Відпочинок без проблем

Планую поїхати на відпочинок за кордон з дитиною. Однак, чула, що можуть виникнути проблеми при перетині кордону. Що необхідно врахувати, щоб без проблем виїхати за кордон з дитиною?

Відпочинок без проблем

Зазначимо, що відповідно до Правил перетину державного кордону громадянами України перетин кордону для виїзду за межі України громадянами, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків, піклувальників та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними. Якщо дитина їде у супроводі одного з батьків (осіб, які уповноважені одним із батьків), то необхідно мати нотаріально посвідчену згоду другого з батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування в цій державі, якщо другий із батьків не перебуває у пункті пропуску. Такої згоди не потрібно, коли другий із батьків є іноземцем або особою без громадянства, або коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує дитина, або проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік в дипломатичному представництві України за кордоном. Також така згода не потрібна у разі пред'явлення оригіналів або нотаріально посвідчених копій свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення його батьківських прав; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім або про визнання недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд без згоди та супроводу другого з батьків; або у разі виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері.

Окрім того, під час здійснення прикордонного контролю перевіряється паспортний документ супроводжуючої особи та проїзний документ дитини (свідоцтво про народження - тільки для поїздок у Російську Федерацію, а також для жителів прикордонних районів, визначених відповідними угодами).

Голос України
17.07.2008

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів