Затверджено нове положення про атестацію педагогічних працівників

З метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників затверджено Типове положення про атестацію педпрацівників

Затверджено нове положення про атестацію педагогічних працівників

Про це ідеться у наказі Міністерства освіти № 930 від 06 жовтня 2010 року, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року.

Типове положення визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації незалежно від підпорядкування, типів і форм власності, навчально-методичних (науково-методичних) установ і закладів післядипломної педагогічної освіти, спеціальних установ для дітей, а також педагогічних працівників закладів охорони здоров'я, культури, соціального захисту, інших закладів та установ у штаті яких є педагогічні працівники.

Атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов'язковою. Чергова атестація педпрацівників має здійснюватись один раз на п'ять років.

Згідно з наказом, Міністерство освіти і науки АР Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій мають забезпечити дотримання вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Також, наказом припинено дію попереднього Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого у 1993 році.

Освіта.ua
27.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
наталія
В мене вища категорія по предметах музичне мистецтво та художня культура, в цьому навчальному році викладаю ще образотворче мистецтво, але оплачують ці уроки мені за 9 тарифним розрядом. Чи це правомірно?
олена
Скільки потрібно мати педагогічного стажу, зщоб атестуватися вперше? Будь-ласка дайте відповідь.
світлана
В 2010-2011 році я атестувалася, та прошла в 2010 курси вчителів історії, але викладаю і етику, чи буду я отримувати заробітню плату в повному розмірі і до якого часу? спасибі
Олеся:
Маю 11 р. педагогічного стажу, з них 4 р. по догляду за дитиною. Працювала вчителем і здобувала вищу освіту "вчитель української мови і літератіри". Чи можу я за п.4.8 (Типового положення про атестацію) проатестуватися на І-категорію. Дякую .
Инна
Я атестуюсь на першу категорію. Підкажіть, які документи повинні бути в папці самоосвіти, та в папці для атестації? (Ці папки вимагають з нас при атестації)
Инна
Будь-ласка, поясніть, як оплачується зайнятість вчителя, якщо є один учень на екстернатному навчанні. Чи таке навчання повинно оплатитись вчителю чи проводиться безкоштовно?
ірина
я працюю практичним психологом у школі , чи маю я право атестуватися на вищу категорію , маючи вищу педагогічну освіту зі спеціальністю викладач педагогіки та психолії(дошкільної)
Ольга В.
Шановний Petro! Я дуже прошу відповісти мені про позачергову атестацію. Я вважала, що якщо написано у Положенні через 3 роки, то треба рахувати так: чергова атестація у 2009р., то позачергова - у 2012 р. Проте в відділі кадрів мені сказали, що неправильно. Повинно пройти 3 роки, а атестуватися позачергово можно на четвертий рік. Скажіть хто прав? Якщо відділ кадрів, то позачергова атестація менше всього на рік чергової, а де ж стимул для педагогів?
Petro
Для Ольга В.: Для Ольга В.: "Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через три роки після присвоєння попередньої." На жаль, формально у відділі кадрів Вам відповіли правильно. Тобто, якщо попередню категорію Вам було присвоєно у квітні 2009, то наступна, позачергова атестація може проводититися після квітня 2012, тобто в жовтні 2012 ви можете подавати заяву на позачергову атестацію. Хоча, скоріш за все автори проекту Положення думали так як і ви, і на увазі малося , що через 3 роки - це через 3 роки, а не через 4 , як вийшло через юридичну безграмотність даного положення. Як би п 1.8 було прописано хоча б так " позачергова атестація здійснюється не раніше, ніж через 3 роки після попередньої" все було б нормально.
