Влаштувати дитину в дитсадок, як і раніше, важко

Щоб отримати місце в дитячому садку, в регіонах платять від 2,5 тисяч гривень до фонду батьківського комітету

Влаштувати дитину в дитсадок, як і раніше, важко

Про це розповідають співробітники регіональних дитячих садків. Як правило, "батьківський комітет" не має свого рахунку. Таким чином, його неможливо проконтролювати. Такий "батьківський комітет" залежить від завідуючої дитячим садом, розповідають самі вихователі.

Заплатити за зарахування дитини в дитячий сад можна також товарами чи послугами. Наприклад, поставити склопластикові вікна, полагодити дах або побудувати в дитсадку веранду.

У Севастополі, наприклад, таку ситуацію пов'язують із скасуванням єдиної міської черги для зарахування в дитячі сади. Як вважають у дитячих дошкільних закладах, ця практика була не ідеальна, але вона обмежувала можливість корупційних дій для чиновників нижнього рівня.

     

Як повідомила начальник управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації Ірина Заєць, система єдиної міської черги для зарахування в дитячі сади не тільки не вирішила проблему додаткових місць, а й призвела до значних конфліктів.

Батьки, які подали заяву в управління освіти щодо зарахування дитини до дитсадка, але не отримали необхідне місце, скаржилися Президентові та до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Таким чином, право прийому до дитячих садків було знову передано керівникам цих установ. Система, що була покликана вирішити проблему з корупцією на нижчих рівнях, не виправдала себе, вважають у регіоні.

Разом з цією проблемою, у дитячих дошкільних установах не вистачає місць, що також, на думку працівників дитячих садків, сприяє практиці добровільних внесків в обмін на гарантоване місце в дошкільному закладі.

Також вони вважають, що вирішенню проблеми заважає відсутність конкуренції серед державних дитсадків, адже відкрити приватний дитячий садочок досить складно.

Новий регіон
25.08.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів