Затверджено нові типові штатні нормативи загальноосвітніх шкіл

Типові штатні нормативи загальноосвітніх навчальних закладів затверджені Міністерством освіти і науки та наберуть чинності 1 вересня 2012 року

Затверджено нові типові штатні нормативи загальноосвітніх шкіл

Про це йдеться у відповідному наказі Міністерства освіти і науки, що пройшов процедуру державної реєстрації в Міністерстві юстиції та виданий з метою упорядкування штатів та штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідно до документу, типові штатні нормативи загальноосвітніх навчальних закладів поширюються на усі типи загальноосвітніх навчальних закладів (школи), крім шкіл-інтернатів, спеціальних та санаторних шкіл, шкіл соціальної реабілітації та вечірніх шкіл, та визначають максимальну кількість штатних одиниць.

Формування штатів шкіл передбачається з урахуванням контингенту учнів, кількості класів, режиму роботи, площ та санітарного стану приміщень, будівель і споруд.

Штатний розпис має розроблятися в межах затвердженого центральними та місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування фонду заробітної плати.

Для надання платних послуг за рахунок спеціального фонду можуть утримуватися інші посади, необхідні для надання цих послуг.

Як зазначається в документі, керівники шкіл мають привести штатні розписи загальноосвітніх навчальних закладів у відповідність до цього наказу, при цьому з метою економного і раціонального використання коштів не допускати збільшення чисельності працівників у закладах, що склалась на 01.09.2012.

У разі виробничої необхідності за рахунок спеціального фонду навчальними закладами можуть бути введені додаткові посади.

Штатні нормативи відповідно до наказу наберуть чинності з 1 вересня 2012 року.

Детальніше про найменування посад штатного розпису школи, їх максимальну нормативну чисельність та умови введення дивіться у наказі МОН №1205 від 06.12.10 року.

Освіта.ua
10.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елизавета
кто придумал норму для заступника директора с АХР,он что работает с детьми или следит за состоянием помещений и територии
03
Нету кому проверить штатное расписание на местах, а точнее - не хотят "проверять". Есть школы, где полный штат уже давно и без приказа №1205...
Роксолана
А ведь приказ № 1205 окончательно разрушит образовательную систему.Неужели этого никто не понимает?
Lusi
До нас уже дійшли деякі наслідки прийнятого за 15 хв бюджету. З 10 січня категорично заборонено платити за заміну уроків, якщо вчитель хворий. Не заклали, бачите, гроші в бюджет на це. А з 1 вересня, ходять слухи, ліквідовується поділ класів на групи при вивченні мов, не будуть виплачуватись оздоровчі, та й інші жахи - не хочеться згадувати проти ночі. Може школи ліквідувати взагалі, ВУЗи дипломи і так всім бажаючим продадуть...
Сільський директор
Для Lusi: То, виявляється, себе красиву Ви також любите?
Коментувати
Маша
Я кучу денег трачу на МАН, кл. руководство, кабинет и т.д. Пора избавляться от такого понятия, как кл.рук. Раньше было понятие - классная дама, теперь можно ввести должность воспитателя на параллель и избавить учителя от бесконечного подсчета отсутствующих, внеклассных мероприятий, протоколов род.собр. праздников и уборки территории. Он и так бесплатно готовит детей к турнирам, олимпиадам, МАН, конкурсам. А если этот несчастный еще химик, физик или биолог - то после уроков он работает лаборантом, т.к. в большинстве школ лаборантов нет, а там где есть - они работают вторыми и третьими секретатями у директора. Бумажки и кл. руководство забирают ВСЕ время учителя, не дают ему возможности для творчества и росто качественной подготовке к уроку.
Ольга
Для Маша: Интересно, а Вы на паралель воспитателем пойдете?
Маша
Для Ольга: Сейчас нет, не для того училась и 20 лет отпахала учителем, а вот воспитателем в интернате работала 3 года. По сравнению с работой школьного учителя - курорт, хотя ставка - 25 час. Что плохого в моем предложении? Почему пед. ВУЗам не готовить воспитателей? Так поступает весь мир. Это педагоги, которые не ведут конкретный предмет, молодые, с хорошими знаниями возрастной психлогии, все свое рабочее времи проводящие с детьми. А вы считаете лучше, если кл. рук. на первом уроке отмечает отсутствующих с указанием причины (15 мин), на последующих уроках решает классные дела. На кл. руководителя сейчас взвалили столько дел, что он реально пашет на ставку воспитателя, а получает 20% от з/п. И Вам было бы легче, все бы вовремя бумажки сдавали и дети были бы присмотрены.
Маша
Для Ольга: Хотя Вы на данный момент правы - в нашем государстве это утопия, а закон действительно придумал, только не идиот, а умная сволочь, которая прекрасно знает, что делает.
Коментувати
Ольга
Я работаю заместителем директора по НВР. Судя по нормам , в следующем году я останусь без заместителя директора по ВР. А кто будет выполнять его работу! Хотела бы я видеть на моем месте идиота придумавшего этот закон.
директор, учитель
Зачем вводить приказ в 2010, который вступает в силу в 2012! Маразм! А что сейчас не нужны медсетсры, подсобники, электрики, и др.
?!!!
До 1.09.2012 року ще дожити треба.
6
И шо вы думаете-это изменит ситуацию? Как бы не так! Если администрация,набрав СЕБЕ кружки и факультативы,ПРОСТО ПОЛУЧАЕТ ЗА ЭТО ДЕНЬГИ, не проводя данных занятий по причине НЕЖЕЛАНИЯ ДЕТЕЙ их посещать,обеспечивДРУЗЕЙ-ПОДРУГставками,но НЕ ЗАСТАВИВ ИХ РАБОТАТЬ,то ТАК И БУДЕТ ПРОДОЛЖАТЬСЯ, поскольку члены администрации НУЖНЫЕ(непонятно зачем) люди вышестоящим начальникам. ВСЁ-БОЛТОВНЯ!!!!! Остануться те, кто.извините,ЛИЖЕТ ЗАД.
Сільський директор
Для 6: Ви ці штатні нормативи в очі бачили? Мова йде про техперсонал. Дуже хотілося побачити медсестру, яка ще погодиться бути прибиральницею чи сторожем, монтером. Штатні розписи на папері існували й до цього, тільки хто їх дотримувався?
Адмін
Для 6: Шановний(а)... прикро коли працюючи адміністратором, виконуючи своє педагогічне навантаження- мене "под одну гребенку"...одиничний випадок - не закономірність.. а винні ви самі... не сказавши це відкрито- хто ж тоді "зад лиже"???
Коментувати