В Києві учнів змусили приходити в школу раніше, щоб співати гімн України

Київських школярів змушують приходити на навчання раніше та співати гімн України, а також забороняють спілкуватися російською мовою і застосовують суворий дрес-код

В Києві учнів змусили приходити в школу раніше, щоб співати гімн України

У київських школах ввели суворі правила. По-перше учні мають приходити на 15-20 хвилин до початку занять, щоб заспівати гімн України.

Також дітям забороняють носити мобільні телефони, надягати яскраві колготки або модні штани. Керівництво шкіл відмовчується, а от діти готові навіть бунтувати.

Невід’ємна частина виховання

"Нас зобов'язали приходити на уроки на 15 хвилин раніше. Весь клас стоїть, тримає руку на серці і співає гімн України. За запізнення на спів – "незадовільно" у щоденник. У нас ніхто не розуміє, навіщо це потрібно, ми будемо думати, що з цим робити. Може, навіть бунтувати будемо", - розповіла учениця однієї з київських гімназій.

Директор школи коментувати це відмовився, а вчителі неофіційно говорять: мовляв, так виховують патріотизм. Аналогічної думки вчителі й інших шкіл. В деяких з них всім учням заборонили говорити російською мовою навіть на перервах, пише газета "Сегодня".

     

Також, мало не в кожній школі Києва ввели найсуворіший дрес-код. Наприклад, учениці гімназії НПУ імені Драгоманова називають його "монастирським одягом". "Нуль макіяжу, нігті без лаку, навіть парфуми під забороною. У нас до початку уроків, коли всі з'їжджаються до гімназії, класні керівники переглядають зовнішній вигляд. А якщо на нігтях буде яскравий лак, його тут же змусять змити", - розповіла одна з учениць.

Найпоширеніше "не можна ні в якому разі" - мобільні та плеєри. Їх не люблять ні в дорогих приватних, ні в звичайних середніх школах. У гімназії ім. Драгоманова телефони змушують "вирубати" ще до того, як школяр встигне переступити поріг.

В одному з ліцеїв Києва дітям заборонили виходити на вулицю під час перерви.

"У нас на вході стоїть охоронець, якому потрібно принести довідку від класного керівника, що тобі треба вийти на вулицю, без довідки не випускають. Але ця довідка діє тільки на прогулянку по території школи. Якщо хочеш вийти за її межі, потрібна інша - дозвіл від батьків, підписаний класним керівником", - розповів учень школи.

Як стверджують директори шкіл, всі ці правила - невід'ємна частина виховання.

Класичні школи Великої Британії

Англійці не приховують, що аскетичний побут і сувора дисципліна - частина класичної британської освіти. Майже у всіх школах Великої Британії дуже суворі правила і закритий простір.

"Дуже складно було психологічно, коли опиняєшся у середовищі, де все чуже, суворі правила і закритий простір", - згадує своє навчання в британській школі Олександра Червоненко, дочка колишнього заступника столичного мера Євгена Червоненка, а зараз ще і співвласниця івент-агентства RSVP luxury agency і хазяйка магазину одягу Vogner. - Ми просиналися по гучному дзвінку, як у школі, потім - півгодини на збори і перекличка".

Її кімната була схожа на келію, а кожен ранок починався з того, що потрібно було вистояти чергу в душ - він був один на десять кімнат. Вийти в місто можна було тільки на кілька годин і лише одержавши дозвіл. "Хотілося, щоб забрали (мене додому), але я розуміла, що потрібно це пережити", - зізнається Червоненко.

Через роки, вона визнає, що це було того варте - англійська школа навчила її нестандартно мислити, планувати час і багато працювати. "Якщо сачкувати - нічого не вийде", - засвоїла на все життя Олександра Червоненко.

У Британії вихованням займаються не батьки, а вчителі. "Вихованням займаюся не я, як дорослий, а багато дорослих, які знають, що роблять, - пояснює особливості освіти у Британії Валерія Самборська, директор клієнтського сервісу компанії Бізнес-Лінк, яка сама колись стала випускницею англійської закритої школи, а тепер відправляє тим самим шляхом юних співвітчизників. - Там з дитини роблять людину".

Освіта.ua
03.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Надежда
В нашей школе зато беспредел... 6леток выкинули просто "на улицу" и сказала "так надо". Была продленка, из 27 учеников 24 посещеали продленку. При чем сидела с детками их классный руководитель, уроки делали, нм улице гуляли... Все были довольны. Родитеям облегчение - ребенок под присмотром... И вот 17 ноября в пятницу звонок на работу, мол, продленки с 22 ноября больше не будет... Куда хотите детей туда и девайте. 6 летний ребенок будет жо 17.30 сидеть ОДИН дома... А Вы говорите "закрытые школы", на улицу по записке... да всем на всех плевать. (СООШ №5, г.Обухов)
fla
Ну щоб "Сегодня" щось добре написала про школу, мабудь треба змінити всю редакцію. Це їх політика - знайти 1-2 негативних приклади і узагальнити на всіх. Одним словом "Жовта преса". Загалом, кожна школа шукає свої підходи до виховання. Не подобається - знайдіть те що підходить. А щодо форми, то хотів би я подивитися на критиків, коли б вони зайшли в школу, де форма зовсім вільна. Думаю вони швидко поміняли б свою точку зору.
Victor
Глупости все это. Известно, что газета "Сегодня" - это "рупор" ПР. Поэтому всю напечатанную в ней информацию необходимо "логарифмировать"
Вера
В первый раз об этом слышу.До нашей школы это все не дошло.Хором гимн не поют,В школе форму требуют,но девочек не умывают и т.д. На переменах говорят кто на каком языке хочет( но шкала у нас русскоязычная).
Ольга
Ніколи не забуду як співав гімн теперішній Президент на інагурації - не знав 95% тексту! Це був жах і сором. Заставили б депутатів за 15 хв. до засідання співати, а не хор їм наймають за додаткову плату. А за дітей не треба так переживати - вони всі гімн знають.Мобільні - на уроках вимкнути, а на перерві кожна дитина має право зателефонувати батькам, чи будь-куди. Макіяж може бути і учнівським, це теж прекрасно розуміють майже всі учні. Є одиниці, у яких вроджений несмак, або не на місці батьки, цих треба вчити, але індивідуально віч-на-віч, щоб не принизити дитини. Учні - теж ЛЮДИ. Мають права, які декларовані у всьому світі. А якщо Червоненко виховувалась в строгості, то, напевно, були для цього якісь важливі причини у батьків. заборони - не метод. "Запретный плод - сладок".
Світлана
Згодна з Наталією Треба звернути увагу на здоров'я дітей, на їх харчування, забезпечення підручниками ( я вже не говорю про сучаснеі технології) А газета "Сегодня" це пропартійна партії ригоналів - вона і піднімає зовсім не ті питання - знову пригнічується російська, знову дітей заставляють і т.інш.Аби народ баламутить ......
Наталія
Щодо мобільних телефонів "Нуль макіяжу, нігті без лаку, навіть парфуми під забороною" я з цим згодна. Школа закрита під час навчання, це нормально. Знати Гімн України має кожна дитина а ось за 20 хв. до початку навчання строїти дітей його виконувати це вже перегнули палку!!!!!! Дайте дітям нормальне харчування, можливість батькам вдягнути дітей у нормальну шкільну форму( не штучну та комфортну) адже купити її треба мати нормальну зарплатню!!!! Наші діти не доїдають, наші діти хворіють через екологічну проблему в Україні (Чернобиль). Наші діти народжуються з хронічними хворобами. Наші діти помирають в шкільних коридорах..... Так, виховувати треба але палку перегінати не потрібно. Погляньте на наш парламент - почнемо з них! і виховання, і мова і ДРЕС-КОД по 10000$++++ можливо це вони повинні приходити на роботу вчасно і не...
Владислав (ученик)
А учителям спасибо за то, что вы у нас есть! Здоровья вам и долгих лет жизни!
Аноним
Для Владислав (ученик): ну ты и дурак!