Коментувати
Наталя
яКЩО Я БУЛА В ДЕКРЕТНІЙ ВІДПУСЦІ І ВИЙШЛА МИНУЛОГО РОКУ, В ЛИСТОПАДІ, НА РОБОТУ. А ЦЬОГО РОКУ МАЛА АТЕСТУВАТИСЯ ТА КЕРІВНИЦТВО МЕНЕ НЕ АТЕСТУЄ. НА ЯКІЙ ПІДСТАВІ, ЧИ ЧИНИТЬ ВОНО ПРАВЕЛЬНО
Petro
Для Наталя: "Позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії може проводитися не раніш як через три роки після присвоєння попередньої." На жаль, формально у відділі кадрів Вам відповіли правильно. Тобто, якщо попередню категорію Вам було присвоєно у квітні 2009, то наступна, позачергова атестація може проводититися після квітня 2012, тобто в жовтні 2012 ви можете подавати заяву на позачергову атестацію. Хоча, скоріш за все автори проекту Положення думали так як і ви, і на увазі малося , що через 3 роки - це через 3 роки, а не через 4 , як вийшло через юридичну безграмотність даного положення. Як би п 1.8 було прописано хоча б так " позачергова атестація здійснюється не раніше, ніж через 3 роки після попередньої" все було б нормально.
Petro
Для Наталя: Вибачаюсь, коментар 28.10.2011 23:28 стосується не Вашого запитання. У Вашому випадку керівництво поступає правильно, оскільки на момент подачі заяви про атестацію (до 10 жовтня) рік з моменту Вашого поновлення на роботі ще не виповнився.
Коментувати
Вікторія
атестувалася 2004 р.на спеціаліста 1 категорії. Викладала укр.мову, літературу, економічну історію.За дипломом вчитель укр.мови, літ-ри, заруб. літ. та історії. Упродовж 2007-2010 рр не вчителювала. З вересня 2010р. працюю вчителем історії. Чи зберігається за мною встановлена категорія і чи маю право цього року атестуватися на підтвердження 1 категорії? Чи мала право адміністрація навчального закладу, де я працюю, зняти з мене всі категорії до спеціаліста? Чи видається такий наказ по школі? Чи робиться запис в трудовій книжці? Підкажіть, будь ласка, на що маю розраховувати, бо у грудні 2011 р. заплановані курси з історії.
Petro
Чи вплине нове положення про атестацію на мою оплату праці, якщо я атестуюсь в 2013. Викладаю фізику та інформатику . Курси з фізики пройшов у 2011, з інформатики в рік попередньої атестації - 2008. Читаю коментаріїї юристів: "Старе положення вже не чинне. Це стосується всіх вчителів, адже тепер всі атестуються і "живуть" за новим полоенням." Чому я повинен "жити" і отримувати за новим положенням, якщо я атестувався на 5 років. Як на мене, це юридичний нонсенс. Положення повинно стосуватися тих, хто атестувався після його введення в дію. Хотілося б почути фахову відповідь. Коротко суть питання чи буду я отримувати за інформатику по нижчій категорії(як спеціаліст). Зараз категорія вища. Вдячний за відповідь
Олена
Викладаю в школі трудове навчання і образотворче мистецтво. Маю вищу категорію. Але останні курси проходила як вчитель образотворчого мистецтва. Наступна атестація у 2012-2013 н.р. Як будуть оплачуватися часи трудового навчання у 2011-2012 н.р.: за "вищою" категорією, чи як "спеціаліст"?
Олена
Шановний Петро! Поділіться інформацією, адже у нас однакова проблема.
petro
Для Олена: Ось посилання на мої повідомлення на форумі, там все , що Вас цікавить(надіюсь) Повідомлення № 227 №232 http://informatic.org.ua/forum/91-240-16
Коментувати
Валентина
В 2011 году мне необходимо было аттестоваться,но так-как я приехала из другого регина, имела перерыв в работе по специальности 3 месяца,работала не в школе а в детском доме пол года и соответственнно не работала по специальности, аттестаию согласно решению аттетационной комиссии высшего уровня перенесли на год.Но теперь я из последнего места работы (проработала 1 учебный год увольняюсь, ухожу в другую школу.Там мне позволят аттестоваться в 2012 году?Или только через год и уже с понижением категории?Заранее благодарна.
