заповнити, а знання учнів? Совість перед дорослими дітьми не їстиме?
Сільський директор
Для Настя: Якби в моїй школі працювали такі вчителі, як Ви, я б уже давно подумала про пенсію за вислугою. На щастя, вони інші.
Коментувати