Чи буде проводитись конкурс з української мови ім. Петра Яцика?

Ліга українських меценатів заявила про відмову Міністерства освіти і науки від організації проведення міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Чи буде проводитись конкурс з української мови ім. Петра Яцика?

Про це повідомив виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький.

Він повідомив, що Міносвіти 1 листопада розіслало лист Міністерству освіти і науки Криму, обласним, Київській та Севастопольській міським управлінням освіти і науки, в якому повідомило, що черговий 11-й конкурс з української мови імені Петра Яцика повинен проводитися безпосередньо Лігою Українських меценатів при узгодженні з міністерством.

Причиною відмови від організації конкурсу у відомстві називають те, що на міністерство указом президента Віктора Януковича покладена відповідальність за проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Слабошпицький здивований таким рішенням Міносвіти, оскільки, на його думку, конкурс імені Петра Яцика є широко розрекламованим брендом, і непродумано відмовлятися від проведення такого популярного заходу.

На його думку, можна було б, наприклад, використовувати цей конкурс у якості складової вищевказаного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Слабошпицький відзначив, що у зв'язку з вищевказаним листом Міністерства рішення про проведення або непроведення конкурсу з української мови імені Петра Яцика фактично буде приймати керівництво загальноосвітніх навчальних закладів.

Він вважає, що такі дії міністерства спрямовані на ліквідацію конкурсу.

На його думку, якщо Міносвіти вирішило відмовитися від проведення цього міжнародного конкурсу, потрібно було це зробити легітимним способом - шляхом скасування його реєстрації в Міністерстві юстиції та скасування нормативно-правових актів органів державної влади, які передбачають його проведення.

Виконавчий директор Ліги українських меценатів також не виключає звернення до суду у зв'язку із зазначеним рішенням Міносвіти.

Нагадаємо, що Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться згідно з Указом Президента України від 09.11.2007 № 1078 "Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика", а також відповідного положення, затвердженого наказом МОН від 13 березня 2008 року. Наразі, обидва документи не скасовані і є чинними.

Як повідомлялось раніше, Міносвіти відмовилось від фінансування конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, оскільки це не передбачено Державним бюджетом України.

ТСН
02.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Трудівниця
Ось якби той, хто організовує (чит. придумує) ці конкурси, узяв та й підготував власну дитину до всіх оцих олімпіад, конкурсів... Поїздив із нею, зіткнувся декілька раз із несправедливістю... Чи задумався б тоді?
инкогнито
За последнее время уж очень много конкурсов, а когда же учиться бедным детям? Я не против одного конкурса, но зачем так много: Соняшник, Патриот, Яцика, теперь Шевченко, а кроме этого Левенятко , Бобер, Колосок, Кенгуру... и кроме этого еще олимпиады по всем предметам? Ужас !!!!
Марія
Для инкогнито: Що занадто, то не здраво!!! Дійсно. для чого скільки?!
Коментувати