Шкільні підручники замінять 4G-інтернетом

Реалізація проекту "Відкритий світ" дозволить щорічно економити тільки на друку книг до 50 млн доларів бюджетних коштів

Шкільні підручники замінять 4G-інтернетом

Про це сьогодні заявив під час круглого столу на тему «Національний проект "Відкритий світ": наднові системи навчання і комунікації» голова робочої групи "Національні проекти" Владислав Каськів.

"Щороку держава витрачає багато коштів на друкування книг, використання деревини, паперу тощо. Наш проект знімає необхідність щорічних витрат з держбюджету на дані цілі", — сказав він.

За словами керівника робочої групи проекту "Відкритий світ" Ігоря Куруса, проект передбачає створення освітньої інфраструктури на основі бездротової мережі четвертого покоління, впровадження централізованої системи навчання та оцінювання знань учнів, і надання 1,5 мільйонам школярів нетбуків з пільговим підключенням до Інтернету.

Як зазначив Каськів, "Відкритий світ" — це початок створення національної системи управління державою, що дозволить громадянам, зокрема, голосувати, отримувати платіжні довідки, свідоцтва, за допомогою мережі Інтернет.

     

"Але перш за все проект буде мати ефект на систему освіти. Учні з будь-якого регіону України будуть мати швидкісний доступ до мультимедійних уроків, отримають доступ до міжнародних освітніх програм та інформаційних баз. Окрім того, проект дозволить не лише уніфікувати систему оцінки знань, але і зробити її на єдиній україномовній платформі. Важливим стане й те, що батьки зможуть спостерігати за навчанням дитини в режимі онлайн", — говорить Каськів.

За його словами, залучати кошти на реалізацію проекту планується не з держбюджету, а шляхом інвестицій.

"Кілька важливих міжнародних корпорацій вже висловили зацікавленність щодо участі у проекті, але перевага буде надаватися насамперед тим корпораціям, які налагодять випуск нетбуків на території України. Проект буде реалізовуватися за формою державно-приватного партнерства", — сказав він.

Каськів висловив сподівання, що результати проекту можна буде побачити вже в наступному році.

Як повідомлялося раніше, реалізація проекту "Відкритий світ" вимагає близько 675 млн доларів інвестицій.

