На Донеччині більше вчаться українською

Майже половина учнів (46,6 %) на Донеччині навчаються українською мовою. А українськомовних шкіл в області за останній рік стало майже на 10 відсотків більше

На Донеччині більше вчаться українською

Але ситуація в місті Донецьку дуже різниться від обласної, повідомляє Deutsche Welle.

Зростання мережі українськомовних навчальних закладів у східних регіонах України свідчить про потребу та престижність вивчення державної мови, вважають фахівці. Утім, ситуація в Донецькій області значно відрізняється в порівнянні з Донецьком, де українською мовою навчаються трохи більше чверті (26,5 відсотків) учнів.

Таку статистику навела завідувач відділу української мови і літератури обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Харахоріна. За словами фахівця, для Донецька, як великого промислового та багатонаціонального міста, російська мова залишається головною мовою спілкування.

А от "Донеччина поступово стає українською", каже Ігор Зоц, головний редактора газети "Донеччина". На його думку, статистика, згідно з якою 47 відсотків учнів навчаються українською, а 53 – російською, віддзеркалює реальну ситуацію в області.

Водночас в інформаційній площині спостерігається парадокс: є єдина обласна газета українською мовою, а міських і районних українськомовних видань стає менше. Російська мова в ЗМІ залишається провідною.

Взагалі на думку Ігоря Зоца, владі треба прислухатися до здорових і розумних пропозицій від фахівців і не підіймати занадто активно "мовне питання". Соціологічні дослідження показують, що мовна тема займає другорядне місце серед проблем, які хвилюють людей, каже Зоц, додаючи, що мовна політика і деякі законодавчі ініціативи посилюють розкол та напругу в суспільстві.

"Сьогодні ми стаємо свідками, коли влада приймає закони, які викликають обурення людей і акції протесту під Верховною Радою. Не виключно, що така ж ситуація може скластися, коли почнуть ухвалювати закон про мови", зауважив головний редактор газети "Донеччина".

Освіта.ua
18.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Горловка
Когда начинают плакать, что мало украиноязычных газет в стране, становится просто смешно. СМИ - это прежде всего коммерческий проект. И если наша горловская "Кочегарка" вдруг начнёт издаваться на украинском - она быстро исчезнет, её просто никто не станет покупать. Нам уже сделали украинское телевидение - кто его смотрит? На каждом доме тарелка, в каждой квартире кабельное. Нужно не кричать о "титульной" нации и единой "державний", а признать реальный факт исторического двуязычия Украины. И тогда будут совсем другие выборы и совсем другие власти.
Горловка
Обучение на украинском в абсолютно русскоязычном окружении - чистой воды профанация. Мучаются все: дети, родители, учителя. Для 9-10 классов даже в русские школы по большинству предметов пришли книги на украинском. Кому это надо было? Ничего, кроме недовольства и ещё большего неуважения к "мове" насильственной украинизацией не добились. Ну а "присмыкающиеся" (чиновники "освиты") будут писать отчёты и рассказывать как "Донеччина стая україномовною".
панна
Вони пишуть кількість шкіл, а чи уточнюють кількість учнів у них? (:
Вчитель
Стає більше україномовних класів,бо відділи освіти забороняють набирати російськомовні класи.У Жданівці школа 2 дозволяють набирати 1 російськомовний клас,до якого завжди черга бажаючих,а тих,хто не потрапив туди, ,,вмовляють,, віддати дітей до україномовного класу.Інформація точна,бо я працюю там.