![]() |
|
Урок географії в 7 класі починається з опрацювання "законів уроку". Низка інтерактивних методів навчання - "мозковий штурм", "творча лабораторія" тощо допомагають учням вивчити на уроці новий навчальний матеріал |
Кліматичні пояси й області Африки. Урок географії 7 клас
Мета:
- систематизувати знання учнів про особливості розташування кліматичних поясів Африки;
- сформувати в учнів поняття про кліматичне районування Африки;
- розвивати практичні навички учнів працювати з кліматичними картами, аналізувати кліматичну інформацію;
- формувати в учнів навички логічного мислення, самостійного опанування навчального матеріалу, вміння виявляти причинно-наслідкові зв'язки;
- розвивати комунікативні, соціальні компетентності учнів;
- виховувати інтерес до предмета, толерантне ставлення одне до одного.
Обладнання: підручники, фізична карта Африки, кліматична карта Африки, атласи, тести, ілюстрації, різнокольорові картки, таблиця, пам'ятка.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Методи: словесний, наочний, дослідницько-пошуковий.
Форми організації роботи: індивідуальні, групові, колективні.
Опорні та базові поняття: клімат, кліматотвірні чинники, кліматичні пояси, типи клімату, пасати, океанічні течії, показники клімату.
Структура уроку:
І | Організаційний момент | 2 хвилини |
ІІ | Актуалізація опорних знань і вмінь учнів | 8 хвилин |
ІІІ | Мотивація навчальної діяльності. | 3 хвилин |
ІV | Вивчення нового матеріалу | 22 хвилини |
V | Закріплення і систематизація знань | 5 хвилин |
VІ | Підсумок уроку | 4 хвилини |
VІІ | Домашнє завдання | 1 хвилина |
Автор: Левченко В.М., учитель географії та економіки, Молодогвардійська школа № 10 Луганської обл.
Матеріал розміщено в рамках проведення Форуму педагогічних ідей «УРОК»
Категорично заборонено використовувати цей матеріал на інших інтернет-порталах і в засобах масової інформації, а також поширювати, перекладати або копіювати будь-яким способом без письмового дозволу освітнього порталу Освіта.ua.
Посилання за темою:
Освіта.ua
13.12.2009