Дзеркало тижня
02.12.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
YuraSh
Уявіть клас, 20-30 учнів, і всі одночасно працюють в мережі 4G. Це ж не клас получиться а мікрохвильова пічка "Маде ін чорнобиль". Чи може випромінювання нам уже не страшне???
Оксана
В лучшем случае - проект из разряда "Нью-Васюки", в худшем - еще один "троянский конь"! Мультимедийными досками уже многие школы "одарили", а за чей счет обслуживание всей аппаратуры? Лампу заменить в проекторе - 5 тыс. гривен... А должность системного инженера с компьютерными классами появляется? Интересно, автор проекта сегодняшних школьников в обычной школе видел? Доступ к информационным базам и сегодня - не проблема, только "оно им надо?"
03
Да ерунда ВСЁ ЭТО! Научи ребёнка учиться и НЕТ ПРОБЛЕМ Н И К А К И Х! Как научить? Без родительской помощи - НИКАК!А все эти проэкты - чушь!К тому же - глаза детей беречь необходимо с детства.компъютер этому НИКАК НЕ СПОСОБСТВУЕТ!И главное-как только в обществе появится СПРОС на ГРАМОТНЫХ ЛЮДЕЙ -так постепенно всё вернётся в нормальное русло.А на данном этапе ДОСТАТОЧНО тех лицеев, которые готовят ЗНАЮЩИХ детишек(для других государств)
Мама, вчитель, директор
"Копеечные проекты, мой друг, никому не нужны. С них нечего украсть.." (фильм "Некст"). 4Gнетрнет - это ого! какие деньги. А все остальное - это лапша для нас!
Віктор
Це ви так жартуєте? Інтернет у нас є, але нетбук кожному учневі? За які шиші? Ви ж тільки що "поховали" надії освітян на людське пенсійне забезпечення, потративши на це всього 5 хвилин, а тепер вішаєте нам лапшу, бо не годні вчасно книжок надрукувати? Ви б краще звичайними комп'ютерами укомплектували, бодай всі середні школи. А то інтернет підведено, в школі, де більше 200 учнів, всього два недоламаних компа, які працюють у нас ще з 2003 р. і ніяким сучасних критеріям не відповідають. І не верзіть дурниць, від людей соромно.
Tatjana
Вот у нас вышку отключат, и вообще НИКАКОГО НОРМАЛЬНОГО интернета не будет.
Fongo
Це Гаррі Поттера перечитались?
Олександр
Буде те, що і з 12-річною освітою. Почнеться та не закінчиться, перейде на нове реформувння і так безкінечно. Я 30 років працюю в школі, жодного починання не завершено. Наш Міністр відрапотував, що майже всі сільські школи підключені до Інт ернету, учні 10 класів можуть користуватися підручниками, яких немає, а насправді... Це саме чекає і цю ідею. (Хоча є не песиміст)
UA
Для Києва та 2-3-х міст це реально побачити за наше життя, а по всій Україні - глибоко сумніваюсь. Питання у великих коштах на проект, а наші товстосуми не дуже щедрі на такі вчинки...
репетитор
Да такие учебники ни в электронном, ни в печатном виде не нужны. Почитайте алгебру 10 класс, профильный уровень. Тема - решение уравнений и неравенств с параметрами. Буквально 2 слова: для каждого конкретного случая используется свой алгоритм. И несколько примеров. И все. Как будто не учебник детям писал, а краткий доклад на конференции делал. В конце параграфа интересная приписка : "Если не знаете как решать с параметром, начинайте решать без параметра". А как заканчивать? Наверное, автор учебника Мерзляк сам ни одного уравнения с параметрами до конца не решил ни разу...Так у детей ни зрения, ни знаний не будет.
информатик
Наши дети с электронными учебниками окончательно ослепнут! В большинстве школ имеется только один компьютерный класс, который вмещает не более 12-14 учеников. Налицо укрупнение классов до 35 учеников. Будем сидеть друг у друга на голове?
?!!!
А що робити вчителеві, який вміє тільки втикнути вилку в розетку, а до песіїї ще огого?
читач
Проекти Каськіва + реформи Табачника = повна дебілізація системи освіти
Сільський директор
Дожити б до такого...
KVP
Браво!!! В деяких школах це вже реалізовано. Підручники – електронні, оцінювання знань раз в неділю в комп’ютерному класі по усіх предметах . Необхідно тільки підключити викладачів для розробки сценаріїв навчальних інтерактивних програм. Якщо цей проект не буде зроблено централізовано, то за кілька років все відбудеться спонтанно.
читат 777
Для KVP: Шановний, то все бутафорія, нетбук має розмір екрану 9-11 дюймів, а усі розроблені раніше на замовлення МОНУ програми (мовчу про їх якість) розраховані на монітори зі звичним розміром, тобто близько 19 дюймів. Ви спробуйте футбол на екрані мобільного телефону подивитись! Вам же написали: крупні міжнародні корпорації, які виготовляють нетбуки :), що не зрозуміло? Наших вчителів за НАШІ гроші вже вчить корпорація Інтел, але вчить тому, що вони вважають за потрібне, тобто працювати з конкретними програмами, звичайно іншої американської корпорації - Майкрософт. А ми й раді :)
KVP
Проблем з розмірами екрану в сучасних сенсорних телефонах немає. Вчіться в дітей, поспостерігайте, як вони знаходять інформацію в Інтернеті за допомогою цих пристроїв. Комп’ютери в сучасному вигляді зникнуть через три, п’ять років. Майбутнє за мультимедійними мініатюрними пристроями, 3d окулярами-моніторами, та аудіо книгами. І причина занепаду традиційних комп’ютерів не в розмірі дисплею, а в тому, що людина по своїй природі, по своїй суті – багатовимірна істота, здатна одночасно контролювати десятки процесів. Це як вчитись їхати на велосипеді. Спочатку свідомість контролює нахил центру тяжіння, кут повороту керма, силу прикладену до педалі… Потім формуються умовні рефлекси і людина всі дії виконує автоматично.
Tatjana
Для читат 777: "Наших вчителів за НАШІ гроші вже вчить корпорація Інтел"не є так!!!!! НАШИХ вчителів інформатики ЗАСТАВЛЯЮТЬ наші ж відділи освіти БЕЗКОШТОВНО навчати колег(ДЕЯКІ НАВІТЬ ВКЛ/ВИКЛ НЕ В СИЛІ ОСВОЇТИ).Інколи вони,із власних коштів) доплачують мізер, який ні вяке порівняння не йде із тим, що варто було б віддати за навчання на комп*ютерних курсах!!!!!!!!!!
Коментувати