Владислав
Для Аноним: Если вы со мной не согласны, это не означает, что я дурак.
Коментувати
Владислав (ученик)
А про украинизацию я вообще промолчу лучше! Дайте денег украинским киностудиям, писателям, сделайте украинские фильмы дешевле...Так нет! ВЫПУСТИЛИ ТУПО ЗАКОН И ОГРАНИЧЕНИЕ И ВСЕ, РАБОТАТЬ НЕ НАДО! Так же проще, не так ли!? Про форму: Сделайте ее такой, чтобы ее было приятно носить. Выделите средства заводам, фабрикам, чтобы форму было приятно носить. Русский язык не нужно запрещать, надо создать условия, сделать так, чтобы люди САМИ выбрали родным именно украинский! Украинский очень хороший язык, но если насильно заставлять людей на нем разговаривать, и запрещать им общатся на их родном языке, то они его просто начинают ненавидеть!
Учитель
Для Владислав (ученик): . а Вы пробуйте не насильно разговаривать, а от души! Что, не получается? Или не хочется? Что за глупости - насильно заставляют учить! Есть закон, есть язык государства! Кто Вам запрещает общаться на родном? Будьте честными перед собой!!!
Коментувати
Владислав (ученик)
А по поводу Родины я вот что скажу: моя страна, которую я уважал, любил, чувствовал себя свободным, перестала существовать после 2004го года! Дальше было все хуже и хуже! Те, кто сидят в министерствах не думают о нас совсем!!! Они !2 раза! Меняли программу обучения! Они думают, что учителям и ученикам легко было? Каждый год меняю программу! Мы до сих пор учимся по распечаткам из интернета, а учитель, экономики, ночью сидит и делает нам конспект, чтобы дать нам азы, выбирает информацию из 5ти учебников, потому, что ни один учебник даже на половину не соответствует тестам и контрольным, которые нам дают из министерства. Тесты есть, а учится неоткуда! Как это объяснить!?
Владислав (ученик)
Для Учиель: Поддерживаю. Министерство образования получает очень мало денег из госбюджета, учителям нормально не платят. Из-за этого у большинства учителей пропадает желание учить детей. А некоторые до сих пор учат детей по книжкам 50х-70х годов! Не рассказывают о новых открытиях, достижениях в области, например, биологии, физики или химии соответственно, никакого интереса, к предметам у учеников нет! Есть и хорошие преподаватели, которые находят новую информацию и стараются каждый свой урок сделать интересным. Вот их я по-настоящему уважаю!
Учиель
Что то я не заметила очереди под школами на места учителей, что бы каждый год от "Благодарных" учеников получать золотые сережки... Нельзя по нескольким учителям судить обо всех. А то пересажаете всех в тюрьмы за взяточничество, остальных распугаете, а кто будет ваших внуков учить, уважаемая Юлия!!! Вы то у нас наверное святая! А по поводу пения гимна и остального перегибания палки скажу одно - из-под палки еще никого не научили Родину любить...
СПІВАЙТЕ, ЛЮДИ, ГІМН!!!
Знати ГІМН своєї країни і виконувати його щиро - одна з найвищих людських чеснот! Сором тим батькам, чиї діти його співають з-під палки!!! Кого ж ви виховуєте? Може, комусь соромно і ім'я рідної матері згадувати? Якщо в родині нема патріотичного виховання, то у вас будь-що буде з-під палки: і традиції українців, і свята, і обряди, і пісні народні! І тоді соромно зізнатися, що родом з села українського! ЯК ЦЕ ТАК: СОРОМНО СПІВАТИ ГІМН?????? Послухайте, що слухають і співають ваші діти, яка музика лине з їхніх навушників? Це не соромно, це не з-під палки! Це за власним бажанням! Матюкатися - не соромно, а гімн... Не поступитися місцем в автобусі не соромно, бо "сиди, синок, я за тебе заплатила"! То це не соромно, а гімн... Одним словом, знайшли причину всіх лих: заставляють співати гімн!
