![]() |
Майже половина учнів (46,6 %) на Донеччині навчаються українською мовою. А українськомовних шкіл в області за останній рік стало майже на 10 відсотків більше |
На Донеччині більше вчаться українською
Але ситуація в місті Донецьку дуже різниться від обласної, повідомляє Deutsche Welle.
Зростання мережі українськомовних навчальних закладів у східних регіонах України свідчить про потребу та престижність вивчення державної мови, вважають фахівці. Утім, ситуація в Донецькій області значно відрізняється в порівнянні з Донецьком, де українською мовою навчаються трохи більше чверті (26,5 відсотків) учнів.
Таку статистику навела завідувач відділу української мови і літератури обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Харахоріна. За словами фахівця, для Донецька, як великого промислового та багатонаціонального міста, російська мова залишається головною мовою спілкування.
А от "Донеччина поступово стає українською", каже Ігор Зоц, головний редактора газети "Донеччина". На його думку, статистика, згідно з якою 47 відсотків учнів навчаються українською, а 53 – російською, віддзеркалює реальну ситуацію в області.
Водночас в інформаційній площині спостерігається парадокс: є єдина обласна газета українською мовою, а міських і районних українськомовних видань стає менше. Російська мова в ЗМІ залишається провідною.
Взагалі на думку Ігоря Зоца, владі треба прислухатися до здорових і розумних пропозицій від фахівців і не підіймати занадто активно "мовне питання". Соціологічні дослідження показують, що мовна тема займає другорядне місце серед проблем, які хвилюють людей, каже Зоц, додаючи, що мовна політика і деякі законодавчі ініціативи посилюють розкол та напругу в суспільстві.
"Сьогодні ми стаємо свідками, коли влада приймає закони, які викликають обурення людей і акції протесту під Верховною Радою. Не виключно, що така ж ситуація може скластися, коли почнуть ухвалювати закон про мови", зауважив головний редактор газети "Донеччина".
Освіта.ua
18.11.2010