наталія
Я працюю вчителем початкових класів 15 років, у цьому році закінчила ВУЗ, маю вищу освіту, хочу атестуватися на першу категорію, а мене відправляють на курси і кажуть, що я не можу на першу, а тільки на другу. Підкажіть, що я маю робити?
Інна
Я працюю в школі 7 років, не атестувалась, в цьому році закінчила магістратуру, на яку категорію я можу претендувати?
Алла
Для Інна: Для Інна: шановна Інна, якщо ви вже отримали відповідь на своє запитання, то поділіться інформацією на електронну пошту
Коментувати
оксана
Я цього року атестувалась на присвоення "спеціаліст вищої категорії". Записали в атестаційному листі присвоїти за умовою яку треба виконати до 01.10.2011р. Тобто перерахунок заробітної плати мені зроблять після 01.10.2011 якщо я виконаю умову чи перерахують зараз але після 01.10.2011 перевірять чи виконала я цю умову?
Ирина
Как получить квалификацию "методист высшей категории", если я работаю методистом в Вузе ІV ур.аккредитации и имею 1 категорию? В приказе № 930 МОН от 06.10.10 говорится только о ВУЗах І-ІІ ур. аккредитации.
Інна
Добрий день! Подала заяву у бухгалтерію районного відділу освіти з проханням перераховувати зарплату на мій рахунок у ощадбанку, але получила відповідь, що таке моє бажання є "вибриком", і вони не забов"язані його виконувати і що я повина 2 рази на місяць приїзжати до бухгалтерії (за 25 км) за списком на перерахування. Допоможіть розібратись!
Таня
Для Інна: Ви маєте повне право вимагати перераховувати вашу зарплату в будь-який банк.
Коментувати
natalibio
Доброго дня! Допоможіть терміново вирішити питання. У школі парцюю вчителем музики з 1969 року, стаж 41 рік. Закінчила культосвітнє училище, за дипломом-керівник хорового колективу, клубний працівник. Атестацію проходила неодноразово і все було добре. За результатами останної атестації, яка була 2006 року, мені встановили кваліфікаційну категорію "спеціаліст", 9 розряд. Курси підвищення кваліфікації пройшла 2009 року. Чи вправі атестаційна комісія цього року визначити в атестаційному листі, що я "не відповідаю займаній посаді" і пропонувати мені звільнення з роботи, посилаючись на нове Типове положення про атестацію та Закон України "Про загальну середню освіту"? Хіба для тих вчителів, які подали заяви на атестацію до 20.10.2010р. не розповсюджується старе Типове положення про атестацію? І який порядок мого звільнення?
Наталія
У 2005 році я закінчила університет з 2006 року працюю, два роки була в декретній відпустці з вересня вийшла на роботу, вчора мене попередили що наступного року я повинна атестуватись на спеціаліста, але для чого? Чи можливо це мене не стосується. Атестуватись на спеціаліста немає сенсу, я ж і так спеціаліст.
Таня
Для Наталія: Вам не потрібно атестувати на спеціаліста (ви вже спеціаліст), Ви маєте писати заяву встановлення 2 категорії, але якщо матимете якісь заслуги (перемогу в обласному конкурсі свою, чи своїх учнів тощо) то можете одразу претендувати на 1 категорію
Коментувати
Марго
чи має право позачергово атестуватись вчитель у 2011 році, якщо він атестувався у 2010 році?
Людмила
Для Марго: ні
Таня
Для Марго: Вам не потрібно атестувати на спеціаліста (ви вже спеціаліст), Ви маєте писати заяву встановлення 2 категорії, але якщо матимете якісь заслуги (перемогу в обласному конкурсі свою, чи своїх учнів тощо) то можете одразу претендувати на 1 категорію
Марго
Для Людмила: Відповідь запізнилася..людина проатестована..
Коментувати