У США активізували полювання на шпаргалки у школах

У Сполучених Штатах у боротьбі з епідемією шпаргалок на шкільних іспитах нині застосовують комп'ютерну технологію

У США активізували полювання на шпаргалки у школах

Департамент народної освіти штату Міссісіпі довгий час не міг дати собі ради з поширеним шкільним лихом – шпаргалками, особливо на випускних екзаменах.

Шпаргалізація, так би мовити, стала повсюдним лихом, коли у кожного є мобільник. Школярі на іспитах передають відповіді, відправляючи одні одним текстові повідомлення, СМС.

У загальноосвітніх школах штату Міссісіпі понад 100 тисяч школярів складають стандартизовані випускні іспити, тож за кожним встежити фізично не можливо, тим більше, що віртуози-шпаргалісти примудряються надсилати тексти всліпу, не виймаючи мобільника з кишені.

Від цих екзаменів залежить вступ до коледжу і подальша доля школяра, тож штат звернувся по допомогу до компанії, що виявляє шпаргалки, застосовуючи комп'ютерну технологію.

Комп’ютер аналізує тести й виділяє як підозрілі ті випадки, коли є велика кількість однакових відповідей, причому не лише без помилок, а й хибних. Шансів випадкового збігу – один на мільйон, тобто у даному випадку явно було використано шпаргалку для списування.

Відколи штат чотири роки тому почав вдаватися до послуг компанії Caveon Test Security, обсяг випадків списування зменшився на 70 відсотків, каже Джеймс Мейсон, директор відділу оцінок школярів у департаменті народної освіти штату Міссісіпі.

"Люди усвідомлюють, що якщо ти вдаєшся до списування, то є майже стовідсоткова вірогідність, що тебе впіймають", – пояснив він успіх боротьби зі списуванням в інтерв'ю нью-йоркській радіостанції WOR.

Сучасні комп'ютери виявляють і так звані нелогічні зв'язки. Скажімо, коли школяр дає правильні відповіді на складні запитання, а помилкові – на легші. Крім того, комп'ютер знаходить сліди підчищувань на аркушах із відповідями, що може свідчити про незаконну допомогу з боку вчителя або шкільного адміністратора.

Радио свобода
30.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів