Чеським вчителям підвищують зарплати на 200-300 євро, українським на 10...

З огляду на глобальну економічну кризу, зарплати чеських державних службовців повсюдно скорочуються. Виняток становлять учителі, платня яких має ґрунтовно збільшитись

Чеським вчителям підвищують зарплати на 200-300 євро, українським на 10...

Нова система оплати освітян позитивно позначиться насамперед на молодих учителях початкових шкіл, чия платня збільшується на п’ять з половиною тисяч крон, тобто на 220 євро. У середніх школах той самий вчительський континент отримає на чотири тисячі більше (160 євро).

Це чи не найбільше підняття зарплати працівникам освіти в Чехії за останні 20 років, повідомляє Німецька хвиля.

Міністерство освіти вважає, що таким чином буде ліквідовано перманентну кадрову кризу, спричинену відтоком педагогів-початківців. Учителі з понад двадцятирічним стажем поліпшать власний бюджет тисячею двомастами кронами (близько 50 євро).

Не забуто і виховательок дитячих садочків. До їхньої місячної платні доплюсовується сім з половиною тисяч крон (300 євро).

Урядове рішення, якою передбачено покращання матеріального становища освітян, приходить в той час, коли зарплати інших службовців "усихають".

Чеські профспілки протестують і погрожують страйком. Чи підтримають їхній протест учителі? Голова вчительської профспілки Франтішек Добшик, сказав в інтерв’ю газеті Hospodářské noviny, що це кожен педагог має вирішити сам.

Як повідомлялось раніше, в Україні посадові оклади працівників бюджетної сфери будуть ще раз підвищені з 1 грудня 2010 року. Про це повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров на засіданні уряду 17 листопада.

"Посадовий оклад бібліотекаря в порівнянні з початком року, зросте майже на 100 гривень на місяць, вчителя вищої категорії - на 117 гривень", - зазначив Микола Азаров.

"Звертаю увагу, що це тільки посадові оклади, фактично збільшення буде більшим, тому що практично всі працівники бюджетної сфери мають надбавки, доплати до посадових окладів", - додав прем'єр.

Освіта.ua
18.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
В
Очень рада за чешских педагогов!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Хоть где-то в мире учителей уважают и оценивают так, как положено!!! Может и у нас будет такое понимание проблем образования, ведь дети и внуки есть у каждого...........Только бы скорее это поняли те, кому положено об этом думать =):
Я
Там наших НЕ ЛЮБЯТ!!!
Наталя
ХОЧУ В ЧЕХІЮ!!!