елена
Для СПІВАЙТЕ, ЛЮДИ, ГІМН!!!: "виконувати його щиро - одна з найвищих людських чеснот!" Ще ніколи ніхто нічого не робив ЩИРО з примусу!каждое действие візівает противодействие.наверное,нужно искать другие пути "патріотичного виховання".а соромляться вони не "СПІВАТИ ГІМН",а того як все це робиться.
Коментувати
Юлия
я так понимаю, тут в отзывах только пед.коллектив отписывается. Как же надоело всем вам на подарочки собирать каждый год...ВЫМОГАТЕЛИ!"Золотые сережечки мне бы на окончание школьного года..." тфу!Буду теперь каждый раз в прокуратуру заявления писать,что рука отсохла брать взятки!
елена
Для Юлия: позвольте задать вам вопрос:сколько сережечек именно вы купили своему учителю?а сколько взяток дали?огульно всех хаять можно.а на мои вопросы так и не ответили
Юлия
Для елена: лично я двоим, и при этом был зафиксирован на видео факт "хотения подарка" и его получение с последующим заведение дела. Школа Киевская, учитель уже не работает.
Оксана
Для Юлия: Я думаю, что этому учителю очень повезло, что он не работает больше в школе!
Коментувати
T. N. T.
Нарешті з русофілів роблять українців....))) Я радий, на сьомому небі...))
елена
"...на вулицю, без довідки не випускають. Але ця довідка діє тільки на прогулянку по території школи. Якщо хочеш вийти за її межі, потрібна інша - дозвіл від батьків, підписаний класним керівником" А если с учеником что-то случится?кто будет виноват?учитель,директор,классный руководитель несут полную ответственность за сохранность жизни и здоровья детей во время учебного процесса.в тюрьму добровольно никому не хочется!разве за это можно осуждать?
Юлия
Для елена: При это дети школьного возраста именно прибывая в школе больше всего получают травм и оказываются по скорой в травмопунктах!
елена
Для Юлия: а вы не пробовали объяснять своему ребенку,как нужно вести себя в школе,чтобы не получать эти самые травмы?а разве дома дети их не получают,когда дома детишек-то 1-2,а вшколе-1000?так разве несправедливо ограничение их передвижений в учебное время?да и потом,откуда у вас статистика о количестве травм?
Юлия
Для елена: ребенок получил травму на физкультуре под "присмотром" учителя физкультуры! дома за детишками-то (1-2) присматривают НЕпроффессионалы, а вшколе-1000 и с ними работают! специалисты с профессиональным образованием!!! а статистика получена в частном порядке.
Коментувати
Юлия
Абсолютно не согласна в пункте про мобильные!!!Ставить нужно на беззвучный режим на уроках, а зачем выключать? Учителя боятся быть заснятыми на мобилку?
елена
Для Юлия: а чего бояться учителям?может,некоторым учащимся может стать стыдно из- за их поведения?не всегда родителям известно,чем заняты их чада в учебное время.
Юлия
Для елена: того что заснимут как они издеваются над учениками (например бьют линейкой по рукам учеников начальных классов) и покажут родителям. К счастью это уже было сделано, а "учителя" ответили за это!
елена
Для Юлия: Вы ,наверное,очень обижены на учителей?но при этом не забыли взять слово в кавычки.так зачем же судить обо всех по единичным случаям?
Коментувати
Петр
Очень правильно
ОЛЬГА
ПОЛНОСТЬЮ ПОДДЕРЖИВАЮ
666
В принципе - ДОСТОЙНО!
Гість
"Нуль макіяжу, нігті без лаку, навіть парфуми під забороною. У нас до початку уроків, коли всі з'їжджаються до гімназії, класні керівники переглядають зовнішній вигляд. А якщо на нігтях буде яскравий лак, його тут же змусять змити"...У мене запитання до учениці: Ви в школу ходите навчатися чи демонструвати останні новинки моди? В школі учні мають виглядати як учні... Хоч форма більш- менш дітей рівняє ...